2p

Miközben az új Európai Parlament éppen megalakul Strasbourgban, holnap pedig Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke mandátumának meghosszabbításáról tart sorsdöntő szavazást, Orbán Viktor már megkezdte a szabiját.

És hol máshol pihenne, mint Horvátországban. Ezt onnan tudjuk, hogy a Vis szigetén található Villa Kaliopa étterem tegnap kiposztolt közösségi oldalára egy képet, amelyen a magyar miniszterelnök és Goran Pečarević, az étterem tulajdonosa látható nyaralás közben (az Index.hr hírét a Telex szúrta ki.)
 

Orbán Viktor nyaral
Orbán Viktor nyaral
Fotó: Facebook/Villa Kaliopa

Mindketten ökölbe szorított képpel pózolnak, amivel alighanem a hétvégi merényletkísérletet szerencsésen megúszó volt amerikai elnököt, Donald Trumpot biztosítják szolidaritásukról. Pecarevic a bejegyzéshez hozzáfűzte: "Várjuk Putyint és Trumpot, késésben vannak.”

Orbán Viktornak, mint a soros uniós elnökséget ellátó ország miniszterelnökének a hagyományok alapján beszédet kellett volna mondania az EP-ben, amiben ismertethette volna elnökségi programját. A beszédre (amely egy lehetőség, nem minden kormányfő él vele) azonban nem kerül sor – a Euronews értesülései szerint azért nem, mert az EP és a magyar kormányfő nem talált erre megfelelő időpontot.

A valódi ok persze inkább az lehet, hogy Orbán Viktor előre be nem jelentett és az uniós vezetőkkel nem egyeztetett moszkvai "békemissziója" óriási felzúdulást váltott ki az EU-ban, így senki nem erőltette igazán a felszólalását.

Frissítés:

A miniszterelnök azért nem sütteti magát túl sokáig a horvát tengerparton: csütörtökön ugyanis már részt vesz az Európai Politikai Közösség negyedik csúcstalálkozóján az angliai Oxford közelében lévő Blenheim-kastélyban. Erről sajtófőnöke, Havasi Bertalan számolt be szerda délelőtt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Egy minisztert is lecserélnek Magyarország szomszédjában
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 19:55
Óriási mozgolódás a horvát kormányban.
Nemzetközi A japán Vaslady történelmet írt
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 18:27
Sosem született még ilyen győzelem Japánban.
Nemzetközi Szijjártó Péter elárulta: újabb ukrajnai magyar esett el a háborúban
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 17:22
A magyar kormány támogatást nyújt a családnak.
Nemzetközi Öt idegtépő óra a halálzónában – az északkelet-ukrajnai fronton járt egy magyar újságíró
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 16:57
A Válasz Online újságírója az orosz határ közelében húzódó Szumi megyei frontvonalon járt többedmagával.
Nemzetközi Kritikus helyzetben lehet Ukrajna Pokrovszknál?
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 15:49
Próbálnak előretörni az oroszok.
Nemzetközi Minden bevallhattak az orosz altábornok megtámadói
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 15:26
Legalábbis az FSZB állítása szerint.
Nemzetközi 700 millió euróból indult el egy forradalmi EU-s projekt
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 13:48
Különleges gyártósor állt munkába.
Nemzetközi Megszületett az ítélet: ez vár Peking népszerű ellenlábasára élete végéig
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 12:29
Egy hongkongi bíróság évtizedekig tartó börtönbüntetéssel sújtotta a demokráciapárti mágnást.
Nemzetközi Összefogtak a portugál radikálisokkal szemben, elsöprő győzelmet aratott a baloldali elnökjelölt
Imre Lőrinc | 2026. február 9. 11:54
Baloldali elnököt választott Portugália. A Szocialista Párt jelöltje, António José Seguro az elnökválasztás második fordulójában simán legyőzte a radikális jobboldali Chega (Elég) államfőaspiránsát, André Venturát. A portugál belpolitikai helyzet viszont rendkívül szövevényes: miközben az elnöki tisztséget a baloldal szerezte meg, a parlamentben a jobboldal dominál. Az elmúlt öt évben pedig háromszor is előrehozott választást kellett kiírni.
Nemzetközi Putyin szócsöve bemondta: ekkor támadnák le Európát
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 06:11
Nem fognak habozni, ha ez megtörténik. Sőt, teljes erejüket bevetik.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG