3p
Több mint százezer Donald Trumphoz kapcsolódó tételt, emléktárgyat, relikviát árulnak az eBay-en, rengeteg sapkát, érmét, szobrocskát, kitűzőt, de akadnak több milliós tételek is. Sok közülük azonban nem is Amerikában készült. Szembetűnő, mennyivel olcsóbb, ha ugyanaz a termék Ázsiából érkezik, mintha az USA-ból, ezen is a kínaiak gazdagodnak meg?

Az eBay-en a „Donald Trump” névre keresve 106 574 eladó tételt találtunk ma. Érmék, sapkák, bábuk, szobrocskák, nagy felbontású fotók, poszterek garmadája, belépőjegy a beiktatási ünnepségre, Trump-rendszámtábla behajtási engedéllyel ugyanerre a ceremóniára. Trumpos beszélő toll, életnagyságú kartonpapír-Trump, póló, kitűző, bögre és még a jó ég tudja, hányféle tárgy és relikvia.

A Barack Obama névre csak 21 600, a Hillary Clinton kifejezésre 37 900 tételt dobott ki az eBay rendszere, George Washington 43 200 tételig vitte, bár neki segít az, hogy ma ünneplik a születésnapját. (Amely egyébként 22-én lesz, de ma van az „elnökök napja”, nemzeti ünnep és munkaszüneti nap.)

Ami az egyik meglepő dolog, az az, hogy a sok egyforma sapka között is mekkora árkülönbségek tudnak lenni. A kínai gyártmányú piros hímzett „Trump-sapka” a híres „Tegyük újra naggyá Amerikát” (Make America great again) szlogennel már 694 forintnak megfeledolrt kapható, ha kínai gyártmányú, ráadásul még ingyenes nemzetközi szállítást is ígérnek hozzá. Ha ugyanez, legalábbis a kép alapján egyforma sapka az USA-ban készült, már 5807 forintba kerülne, és nincs szó ingyen postázásról sem.

Egy másik ajánlat 3483 forintért kínál amerikai sapkát, a Fülöp-szigeteken készült verzió pedig 578 forint, ez csak hatszoros árkülönbség. Valószínűleg találnánk még olcsóbb ajánlatokat is, de a különbség valószínűleg mindenképpen hatalmas, ahogy az ázsiai és az amerikai bérek különbsége is. Reménytelennek tűnik behozni ezt az árelőnyt.

A tárgyakhoz sokszor oda van írva, hányat adtak már el belőle, itt kilencezer, ott hatezer, amott ötezer. Lehet, hogy már százezer- vagy milliószámra vettek az emberek Trump-sapkákat, nagy üzlet lehet.

Külön kategóriát jelentenek a vicces tárgyak, például a „Trump ismét naggyá teszi Oroszországot” vagy a „Trump nem az én elnököm” feliratú pólók. Ilyen a minden kockáján Trump-arcképpel díszített, bulikra ajánlott WC-papír, a Trumpot Napóleonként vagy Hitlerként ábrázoló ruhadarabok, vagy a dinoszaurusz-Trump. Sokan pedig a nevével viccelődnek (például Donut Trump - Fánk-Trump, Dump Trump – Szemétlerakó-Trump).

A 24/7 Wall St. nevű blog néhány különlegesebb tételt is talált, egy Trump-os domain-nevet (internetes weboldal-címet) állítólag nem kevesebb, mint 8,888,888.88, azaz közel kilencmillió dollárért kínált valaki. Ezt már nem találtuk meg az oldalon, de volt vagy két tucatnyi egyéb Trump-os webcím, a legdrágábbak mintegy 100 ezer dollár (29 millió forint) körüli, a legolcsóbbak pár tízezer forintos áron.

Egy felettébb modern, nonfiguratív, főleg a tűz színeiben játszó festmény Kevin Bellistől pedig 250 ezer dollárra van tartva, címe „Donald Trump Amerikája”, de hogy ténylegesen mi köze lenne Trump-hoz, nem világos.

„Donald Trump Amerikája”, Kevin Bellis, eBay
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ez a feszültség nem sodorja veszélybe az olajkitermelést?
Privátbankár.hu | 2026. január 4. 15:47
Ülésezett az OPEC+.
Makro / Külgazdaság Visszatérhet az Egyesült Királyság az EU-ba? Válaszolt a miniszterelnök
Privátbankár.hu | 2026. január 4. 13:05
Nem terveznek hasonlót.
Makro / Külgazdaság Ebből a helyzetből vágott bele az évbe a Lidl, az Aldi és a Penny
Kollár Dóra | 2026. január 4. 06:06
Így alakultak az árak 2025-ben a legnépszerűbb diszkontokban.
Makro / Külgazdaság Bizakodhatnak a hazai kis- és közepes vállalkozások?
Privátbankár.hu | 2026. január 3. 11:09
Adócsökkentésekkel, beruházási és tőketámogatásokkal, fix 3 százalékos hitellel, több mint 400 milliárd forintnyi kedvezményes finanszírozással, jelentős adócsökkentésekkel, egyszerűbb adminisztrációval és digitalizációs programokkal segíti 2026-ban a kormány a mikro-, kis- és középvállalkozásokat. A cél változatlan: kiszámítható működési környezet, több beruházás, több munkahely és versenyképesebb magyar vállalkozások.
Makro / Külgazdaság Frenetikusan kezdődik az év a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. január 3. 09:01
Folytatódhat az üzemanyagárak csökkenése.
Makro / Külgazdaság Vučić sokat sejtető választ adott a lehetséges Mol-NIS üzletre
Privátbankár.hu | 2026. január 2. 11:43
Az orosz Gazpromnak és Gazpromnyeftnek még többségi tulajdona van a Szerbiai Kőolajipari Vállalatban, de ahhoz, hogy az olajfinomító tovább működjön, ettől meg kell válniuk. A szerb elnök szerint heteken belül megállapodás jöhet.
Makro / Külgazdaság Nagy Mártonék az egymillió forintos átlagbér ígéretével rúgták be 2026 ajtaját
Privátbankár.hu | 2026. január 2. 11:01
Korábban 2028-ra ígérte a kormány az ezer eurós minimálbért és az egymillió forintos bruttó átlagkeresetet, most már csak annyit írnak, hogy a következő időszakban ez a céljuk. De az idei évre kitűzött célt sem sikerült teljesíteni, ami a minimálbér-emelést illeti.
Makro / Külgazdaság Bajnai Gordon: fordulóponthoz érkezett a gazdaság, és a politika is
Privátbankár.hu | 2026. január 2. 09:34
A mesterséges intelligencia és a demográfiai is meg fogja változtatni a gazdaságot, a munkaerőpiacot és a hadviselést – még a mi életünkben. Erről is beszélt Bajnai Gordon.
Makro / Külgazdaság Megkegyelmezett Trump az olaszok egyik kedvenc ételének
Privátbankár.hu | 2026. január 1. 17:35
Az Egyesült Államok az eredetileg tervezettnél jóval alacsonyabb pótvámot vet ki több olasz tésztagyártóra, miután felülvizsgálta a dömpingellenes eljárás eredményeit – közölte csütörtökön az olasz külügyminisztérium.
Makro / Külgazdaság Megmenekült a szerb olajvállalat, de a Mol sem hagyja ott a tárgyalóasztalt
Privátbankár.hu | 2026. január 1. 16:30
36 nap után újraindulhat Szerbia legfontosabb finomítója, miután Washington ideiglenesen feloldotta a szankciók egy részét. Az amerikai engedély azonban nem hosszútávú megoldás, csak haladék: a háttérben tulajdonosváltási tárgyalások zajlanak, amiben a Mol is érdekelt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG