2p
Az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlése újranyitotta a monitoring eljárást Törökországgal szemben.

Feltételezett jogsértések miatt indított eljárást Törökország ellen az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlése – írja az Euronews. Az Európai Unió képviselő testülete a nemrégiben elbukott katonai puccs óta tömegessé váló hatósági intézkedések miatt helyezte megfigyelés alá Törökországot. A képviselők szerint a török hivatalos szervek intézkedései megsértik az emberi jogokat és a szólásszabadságot is.

Szijjártó: meg kell őrizni a törökökkel kötött egyezményt, de a halálbüntetés elfogadhatatlan.Tovább >>>

A monitoring eljárásról szóló határozatot Magyarország ellenezte – jelentette ki az Országgyűlés külügy bizottságának elnöke. Németh Zsolt elmondta: Magyarország megfontolatlannak tartja a közgyűlés strasbourgi ülésén született határozatát, mivel az hátráltatja és kockáztatja a meglévő és gyümölcsöző együttműködést – nem csak Törökország és az Európa Tanács, hanem Ankara és az Európai Unió között is.

A jelenleg is érvényes poszt-monitoring eljárásnak köszönhetően az Európa Tanácsnak lehetősége van fellépnie Törökországgal szemben a halálbüntetés bevezetése ellen, illetve a politikai foglyok szabadon bocsátása érdekében – tette hozzá Németh Zsolt.

A bizottság elnöke szerint a döntés figyelmen kívül hagyja Törökország stabilizáló szerepét, amelyet a régióban, az európai és a nemzetközi politikában gyakorol. A migrációval kapcsolatban hozzátette: Nem csak Magyarország, hanem egész Európa számára fontos nyugat-balkáni útvonal biztosítása az EU és Ankara között létrejött megállapodás betartásán múlik. Kiemelte, hogy mindemellett a Közel-Kelet stabilitásában, a régió helyzetének fenntartásában és fontos Törökország szerepe.

Németh Zsolt hangsúlyozta: Az Európa Tanács ezzel a lépéssel komoly akadályokat gördít az Európai Unió és Törökország kapcsolata elé, ahelyett, hogy támogatná a közös erőfeszítéseket.  A közgyűlés szerdán módosító indítványokat tárgyal, csütörtökön pedig vitát folytat a magyarországi civil szervezeteket és a felsőoktatási intézményeket érintő magyar szabályozásról – tette hozzá.

Senki sem mondja ki, hogy csalás történt - most már biztos Erdogan győzelme?

A legfelső bírói fórum is visszadobta a népszavazást érvénytelenítő kezdeményezést. További részletek >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Most aztán torkig van Vlagyimir Putyin – csak toporgásra képesek
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 09:53
Egy, azaz 1 százalék. Ennyit sikerült felmutatnia Oroszországnak.
Makro / Külgazdaság Ön is leolvad: döbbenetes mit művel Matolcsy hagyatéka
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 08:29
Így ég el a magyar közpénz a korábbi stratégiának hála. Itt az olvadás.
Makro / Külgazdaság Több 10 millió dollár füstölt el, újra Super Bowl
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 06:43
Egy nagyobb lélegzetvétel, és a hatalmas összegek el is tűntek.
Makro / Külgazdaság Remeg a dollárvilágrend, gyengülnek a szuperhatalmak – Klasszis Podcast
Imre Lőrinc – Izsó Márton – Havas Gábor | 2026. február 8. 17:44
Egyik nagyhatalmi devizának sem tesz jót a mostani geopolitikai átrendeződés, nemcsak a dollár veszít a globális súlyából – mondta el az Accordre Alapkezelő vezérigazgatója a Klasszis Podcast legújabb epizódjában. Gyurcsik Attila szerint a legfontosabb kérdés most az Egyesült Államokban, hogy miként fog dönteni a Legfelsőbb Bíróság a Donald Trump amerikai elnök által bevezetett kereskedelmi vámokról. A szakértő a magyar euróról is kifejtette véleményét annak fényében, hogy a Tisza Párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője, Kapitány István arról beszélt, hogy számukra, a kormányra kerülésük esetén, fontos cél lesz a közös európai deviza mielőbbi bevezetése.
Makro / Külgazdaság Jöhet a SAFE 2? Brüsszelben már a következő hitelprogramot tervezik
Privátbankár.hu | 2026. február 8. 14:58
Újabb, a jelenleg is futó SAFE-hez hasonló hitelprogram indítását vizsgálhatja az Európai Bizottság. A SAFE még tavaszig tart, az érdeklődés túlnőtt a program keretein.
Makro / Külgazdaság Már a rendőrség is keresi a Győrből eltűnt 1,7 milliárd forintot
Privátbankár.hu | 2026. február 8. 12:04
A győri önkormányzat lakáskasszájából eltűnt tetemes összeget gyorsan pótolták, miután híre ment a hiánynak. A polgármester elmondta: már büntetőeljárás kereteiben vizsgálják, mi történt a pénzzel. 
Makro / Külgazdaság Bemondta az S&P, hogy mi a legvalószínűbb forgatókönyv Grönlanddal kapcsolatban
Privátbankár.hu | 2026. február 7. 09:10
Megerősítette Dánia hosszú és rövid lejáratú hazai és külső szuverén kötelezettségeinek lehetséges legjobb, „AAA/A-1 plusz” szintű besorolásait az S&P Global Ratings, ami mellé továbbra is stabil kilátást mellékelt. A nemzetközi hitelminősítő indoklásában kiemelte, hogy az Egyesült Államokkal Grönland ügyében kialakult viszály diplomáciai megoldását valószínűsíti.
Makro / Külgazdaság Pontosan kiszámolták, ki mennyire jár jól a rezsistoppal
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 20:10
A gázzal fűtők, és az egyedül élő előrefizetős mérőórások lehetnek a rezsistop nyertesei. Az elemzés alapján utóbbiaknak érdemes nyilatkozni arról, hogy a villanyszámlára kérik a jóváírást.
Makro / Külgazdaság Osztogat vagy fosztogat a kormány? Jégkockaként olvadt el a GDP-növekedés – Ez Viszont Privát Extra
Havas Gábor – Herman Bernadett – Izsó Márton | 2026. február 6. 18:41
Különleges adással érkezik a héten az Ez Viszont Privát. Gyükeri Mercédesszel és Tóth Leventével beszélget a gazdaság és közélet aktuális témáiról Herman Bernadett főmunkatársunk. 
Makro / Külgazdaság Kiderült, hogy milyen árakon tankolhatunk a hétvégén
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 10:53
Nem lesz árváltozás. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG