A bizottsági elnök nem sokkal azután szólalt meg, hogy a német Kereszténydemokrata Unió (CDU) végrehajtó bizottsága egyhangúlag támogatását fejezte ki egy újabb brüsszeli megbízatásához. Az uniós vezető felidézte, hogy öt évvel ezelőtt ösztönösen igent mondott, amikor felmerült a javaslat, hogy vállalja el az Európai Bizottság vezetését.
Most pedig már nagyon tudatos és átgondolt döntést hozott arról, hogy kampányoljon a tisztségért. Szeretnék indulni egy második ciklusért - mondta.
Ebben az öt évben nemcsak az Európa iránti szenvedélyem nőtt, hanem az a tapasztalatom is, hogy ez az Európa milyen sokat tud elérni az emberekért - jelentette ki.
Von der Leyen a koronavírus-járvány gazdasági következményei elleni küzdelmet, valamint a környezetbarát és digitális iparba történő beruházások ösztönzését említette első hivatali idejének sikerei között. Európát a jövő és a jövő feladatai felé irányítottuk - hangoztatta. A jelenlegi összetételű Európai Bizottság megbízatása október végéig szól.
Kapitulációval érne fel Ukrajnának elfogadni az új béketervet. És ezt az oroszok és az amerikaiak is tudják. Kinek és miért érhette meg mégis kiszivárogtatni?




