2p

Az Egyesült Államok határozottan elítéli, hogy Oroszország előkészületeket tett taktikai nukleáris fegyverek Fehéroroszországba telepítésére, de egyelőre nem tartja szükségesnek, hogy saját nukleáris stratégiáján változtasson - közölte az amerikai külügyminisztérium szóvivője helyi idő szerint csütörtökön Washingtonban.

Matthew Miller a lépést az orosz fél felelőtlen magatartásának minősítette. Megismételte azt az amerikai figyelmeztetést, hogy kémiai, biológiai, vagy nukleáris fegyverek bevetése az orosz-ukrán konfliktus során "súlyos következményekkel" járna. Hozzátette ugyanakkor, hogy az Egyesült Államok nem látja jelét annak, hogy Oroszország nukleáris fegyver bevetésére készülne.

Az amerikai külügyminisztérium ezt megelőzően jelezte, hogy 285 millió dollár értékben új légvédelmi rendszert kíván beszerezni UKrajna számára. A minisztérium szerdai keltezésű dokumentuma szerint az eszközökre egy arizonai székhelyű hadiipari vállalattal tervez szerződést kötni. A részletes leírás szerint közepes hatótávolságú, földi telepítésű NASAMS légvédelmi rendszerről van szó, teljes felszereléssel. Az eszköz beszerzésére az ukrán kormány kérte az amerikai kormányát - derül ki a közleményből.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Az EU az iráni háború miatt újraélesztheti a 2022-es energiaválság-intézkedéseket
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 19:55
Az Európai Unió fontolgatja a 2022-ben – amikor Oroszország csökkentette a gázszállításokat – alkalmazott energiaválság-intézkedések újraélesztését, hogy kezelje az iráni háború okozta energiapiacokon kialakuló zavarokat – mondta kedden az unió energiaügyi biztosa.
Makro / Külgazdaság A háború ellenére töretlen a fogyasztói bizalom az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 19:20
Márciusban sorban a második hónapban emelkedett az amerikai Conference Board gazdaságkutató intézet fogyasztói hangulatindexe.
Makro / Külgazdaság Az orosz olaj ára az európai fölé szökött a háború hatására
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 19:00
A szokatlan helyzetre Bendarzsevszkij Anton elemző írása hívja fel a figyelmet.
Makro / Külgazdaság Kényszerű helyzetben a kormány a gáztartalék miatt
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 18:20
Egy új rendelettervezet szerint megemelnék a földgáz biztonsági készletét, reagálva a nemzetközi energiabiztonsági helyzet romlására.
Makro / Külgazdaság A húsvéti bevásárlást nem látják drágulónak a kereskedők
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 16:40
A hagyományos húsvéti ételek javarészt a tavalyi áron, vagy olcsóbban kaphatóak – állítja az Országos Kereskedelmi Szövetség.
Makro / Külgazdaság Nagyon felpörgött az euróövezet inflációja
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 13:25
Az éves infláció az euróövezetben márciusban igencsak felgyorsult az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat kedden közzétett előzetes adatai alapján.
Makro / Külgazdaság Durván meglódultak a keresetek, egyre nagyobb a nyomás a vállalatokon
Imre Lőrinc | 2026. március 31. 12:25
Elsősorban a közszféra bérei húzták fel a bruttó kereseteket januárban Magyarországon. A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) rég nem látott adatokat közölt: a bruttó átlagfizetések 26,3 százalékkal 846 600 forintra, míg a nettó bérek 28 százalékkal 585 700 forintra ugrottak az egy évvel korábbihoz képest.
Makro / Külgazdaság Mi döntheti el a választásokat? Vagy már el is dőlt? Somogyi Zoltánt kérdezzük a Klasszis Klubban
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 12:05
A Political Capital szociológus alapítója április 8-án, szerdán délután 13 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Az olajszállítások korlátozására készül Oroszország
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 11:41
Oroszország nem fog olajat szállítani azoknak az országoknak, amelyek támogatják az orosz export ellen bevezetett árplafont.
Makro / Külgazdaság Hol tankoljak? Befagytak a piaci árak a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 11:17
Áprilistól sem változnak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG