2p

Például a Berhska nevű üzlet idén tavasszal Ecru márkanév alatt tér vissza Oroszországba.

Legalábbis ez derül ki a TASZSZ állami hírügynökség tudósításából. A Mash Telegram csatorna szerint pedig az Inditex csoport más márkái is márkaváltáson fognak átesni: ilyenek a Pull & Bear, amelyből DUB lesz, vagy a Zara, amelyből pedig Maag. 

Ezen márkákat tulajdonló Inditex csoport az ukrajnai háború kezdete után elhagyta Oroszországot, később azonban megvásárolta a libanoni tulajdonú Daher Group cég.

Az Oroszországba irányuló értékesítés már 2022. március elején leállt. A vállalat azonban megjegyezte, hogy "ha a jövőben az Inditex úgy véli, hogy az új körülmények lehetővé teszik a csoport márkáinak visszatérését az orosz piacra, az Inditex és a Daher Group potenciálisan együttműködhet egy franchise-megállapodásban".

Kreatív megoldásokkal mindent lehet? Fotó: Depositphotos
Kreatív megoldásokkal mindent lehet? Fotó: Depositphotos

A Daher csoport székhelye az Egyesült Arab Emírségekben található, ezen kívül pedig kapcsolatban áll az Azadea libanoni kiskereskedelmi vállalattal. Ez a cég 1998 óta együttműködik a Zarával a közel-keleti térségben.

Korábban a Forbes Russia több forrásra hivatkozva azt írta, hogy a Zara, a Bershka, a Pull & Bear és a Stradivarius is visszatér Oroszországba, ahol új néven kezdi meg a működését.

Ugyanakkor a The Guardian arról ír, hogy az orosz ipari minisztérium hétfőn közölte, hogy kibővíti azon márkák listáját, amelyek a védjegytulajdonos engedélye nélkül importálhatók, és olyan cégektől származó árukat is tartalmaznak, mint az IKEA, valamint az amerikai Hasbro és Mattel játékgyártók. A lap hivatkozik a Reutersre, amely szerint

Moszkva úgynevezett "párhuzamos imprort" rendszert szorgalmaz, hogy segítse a hazai fogyasztókat abban, hogy hozzáférjenek számos külföldi termékhez az ukrajnai konfliktus miatt a nyugat szankciói ellenére is. 

A mechanizmus lehetővé teszi az orosz vállalatok számára, hogy bármely Oroszországon kívüli vállalattól vásároljanak árut, beleértve az áru származási országát is, feltéve, hogy azokat legálisan vásárolták.

Az Ipari és Kereskedelmi Minisztérium kibővített listáján olyan luxusmárkák szerepelnek, mint a Lancome, Giorgio Armani és Yves Saint Laurent, valamint olyan márkák, mint a Wahl, a Zanussi és a Nintendo. A motorolajok márkái és a mezőgazdasági berendezések gyártói is hozzáadásra kerültek.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A nap képe: Magyar Péter Ruff Bálintnak ajándékozta a Nemzeti Hitvallást
Privátbankár.hu | 2026. június 11. 20:21
A kormány döntött az úgynevezett Nemzeti Hitvallás közintézményekből való eltávolításáról. Magyar Péter a kormányszóvivőin masírozott ki a Miniszterlenökségben lévő példánnyal. 
Makro / Külgazdaság Hol lehet elbújni külföldön a felelősségrevonás elől magyar állampolgárként?
Litván Dániel | 2026. június 11. 18:46
Van olyan hely a világon, ahol semmitől sem tartva élvezhetné az életét az, akit a magyar hatóságok mondjuk az előző kormányzat alatt elkövetett dolgok miatt haza akarnak hozni? Lattmann Tamást kérdeztük kiadatási egyezményekről, a vagyonvisszaszerzés lehetőségeiről, vagy éppen esetleges diplomáciai mentességekről.
Makro / Külgazdaság Fájhat Trump feje, brutálisan drágul a benzin az USA-ban
Privátbankár.hu | 2026. június 11. 17:31
Rossz hírek jöttek a gazdaságból: több hónapos csúcsra nőtt az első alkalommal munkanélküli segélyért folyamodók száma, miközben az üzemanyag 23,4 százalékkal drágult. 
Makro / Külgazdaság Mohácsi Duna-híd műszaki tartamának teljes átvizsgálása
Sipos Ildikó | 2026. június 11. 16:05
A mohácsi Duna-híd beruházásának átvizsgálására és a teljes műszaki tartalmának áttekintésére kérte a kormány közlekedési és beruházási minisztert.
Makro / Külgazdaság Az EKB a kamatemelésről: inflációs nyomást okoz a közel-keleti háború
Privátbankár.hu | 2026. június 11. 15:51
Az euróövezet központi bankja szeretne olyan monetáris politikát folytatni, ami biztosítja a 2 százalékos inflációt középtávon.
Makro / Külgazdaság Egész nyáron ülésezni fog a parlament – jelentette ki Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. június 11. 15:05
Ezúttal kétórás volt a Kormányszóvivői tájékoztató, melyen Magyar Péter miniszterelnök is részt vett. A vagyonadóról is beszélt. 
Makro / Külgazdaság Emelésről döntött az EKB
Privátbankár.hu | 2026. június 11. 14:44
Az Európai Központi Bank (EKB) Kormányzótanácsa csütörtöki ülésén 25 bázisponttal emelte a három irányadó eurókamat szintjén, összhangban a piaci várakozásokkal.
Makro / Külgazdaság Tetemes összeggel távozott az MNB-től Matolcsy György
Privátbankár.hu | 2026. június 11. 13:14
Kiderült, hogy az előző jegybankelnök nem igazán vette ki a szabadságait, ezért 122,8 millió forint megváltásban részesült. Emellé kapott még hathavi alapbért is a távozásához.
Makro / Külgazdaság Kiderült, meddig tart a kamatstop a Diákhitelnél
Privátbankár.hu | 2026. június 11. 11:49
A kormány még legalább az év végéig kitart az intézkedés mellett.
Makro / Külgazdaság Tovább szűkül az olló a dízel piaci és hatósági árai között
Privátbankár.hu | 2026. június 11. 11:29
Bruttó 6 forinttal csökken a gázolaj beszerzési ára péntektől, ezzel tovább szűkülhet a különbség a védett, 615 forintos ár és a piaci ár között.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG