Az Egyesült Államok csütörtökön ideiglenesen feloldotta a már a tengeren lévő orosz olajra kivetett szankciókat, lehetővé téve annak világméretű szállítását. Ezzel a Trump-kormányzat az iráni háború miatt elszállt energiaárakat igyekszik mérsékelni – adta hírül a New York Times.
A mentesség április 11-éig szól. Scott Bessent amerikai pénzügyminiszter becslése szerint az orosz olaj felszabadítása több százmillió hordónyi nyersolajat juttathat vissza a globális piacokra, ami csökkentheti az árakat.
Még van lehetőség az ukrajnai háború diplomáciai eszközökkel történő rendezésére – jelentette ki Szergej Lavrov orosz külügyminiszter.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija




