3p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Szeverodonyeckben az ukránok szerint komoly harcok folynak, Putyin nyugati államfőkkel tárgyalt.

·       Az orosz védelmi minisztérium szerint a Donyecki területen lévő Liman város teljes mértékben az orosz erők ellenőrzése alá került.

·       Szeverodonyeckben utcai harcok zajlanak, mivel az orosz erők igyekeznek átvenni a város ellenőrzését - mondta Szerhij Haida regionális kormányzó. Haida a Telegramon tette közzé, hogy az orosz erők "jelentős veszteségeket szenvedtek és visszavonulásra kényszerültek" Szeverodonyeckben és a közeli területeken. "Az orosz csapatok azonban továbbra is hátulról támadják a várost" - mondta.

"Az ellenség többször, legalább háromszor - nagyon hevesen - tüzet nyitott Szeverodonyeckre, és néhány helyen utcai harcok törtek ki"

- mondta, hozzátéve, hogy 14 magas épület megrongálódott. A közeli Szinyecsenszkij falut is lőtték - közölte. A BBC nem tudta függetlenül ellenőrizni az állításokat.

·       Kiderült, hogy a Kreml háborús perekre készülhet, amelyet „Nürnberg mintájára” tartanának meg a szakadár területeken. 

·       Vlagyimir Putyin közben Emmanuel Macron francia elnökkel és Olaf Scholz német kancellárral tárgyalt. A telefonbeszélgetésben az orosz vezető "megerősítette az orosz fél nyitottságát a párbeszéd újrafelvételére" Ukrajnával - jelentette a Kreml. Putyin közölte a két vezetővel, hogy fegyverek szállítása Ukrajnának "veszélyes", és figyelmeztetett "a helyzet további destabilizálódásának és a humanitárius válság súlyosbodásának kockázatára" - közölte a Kreml. Putyin azt is elmondta, hogy kész keresni a módját annak, hogyan lehetne elszállítani az ukrán kikötőkben a katonai hadjárat alatt elakadt gabonát - tette hozzá.  "Oroszország készen áll arra, hogy segítsen megtalálni a gabonakivitel lehetőségeit, beleértve az ukrán gabona exportját a fekete-tengeri kikötőkből" - közölte a Kreml.

"Az orosz műtrágya és mezőgazdasági termékek kínálatának növelése szintén segítene csökkenteni a globális élelmiszerpiaci feszültségeket, amihez természetesen a vonatkozó szankciók feloldására van szükség" - tette hozzá. "Különös figyelmet" fordítottak az Ukrajna és Oroszország közötti tárgyalásokra, "amelyek Kijev hibájából befagytak" - közölte a Kreml. "Vlagyimir Putyin megerősítette az orosz fél nyitottságát a párbeszéd újrafelvételére".

Putyin a veteránok körében. Fotó: MTI/EPA
Putyin a veteránok körében. Fotó: MTI/EPA

·       Oroszország eltörölte a hivatásos katonák korhatárát, megnyitva az utat több civil szakember toborzása előtt az ukrajnai konfliktusban: az új törvény lehetővé teszi, hogy 40 év felettiek is jelentkezhessenek a fegyveres erőkhöz. Korábban a hadseregben az oroszok esetében 18-40 év, a külföldiek esetében pedig 18-30 év volt a korhatár. Az új törvény szerint a nagy pontosságú fegyverek kezeléséhez szakemberekre van szükség, és "a tapasztalat azt mutatja, hogy 40-45 éves korukra válnak azzá". Több orvost, mérnököt és kommunikációs szakembert is felvehetnek.

·       Oroszország tesztelte hiperszonikus rakétáját, a Cirkont.

(via BBC)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Tényleg korlátoznák, hányszor lehet valaki miniszterelnök
Privátbankár.hu | 2026. május 20. 19:32
A kormányfői megbízatás maximális hosszának korlátozását kezdeményezte alaptörvény-módosító javaslatában a Tisza-frakció két tagja szerdán.
Makro / Külgazdaság Egyre több magyar váltaná le Sulyok Tamást
Privátbankár.hu | 2026. május 20. 17:27
A végkielégítések ügyében is nagy a kormányzati tervek támogatása. 
Makro / Külgazdaság Van egy szektor, ami nagyon lemaradt a fizetésekben – ezzel a Tisza-kormánynak is foglalkoznia kell
Imre Lőrinc | 2026. május 20. 17:04
Jelentős különbségek alakultak ki az egyes szektorok között a legfrissebb, márciusi kereseti adatokban, amiket a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) közölt. A közszférában az egészségügy, a versenyszférában pedig a feldolgozóipar a legnagyobb vesztes.
Makro / Külgazdaság Nem lesz kontraproduktív a vagyonadó? Ezt is körbejárjuk a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. május 20. 15:33
A vagyontervezési tanácsokat és szolgáltatásokat (is) nyújtó Crystal Worldwide Ügyvédi Iroda (CRWW) vezetője és a Magyar Okleveles Adószakértők Egyesületének alelnöke, Magyar Csaba május 28-án, csütörtökön délután 15 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Vészjósló hírek érkeztek a német gazdaságból
Privátbankár.hu | 2026. május 20. 14:05
Romlik a versenyképesség.
Makro / Külgazdaság Nem hagyják az aprót: ennyivel drágul megint a tankolás
Privátbankár.hu | 2026. május 20. 12:49
Ezúttal csak az egyik típusú üzemanyag ára változik csütörtöktől.
Makro / Külgazdaság Sorra mondanak le cégvezetői pozíciójukról a Tisza-kormány miniszterei
Privátbankár.hu | 2026. május 20. 10:26
Eleget tettek az összeférhetetlenségről szóló törvény elvárásainak a miniszterek.
Makro / Külgazdaság Kijöttek a friss adatok: ennyivel nőttek a fizetések egy év alatt
Privátbankár.hu | 2026. május 20. 08:30
2026 márciusában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 779 800, a nettó átlagkereset 546 000 forint volt. A bruttó átlagkereset 9,2, a nettó átlagkereset 11,3, a reálkereset pedig 9,3 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbit – közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Makro / Külgazdaság Brüsszelből már órákon belül érkezhet egy jó hír Magyarország számára
Csabai Károly | 2026. május 20. 05:43
Az Európai Unió Luxemburgban székelő statisztikai hivatala, az Eurostat ugyanis szerda délelőtt teszi közzé a 27 tagországra általa kiszámított áprilisi harmonizált fogyasztóiár-indexeket, amelyek közül a Privátbankár Európai Inflációs Körkép becslése szerint a nyolcadik legalacsonyabb a magyar, 2,6 százalékos érték. Az általános inflációk összevetésében még előkelőbb helyen, a hatodikon végeztünk, ráadásul egész Európában. Kérdés, mi lesz akkor, ha a körülmények lehetővé teszik, hogy az előző kormány hatósági intézkedéseit (árrésstop, védett üzemanyagárak) kivezesse a Magyar-kabinet.
Makro / Külgazdaság Uniós pénzek: már Budapesten az Európai Bizottság emberei
Privátbankár.hu | 2026. május 19. 17:31
Indul a tárgyalási hét.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG