3p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

A korrupciós ügyek rendezése végett legalább egy milliárd dollárt várnak a hatóságok egy szaúdi hercegtől.

Egyezséget kötött a szaúdi trón hajdani várományosának számító Miteb bin Abdullah herceg a hatóságokkal. A megállapodás értelmében több mint 1 milliárd dollárt kell majd visszafizetnie az általa korrupt üzletek révén okozott károk rendezése miatt – írja a Bloomberg. A herceg – a szaúdi nemzeti gárdáért felelős volt miniszter – egyike annak a mintegy kétszáz embernek, akit november elején vettek őrizetbe egy frissen létrehozott korrupcióellenes bizottság utasítására.

Miteb herceget kedden engedték el, miután az anonimitás feltételeinek megfelelően, ügyészek felügyelete mellett folytatott tárgyalásokat az ügyben. Több embert már szabadlábra is helyezett az ügyészség, de jelenleg legalább öt gyanúsított ellen folytatnak eljárást. A herceg alig egy hónapot töltött lakat alatt - ez is mutatja, Szaúd Arábia miként próbálja rendezni a korrupciós-ügyekből adódó tömeges letartóztatások okozta károkat. A hír futótűzként terjedt a világon, a pénzügyi elemzők pedig egyre nagyobb aggodalommal tekintenek a világ legnagyobb olaj-exportőre felé.

Börtön helyett inkább kifizetnék

Mohammed bin Salman szerint a gyanúsítottak többsége beleegyezett, hogy visszafizeti a elcsalt pénzek egy bizonyos részét. A trónörökös szerint ezzel akár 100 milliárd dollárt is vissza tudna szerezni a királyság. Egyes gyanúsítottak máris tárgyalásokba kezdtek, hogy pénz ellenében szabadulhassanak, ennek keretében a tisztviselők megállapodtak a hatóságokkal, hogy egy bizonyos előlegért cserébe nem kell börtönbe vonulniuk  - továbbá vállalták, hogy személyes számláikról egy ellenőrzött, állami bankszámlára küldik a „törlesztő részleteket”.

Egy ausztráliai kutatóintézet adjunktusa szerint a hercegek többsége biztosan fizetni akar majd, hogy elkerülje a börtönt, ezek a tárgyalások ugyanakkor nem elszámoltathatóak. A szakértő szerint aligha láthatunk majd pontos összegeket, főleg, ha ilyen megegyezéseket kötnek majd mások is.

Ölik egymást a szaúdi hercegek? Minden idők legnagyobb izraeli gyakorlata

Ijesztő dolgok folynak a Közel-Keleten. Nagy tisztogatás történt Szaúd-Arábia hatalmi köreiben, a trónörökös akcióba lendült. Aligha véletlen, hogy egy másik herceg éppen most zuhant le helikopterével. Izraelben eközben nagyszabású légi hadgyakorlatot tartanak. A szaúdi tőzsde úgy esik, hogy a nap végén mindig magához tér. További részletek >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Mindenkit meglepett a kanadai infláció
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 17:12
Kanadában a fogyasztói árak az elemzői várakozásoknál és az előző havinál is kevésbé emelkedtek éves szinten januárban.
Makro / Külgazdaság Rossz hír jött az Egyesült Államokból
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 15:21
Az Egyesült Államokban négyheti mélypontra csökkent a 30 éves jelzáloghitelek kamata a február 13-án végződött héten – közölte az amerikai jelzáloghitelező bankok szövetsége (Mortgage Bankers Association of America – MBA) szerdán.
Makro / Külgazdaság Kapcsoljuk a Klasszis Klub stúdióját – élő beszélgetés a Hold Alapkezelő alapítójával
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 15:10
Szabó László fél 4-től a Klasszis Média YouTube-csatornáján válaszol a mi és olvasóink, nézőink kérdéseire.
Makro / Külgazdaság Varga Mihály nagy lépésre készül: mondják a szakértők
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 12:14
Csaknem másfél év után újra csökkenhet az alapkamat. 
Makro / Külgazdaság Ön is kérdezhet a Hold Alapkezelő befektetési szakértőjétől – ma délután, a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 09:22
A Klasszis Média immár 6. évfolyamában járó egyórás élő adásának mai vendége a Hold Alapkezelő társalapítója, a cég felügyelőbizottságának elnöke lesz. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Becsörtet a Tűz Ló, de előtte még megpihen a világgazdaság
Imre Lőrinc | 2026. február 18. 05:44
Amilyen mozgalmasan indult az év a világgazdaságban, olyannyira lelassulhatnak az események a következő néhány hétben. Beköszöntött ugyanis a kínai holdújév, ami fennakadásokat okozhat a globális értékláncokban. Kínában nemcsak a Tűz Ló éve veszi kezdetét, hanem az új ötéves terv is, ami a korábban megszokotthoz képest gyengébb növekedési számokat hozhat magával.
Makro / Külgazdaság Hidegzuhany Németországban – túl nagy volt a várakozás
Privátbankár.hu | 2026. február 17. 13:09
Németországban és az euróövezetben is romlottak a gazdasági várakozások februárban. 
Makro / Külgazdaság Kiderült, hogyan változnak az árak a kutakon
Privátbankár.hu | 2026. február 17. 10:58
Stabilak a hazai üzemanyagárak.
Makro / Külgazdaság Kiderült, mennyit köszönhet a magyar gazdaság a Nestlének
Privátbankár.hu | 2026. február 17. 09:58
Adók és járulékok befizetése által 13,5 milliárd forinttal növeli a magyar költségvetés bevételeit.
Makro / Külgazdaság A vezérigazgatók bíznak cégük idei növekedésében
Privátbankár.hu | 2026. február 17. 07:00
21 országban 1200 döntéshozó részvételével készült nemzetközi felmérés.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG