2p

Azt szeretnénk, hogy Volodomir Zelenszkij elnök és Ukrajna erős pozícióból kezdhessen tárgyalásokat Oroszországgal, de amíg ez a pillanat nem jön el, számíthat a folyamatos támogatásunkra, és az orosz elnök se gondolja, hogy a szövetségesek abbahagyják Ukrajna támogatását - jelentette ki csütörtökön Mark Rutte NATO-főtitkár a szövetséges védelmi miniszterek brüsszeli tanácskozását megelőző sajtótájékoztatóján.

Mint mondta, az összes tagállam elkötelezett Ukrajna támogatása mellett. Rutte üdvözölte, hogy az Egyesült Államok elnöke szerdán újabb, 425 millió dolláros katonai segélyt jelentett be Ukrajnának, és azt, hogy Ausztrália 49 harckocsival segíti az ország védelmi képességeit.

Mark Rutte  szerint mindenki támogatja Ukrajnát
Mark Rutte szerint mindenki támogatja Ukrajnát
Fotó: Depositphotos

Hangsúlyozta, hogy a washingtoni csúcson született megállapodás értelmében Ukrajna NATO-tagsághoz vezető útja

"visszafordíthatatlan, csak az időzítés a kérdéses, de nyilvánvaló, hogy a szövetségesek minden területen dolgoznak e cél érdekében".

NATO-főtitkár elmondta azt is, Ukrajna 33. vagy 34. tagként csatlakozhat a szövetséghez.

Viszony Oroszországgal

Arról is beszélt, hogy lépésről lépésre történő megközelítés szükséges a NATO Oroszországhoz való hosszú távú viszonyának kialakításhoz.

"Oroszországhoz való viszonyunk kialakításához hosszú vagy rövid távon, legelőször arról kell gondoskodnunk, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök ne tehesse meg, amit akar Ukrajnában" - mondta a holland politikus.

Arra is rámutatott, hogy bizonyítékok utalnak arra, hogy Fehéroroszország támogatja Oroszországot a háborús erőfeszítésekben.

"Fehéroroszország egyértelműen nem az erő pozíciójából teszi ezt, és ez azt jelenti, hogy ez árt az ország függetlenségének. Nem segíti a fehérorosz népet, ha Minszk támogatja Putyint az Ukrajna elleni háborús erőfeszítésekben, ezért ennek véget kell vetni. De ez nyilvánvalóan Fehéroroszországon, a fehérorosz politikán és az embereken múlik" - tette hozzá.

A közel-keleti helyzettel kapcsolatban kijelentette: a NATO-nak az euroatlanti területre kell koncentrálnia. Izrael több fronton is harcol Irán és szövetségesei ellen, ez rengeteg emberéletbe kerül, a szövetségesek próbálnak eligazodni ebben a válságban, de mint szervezet nem veszünk részt benne - mondta az MTI tudósítása szerint.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Ki állíthatja meg Trump utódját 2028-ban?
Kollár Dóra | 2026. június 26. 05:46
Egyre többen tekintenek előre a Demokrata Párt berkeiben, már zajlik a felkészülés a 2028-as elnökválasztásra. 
Nemzetközi Ebben az afrikai országban építhet kitoloncolási központot Hollandia
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 17:02
Kenya politikai helyzete stabil, és afrikai viszonylatban az ország gazdasága is a fejlettebbek közé tartozik. A holland kabinet még idén végleges döntést hozna a központ helyszínéről.
Nemzetközi 3,2 milliárd eurót utalt Ukrajnának az EU
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 11:51
A hitel költségvetési támogatást foglal magában, valamint a védelmi szükségleteket fedezi.
Nemzetközi Kína is segítséget ígért a brutális földrengéssel sújtott Venezuelának
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 11:28
 A mentési és kutatási munka továbbra is folyik.
Nemzetközi Szumi lakónegyedét is támadta az orosz hadsereg
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 10:57
Az ukrán légvédelem a drónok zömét elfogta.
Nemzetközi Foci-vb: a nők egynegyede is belenéz a meccsekbe
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 10:26
A mérkőzések döntő többségére, magyar idő szerint „lehetetlen” időpontokban, az éjjeli, vagy a hajnali órákban kerül sor.
Nemzetközi Brutális földrengés rázta meg Venezuelát
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 09:26
A végleges halálos áldozatszám akár több ezerre is emelkedhet.
Nemzetközi Donald Trump kért még 87 milliárd dollárt a Kongresszustól az iráni háborúra
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 08:10
Ebből 21 milliárd dollárt lőszerre, 17,3 milliárd dollárt működési költségekre és 12,1 milliárd dollárt pedig titkos programokra szánnának.
Nemzetközi Vinícius Junior vezérletével nyertek a brazilok – eredmények
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 06:37
A mexikói válogatott története során először százszázalékos teljesítménnyel zárta a világbajnoki csoportkört.
Nemzetközi Lavrov: „Oroszország nem fog megelégedni átmeneti megoldásokkal”
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 19:33
Még van lehetőség az ukrajnai háború diplomáciai eszközökkel történő rendezésére – jelentette ki Szergej Lavrov orosz külügyminiszter szerdán Moszkvában a Primakovi Előadások elnevezésű nemzetközi tudományos és szakértői fórumon.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG