1p

Izraeli harci gépek pénteken csapást mértek a Gázai övezetre, a támadásban egy palesztin meghalt, két másikat súlyosan megsebesült - közölték helyi kórházi források.

A támadó gépek célpontja egy motorkerékpáros volt Hán-Júnisz városának közelében. Az izraeli hadsereg egyelőre nem fűzött megjegyzéseket a támadás híréhez. A reggeli órákban újabb három rakétát lőttek ki a Gázai övezetből Izraelre, megsértve ezzel a palesztin területet uraló iszlamista Hamász és Izrael között érvényben lévő tűzszünetet. A rakéták Szderót városa és egy kibuc közelében csapódtak be. A támadásban senki sem sérült meg, és károk sem keletkeztek.

Izraeli katonák ugyancsak pénteken lelőttek egy 14 éves fiút pénteken a ciszjordániai Hebronban. A katonák azt követően használták lőfegyverüket, hogy a város izraeli ellenőrzés alatt lévő részében palesztin fiatalok kőzáport zúdítottak rájuk.

Patthelyzet Izraelben: a békére is kevés az esély 
"Meg kell ölni a Hamász kormányfőjét"
Újra támadják Dél-Izraelt 
Blair: a Hamász nélkül itt nem lesz béke
Izrael: nem lehet észrevenni a tűzszünetet

MTI

 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Kitört az optimizmus Európában?
Privátbankár.hu | 2026. június 22. 19:46
Javul a hangulat.
Makro / Külgazdaság Az új gazdasági éra egyik fontos lépését tehetik meg Varga Mihályék
Imre Lőrinc | 2026. június 22. 19:22
Jegybanki célsáv alatti infláció, tovább javuló nemzetközi befektetői megítélés, többéves csúcsokat döntő forint, csökkenő olajárak – úgy tűnik, összeálltak a csillagok ahhoz, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) kedden, február után ismét lejjebb vigye a jelenleg 6,25 százalékon álló alapkamatot. Az egyetlen intő jel a kiszámíthatatlan geopolitikai környezet mellett az, hogy a világ nagy központi bankjai ismét a monetáris szigorítás útjára léptek vagy léphetnek – erről beszélt kollégánk, Imre Lőrinc, az Mfor és a Privátbankár újságírója a Trend FM hétfői adásában.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter bejelentette: itt a Tisztítótűz Művelet, így távolítják el Sulyok Tamást
Privátbankár.hu | 2026. június 22. 13:45
A miniszterelnök a parlament előtt beszél.
Makro / Külgazdaság Nagyot mentett a májusi számokon az új kormány
Privátbankár.hu | 2026. június 22. 11:58
Éves szinten 173 milliárd forinttal jobb adat.
Makro / Külgazdaság Szakértő: ha a Monetáris Tanácsban ülnék, 50 bázispontos kamatcsökkentésre szavaznék – Klasszis Podcast
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. június 22. 10:14
Pleschinger Gyula Márkkal, a Wood & Company magyarországi vagyonkezelési részlegének vezetőjével a keddi kamatdöntés előtt beszélgettünk a világgazdaságban zajló folyamatokról, azok várható magyarországi hatásairól. 
Makro / Külgazdaság Kármán András fontos személycserét jelentett be hirtelen
Privátbankár.hu | 2026. június 21. 17:33
Június 22-től Tardos Gergely veszi át az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) Zrt. vezetését.
Makro / Külgazdaság A hollandok simán verték a svédeket – eredmények
Privátbankár.hu | 2026. június 21. 11:52
Pontot szerzett Curacao.
Makro / Külgazdaság Nyolc hónapig is kibírnák a magyarok jövedelem nélkül?
Privátbankár.hu | 2026. június 21. 11:33
A középkorúak pénzügyi ellenállóképessége javult.
Makro / Külgazdaság A Fidesz szerint különös allkut kötöttek a tiszások (frissítve)
Privátbankár.hu | 2026. június 20. 12:58
Titkos megállapodást, paktumot feltételez a Fidesz amögött, hogy hét alkotmánybíró kizárási okot jelentett be, ami miatt lekerült az Alkotmánybíróság (Ab) napirendjéről Sulyok Tamás köztársasági elnök beadványának tárgyalása.
Makro / Külgazdaság Itt a jó hír az autótulajdonosoknak
Privátbankár.hu | 2026. június 20. 10:41
Roham indulhat a benzinkutakra annak hatására, hogy a szintén a Klasszis Médiához tartozó laptársunk Mfor Üzemanyagár-figyelője szerint a jövő héten tovább eshet a benzin és a gázolaj ára.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG