2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

A szaúd-arábiai luxusszálloda már februártól vendégeket fogadhat a gyanúsítottak helyett.

Újra megnyitja kapuit a Riyadh hotel, a szaúd-arábiai luxusszállodát még a korrupciós botrányok közepette alakították át börtönné, februártól azonban már hagyományos vendégek is megszállhatnak – írja a Reuters. A szálloda egyik alkalmazottja szerint február 14-től már foglalhatók a szobák, a legolcsóbb mintegy 650 dollárért vehető ki egy éjszakára (173 ezer forint). A hotel mintegy 492 szobája van a több mint 21 hektáros területen.

Új szelek fújnak: nagy lépést tett a jövő felé a legszigorúbb arab ország

Újabb lépést tett Szaúd-Arábia a mérsékelt világnézet felé. Részletek >>>

A szaúdi hatóság tavaly novemberben több tucat herceget, üzletembert és állami alkalmazottat vett őrizetbe a Ritz-Carlton Riyadh-ban, a szálloda hagyományos működését akkor felfüggesztették. A Reutres információi szerint azonban a hatóságok már nagyrészt felgöngyölítették az ügyeket, így a hotel újra fogadhat vendégeket.

A Ritz-Carlton márkát működtető Marriot hotelcsoport hivatalos állásfoglalása szerint az egység jelenleg a hatóságok irányelvei alapján működik, nem hagyományos szállodaként. Az újranyitásról szóló hírekre nem adtak kommentárt. A hatóságok szerint a gyanúsítottak nagy része elfogadta a pénzbírsággal járó vádalkut, a szaúdi szálloda pedig 100 milliárd dolláros kártérítést remél ebből.

Ahogy arról már korábban is írtunk, Egyezséget kötött a szaúdi trón hajdani várományosának számító Miteb bin Abdullah herceg a hatóságokkal. A megállapodás értelmében több mint 1 milliárd dollárt kell majd visszafizetnie az általa korrupt üzletek révén okozott károk rendezése miatt.

Fura ügy: irtózatos pénzekért elfelejtik a korrupciós vádakat?

A korrupciós ügyek rendezése végett legalább egy milliárd dollárt várnak a hatóságok egy szaúdi hercegtől. A herceg – a szaúdi nemzeti gárdáért felelős volt miniszter – egyike annak a mintegy kétszáz embernek, akit november elején vettek őrizetbe egy frissen létrehozott korrupcióellenes bizottság utasítására. További részletek a Privátbankár.hu-n. >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Vlagyimir Putyin még egyáltalán nem dörzsölheti a markát olajbevételei miatt
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 17:00
A Reuters keddi számításai szerint az orosz szövetségi költségvetés olaj- és gázadóiból származó bevételei márciusban várhatóan 52 százalékkal, 520 milliárd rubelre – 6,4 milliárd dollárra – csökkennek a 2025-ös év azonos hónapjához képest a gyengébb olajárak és az erősebb rubel miatt.
Makro / Külgazdaság Dobogón volt tavaly a magyar infláció az EU-ban
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 16:40
Az Eurostat legújabb adatai európai kitekintésben azt mutatják, hogy hazánkban Horvátországgal megegyező értékkel a harmadik legmagasabb volt az éves átlagos infláció 2025-ben – mutat rá a GKI.
Makro / Külgazdaság Szörnyű katasztrófát okozhat az iráni háború – figyelmeztet az ENSZ
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 16:00
Tízmilliók éhezhetnek majd, ha a nyárig elhúzódik a háború – írja a Világélelmezési Program (WFP) elemzésében.
Makro / Külgazdaság Török Gábor: az állás a valóságban szorosabb lehet, bejöhet a Fidesz kampánya
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 12:36
Minimális esélyt ad a Tisza kétharmados győzelmének a politológus, a győzelemre is csak kicsit tartja esélyesebbnek Magyar Péteréket.
Makro / Külgazdaság Szerdától még drágább lesz a tankolás
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 12:04
Tovább nőnek a piaci árak, lassan literenként száz forintot lehet spórolni a védett áras gázolajjal.
Makro / Külgazdaság 2,3 millió magyar revolutos élete változik meg
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 11:41
Kell félteni az ingyenes átutalásokat? Fiókteleppel és „rendes” magyar bankszámlákkal újit a cég.
Makro / Külgazdaság Ön is szívhatja a fogát a Hormuzi-szoros lezárása miatt
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 11:22
A fontos szállítási útvonal lezárásának hatásait Magyarországon is érezni.
Makro / Külgazdaság Nagy változások jönnek a BUX indexben
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 10:56
Három részvény be, egy ki. Az MBH Banknak is nagy lépés ez.
Makro / Külgazdaság Gyorsan elkapkodták a Demján Sándor Program szabad felhasználású forgóeszköz-finanszírozásának megemelt keretét
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 10:26
Ezután is elérhetők azonban az EXIM további konstrukciói.
Makro / Külgazdaság Így készülhetünk az orosz gáz utáni időkre? Szépen összejöttek az állami tízmilliók
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 09:54
Már 70 milliárd felett jár a maximum tízmillió forintos felújítási programban igényelt támogatások összege.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG