3p

Az orosz hadiflotta elleni eddigi legnagyobb támadássorozatot indította el Ukrajna, Oroszország egy különösen értékes tengeralattjárót veszíthetett el. Leállt a forgalom a Krími hídon - összefoglaló a háború 568. napján.

  • A szerdai, Szevasztopolt ért támadás volt az eddigi legnagyobb csapás, amit Ukrajna az orosz fekete-tengeri flotta ellen végrehajtott. Az ukrán hírszerzés szerint egy nagyobb partraszálló hajót és egy tengeralattjárót ért találat - olyan mértékű károk keletkeztek, hogy a két hadieszközt feltehetően már nem lehet megjavítani. "Nem kommentáljuk, milyen eszközöket használtunk fel a csapáshoz" - közölte a hírszerzési tisztviselő.
  • Az orosz védelmi minisztérium azt állítja a támadásról: az ukrán fegyveres erők az éjjel tíz pilóta nélkül manőverező repülőgéppel mértek csapást a szevasztopoli Szergo Ordzsonikidze hajógyárra és három tengeri drónnal támadtak a Fekete-tengeri Flotta hajóira. A tárca szerint az orosz légvédelem hét robotrepülőgépet lelőtt, a Vaszilij Bikov járőrhajó pedig megsemmisítette az összes tengeri drónt. A manőverező robotrepülőgépek két javítás alatt álló hajót rongáltak meg. 
  • A KARD blog szerint az oroszok a Minszk partraszállító hajót és a Rostov-on-Don tengeralattjárót veszítették el - utóbbi értékét 300 millió dollárra teszik, 2014-ben állították hadrendbe és Kalibr cirkálórakéták hordozására is alkalmas volt.
  • A támadás csütörtökön is folytatódik: öt ukrán drón csapott le csütörtökön egy orosz hadihajóra a Fekete-tengeren, az eszközöket megsemmisítették - közölte az orosz védelmi minisztérium. A minisztérium azt is közölte, hogy az orosz légvédelem 11 ellenséges drónt semmisített meg a Krím felett.
  • Csütörtökön hajnalban leállították a forgalmat a Krími hídon. Az oroszok álltal megszállt félszigetet a szárazföldi Oroszországgal összekötő hídon átmenetileg leállt a forgalom az Ukrinform szerint átmenetileg leállt. A hídon tartózkodó autósokat arra kérték, hogy "őrizzék meg nyugalmukat és kövessék a közlekedésbiztonsági tisztek utasításait". A forgalom felfüggesztésének okait ugyanakkor nem közölték a híd forgalmának leállításáról szóló orosz források sem.
  • A krími Jevpatoriából viszont ezzel egyidőben robbanásokat jelentettek. Az Ukrinform helyi lakosok beszámolóit idézi, akik szerint dróntámadás okozta a robbanásokat, és valószínűleg egy légvédelmi rendszert ért találat a térségben.
  • Kim Dzsongun oroszországi találkozójukon meghívta hazájába Vlagyimir Putyint, és Putyin elfogadta a meghívást - jelentette csütörtökön a KCNA phenjani állami média. A meghívásra azután került sor, hogy az észak-koreai vezető az orosz elnöknek felajánlotta támogatását Oroszország "szent harcához" a Nyugat ellen egy Oroszország távoli, keleti részén fekvő űrbázison folytatott megbeszélésen. Ugyanitt szóba került az észak-koreai űrprogramhoz nyújtott esetleges orosz segítség is.
  • Az amerikai külügyminisztérium közölte, hogy a Biden-kormányzat nem késlekedik majd további szankciókat bevezetni Oroszország és Észak-Korea ellen, ha további fegyverüzleteket kötnek.
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Megy vagy marad a védett üzemanyagár? Tárgyalt Magyar Péter és Hernádi Zsolt
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 20:41
A Mol szerint zavartalan az üzemanyagellátás, a védett árakat pedig az új kormány is fenntartja majd. 
Makro / Külgazdaság Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány? Erről is kérdezzük Pogátsa Zoltánt a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 12:53
A közgazdász, szociológus, a Soproni Egyetem docense április 23-án, csütörtökön délután 15 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság 173 milliárdos búcsúajándékot hagy a kasszában az Orbán-kormány Magyar Péteréknek
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 12:43
Nagy érdeklődés mellett, alacsonyabb kamatszinteken keltek el az államkötvények a csütörtöki aukción, az ÁKK közel háromszor annyit adott el mint tervezett.
Makro / Külgazdaság Klebelsberg Központ : „Ha megkérdezik a véleményünket, elmondjuk”
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 12:31
A Tisza kormány oktatási programjának egyik radikális pontja a Klebelsberg Központ felszámolása, ezért azt kérdeztük az intézménytől, hogyan látják az új iskolai tanévben betöltött szerepüket. 
Makro / Külgazdaság Még olcsóbb lesz a dízel péntektől
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 12:16
De mi lesz a benzinnel?
Makro / Külgazdaság Akár 1500 milliárdos mínuszt is hozhat a Tisza adóprogramja
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 11:21
A vagyonadó inkább szimbolikus eszköz, a másik oldalon viszont súlyos százmilliárdoktól esne el a költségvetés.
Makro / Külgazdaság Mi folyik itt Britanniában? Az elemzők se értik, mi történt
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 10:41
Nagyon másra számítottak az első három hónapban.
Makro / Külgazdaság Kiderült, milyen búcsúajándékot adnak Brüsszelben Orbán Viktornak
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 10:07
Szimbolikus gesztus. Lenne.
Makro / Külgazdaság Megszólalt Matolcsy György a választások után
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 09:29
De nem beszélt az eredményről.
Makro / Külgazdaság Egyetlen szavazással hatalmas vagyonokat szerezhet vissza a tiszás kétharmad
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 09:18
A fideszes kétharmad hozta létre a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványokat, a tiszás akár törölheti is őket. A vagyontömeg legalább 3058,7 milliárd forint.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG