3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Trump kirúgta az igazságügyi miniszterét, Jeff Sessionst, ennek hosszú távon nagyon komoly következményei lehetnek.
(EPA/ERIK S. LESSER)

Alig 24 órával azután, hogy a republikánusok elvesztették a képviselőházat, az elnök lemondásra kényszerítette Jeff Sessionst , ahogy az az amerikai médiában széles körben lehozott levélben is látszik.

Donald Trump a Twitteren köszönte meg Sessions eddigi munkáját, és egyúttal bejelentette, hogy Matthew G. Whitaker, a kirúgott miniszter kabinettfőnöke veszi át a pozíciót ideiglenesen.

Miért baj ez?

Az igazságügyi miniszter keze alá tartozik annak a Robert Mueller különleges ügyésznek az ellenőrzése is, aki az orosz beavatkozást vizsgálja a 2016-os választásokba. A Mueller-féle nyomozásnak pedig mostanában egyre komolyabb eredményei voltak, több Trump közeli ember is belebukott már.

Jeff Sessions korábban kijelentette, hogy biztosan nem fogja leváltani a különleges ügyészt, és hasonlóan nyilatkozott, a Trumppal szemben kifejezetten kritikus Rod Rosenstein igazságügyi miniszterhelyettes is, csakhogy a frissen kiszivárgott információk szerint Robert Mueller potenciális kirúgása már Whitaker hatásköre alá tartozik. A májusban egy 26 millió dolláros csalási ügybe belekeveredő Whitaker korábban élesen kritizálta az orosz beavatkozást vizsgáló bizottságot.

Republikánus és demokrata felháborodás

Amellett, hogy az Egyesült Államokban tüntetések lesznek, Donald Trump saját pártjában sem nézik jó szemmel az eseményeket. Susan Collins és Mitt Romney szenátorok is kiemelték, hogy mindenképpen hagynia kell a Trump-adminisztrációnak, hogy Robert Mueller külső nyomás és befolyás nélkül végezze a munkáját

A Guardian arról ír, hogy John Brennan volt CIA-vezér arra számít, hogy az elkövetkező napokban komoly bejelentésekre lehet számítani, ugyanis bár Rod Rosenstein már nem felügyeli a nyomozást, valószínűsíthető, hogy még megkapta Mueller eredményeit a feladatok átcsoportosítása előtt.

Jerry Nadler, a képviselőház igazságügyi bizottságának leendő elnöke úgy fogalmazott, hogy azonnal válaszokat akar, és mérhetetlenül helytelen, hogyha Whitaker kezébe kerül az ügy felülvizsgálata. Emellett kiemelte, hogy januárban, mikor a demokraták átveszik a házat, el fogják számoltatni a felelősöket.

Nancy Pelosi, a leendő demokrata házelnök szerint ez egy újabb otromba próbálkozás Trumptól arra, hogy megállítsa az orosz beavatkozást vizsgáló nyomozást, valamint kritizálta azt is, hogy az elnök választása pont Whitakerre esett.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Magyar Péter: újra apadásnak indult a Duna
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 16:02
Erről a kormányzati tájékoztatón beszélt.
Makro / Külgazdaság Új fejlemény az MNB-botrányban: dokumentumokat adtak át az ügyészségnek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 15:02
Az előző jegybanki vezetés idején történt ügyben.
Makro / Külgazdaság Teljesen leálíltják Románia egyetlen atomerőművét a vízállás miatt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 11:40
Túl alacsony a Duna, és a vízállás folyamatosan és jelentősen csökken. Románia jelentős, 2000 megawattot meghaladó áramimportra szorul a leállítás után az esti csúcsidőben.
Makro / Külgazdaság Nem tétlenkedett Krausz Ferenc: új vállalkozást alapított
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 10:42
Az államhoz kerülnek a Nobel-díjas fizikushoz, Krausz Ferenchez köthető Élvonal Alapítvány közfeladatai és a hozzá tartozó Molekuláris Ujjlenyomat Kutató Központ (CMF) – mindeközben a tudós egy hónapja már létre is hozott egy új vállalkozást.
Makro / Külgazdaság Nagyot megy az autógyártás, de van egy magyar ágazat, ami ennél is meredekebben bővül
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 08:59
A számítógép, perifériás egység gyártása 116 százalékkal emelkedett egy év alatt. Az ipar összességében bővült éves alapon, de májushoz képest júniusban visszaesést mért a KSH.
Makro / Külgazdaság Dübörög az út- és vasútépítés, de az építőipar összességében így is visszaesett
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 08:30
Kevesebb új építőipari szerződést is kötöttek, és az épületek építése is jelentősen csökkent. 
Makro / Külgazdaság A magyar gazdaságnak is jól jön a Sziget fesztivál: kiderült, mennyivel tehet hozzá a GDP-hez
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 07:29
Csak az adó- és járulékbefizetések 4,5 milliárd forintot tehetnek hozzá az államkasszához, az összes hozzájárulás ennél több mint kétszer magasabb.
Makro / Külgazdaság Egy iparág, amiben óriásit kellene fejlődnünk, de itt is Kína fújja a passzátszelet
Imre Lőrinc | 2026. augusztus 13. 05:43
Akár a Paks 2 beruházás sorsát is megpecsételheti a kormány energiafejlesztési programja, aminek egyik központi eleme a magyarországi elektromostároló-kapacitások megháromszorozása 2030-ra. Jelenleg ugyanis az ipari akkumulátorok hiánya jelenti az egyik legfontosabb akadályát annak, hogy a megújulóenergia-források által megtermelt villamos energia még Paks részleges kiesése esetén is stabil hálózatot biztosítson a lakosságnak és a vállalatoknak anélkül, hogy a súlyos milliárdokba kerülő importra kelljen támaszkodnia a hazai ellátásnak. 
Makro / Külgazdaság Nem éri kellemetlen meglepetés csütörtökön sem a benzinkútakon
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 12. 20:05
A 95-ös benzin literenként 576 forintba került, a gázolajért pedig literenként 664 forintot kellett fizetni. 
Makro / Külgazdaság Milliárdokkal olcsóbban árulják Matolcsyék balatoni luxusüdülőjét
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 12. 10:10
 A mostani kikiáltási ár mindössze 7,47 milliárd forint.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG