2p

Mire készülhet a kormány?
Meg lehet még menteni az idei évet az ezer sebből vérző gazdaságban?

Online Klasszis Klub élőben Győrffy Dórával!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a közgazdászt, egyetemi tanárt!

2025. július 16. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Sorra nyilatkoznak a kormányfők, ki mindenki lesz jelen szombaton Rómában Ferenc pápa temetésén. 

Az olasz kormány ötnapos gyászt hirdetett a pápa halála után, erről döntött a miniszterek ma délelőtti találkozója. A gyászidő szombatig, a temetés napjáig tart.

Ferenc pápa temetését szombaton tartják a Szent Péter-bazilikában – közölte a Vatikán.

A szentmise helyi idő szerint délelőtt 10 órakor kezdődik, és Giovanni Battista Re bíboros , a bíborosi kollégium dékánja vezeti. A Vatikán azt is közölte, hogy a pápa koporsóját szerdán reggel 9 órakor viszik a Szent Péter-bazilikába , ahol a temetés előtti éjszakáig megmarad, hogy a közönség leróhassa tiszteletét.

Utoljára Olaf Scholz leköszönő német kancellár volt, aki megerősítette, hogy részt kíván venni a szombati temetésen – írja a The Guardian

Olaf Scholz is jelezte részvételét
Olaf Scholz is jelezte részvételét
Fotó: MTI/AP/Markus Schreiber

Andrzej Duda lengyel elnök is ott lesz, aki azt javasolta, hogy szombaton, a temetés napját nyilvánítsák nemzeti gyásznappá országában.

Giorgia Meloni olasz miniszterelnök várhatóan részt vesz a temetésen, ugyanis az olasz média arról számolt be, hogy lemondta előre tervezett üzbegisztáni és kazahsztáni találkozóit, hogy Rómában maradjon.

A szombati temetés vendéglistájával kapcsolatban a Kreml jelezte, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök nem vesz részt az istentiszteleten.

De Trumpon, Macronon és Zelenszkijen kívül már többen is megerősítették részvételüket. Többek között Javier Milei argentin elnök, Luiz Inácio Lula da Silva brazil elnök és Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke is. 

Magyarországról Magyar Péter Facebook-posztban jelezte, hogy ő is Rómába utazik az eseményre, de Orbán Viktor még nem közölte, hogy részt vesz-e. 

Sulyok Tamás is ott lesz a pápa temetésén.  A hírt a Sándor-palota közölte kedden az MTI-vel. Közleményük szerint Sulyok Tamás szombaton Rómában, a Vatikánban részt vesz „Őszentsége Ferenc pápa temetési szertartásán”.

Keir Starmer brit miniszterelnök, VI. Felipe király és Letizia spanyol királyné is megerősítette részvételét a szombati temetésen.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Zelenszkij: az Egyesült Államok újraindítja fegyverszállítmányait
Privátbankár.hu | 2025. július 12. 09:02
Folytatódik a fegyverszállítás Ukrajna részére, újabb szankciók jöhetnek Oroszország ellen – jelentette be Zelenszkij.
Nemzetközi Emberi mulasztás miatt zuhant le az Air India londoni járata
Privátbankár.hu | 2025. július 12. 08:16
Az előzetes jelentések szerint lekapcsolták a hajtómű üzemanyag-kapcsolóit az Air India 260 halálos áldozatot követelő katasztrófája előtt.
Nemzetközi Vizsgálat indult az X és Elon Musk ellen Franciaországban külföldi befolyás gyanúja miatt
Privátbankár.hu | 2025. július 11. 19:46
A párizsi ügyészség hivatalos vizsgálatot indított az X közösségi média platform – korábban Twitter – és annak vezetősége, köztük Elon Musk tulajdonos ellen, miután felmerült a gyanú, hogy a vállalat algoritmusa külföldi befolyás érdekében torzíthatja a tartalomterjesztést.
Nemzetközi Donald Trumpot meghívták Kínába
Privátbankár.hu | 2025. július 11. 19:16
Marco Rubio amerikai külügyminiszer és kínai kollégája Vang Ji „pozitív és konstruktív” tárgyalásról számoltak be malajziai találkozásuk után.
Nemzetközi Nagyon aggódnak az európai borászok
Privátbankár.hu | 2025. július 11. 17:45
Úgy tűnik, nem részesülhetnek preferenciális elbánásban az EU és Donald Trump amerikai elnök kormányzata közötti kereskedelmi megállapodásokban – közölte pénteken az iparág fő lobbicsoportja.
Nemzetközi Meglepetés Kanadában
Privátbankár.hu | 2025. július 11. 17:20
A vártnál jobban nőtt a munkahelyek száma, a munkanélküliségi ráta pedig az elemzők által várt emelkedés helyett csökkent.
Nemzetközi Tükörklauzulát követel az agrárminiszter a EU-Mercosur kereskedelmi megállapodásba
Privátbankár.hu | 2025. július 11. 16:53
Nagy István szerint tönkretenné a gazdákat a megállapodás, különösen azért mert, Brüsszel egyidejűleg megnyitotta az uniós piacot az ukrán mezőgazdasági termékek előtt is.
Nemzetközi Az oroszok által lefoglalt egyetlen amerikai cég exportra készül
Privátbankár.hu | 2025. július 11. 15:14
A Kreml korábban azzal indokolta az elkobzást, hogy a cég stratégiai szerepet tölt be Oroszország élelmiszerellátásában.
Nemzetközi Célkeresztben a kormány – újabb uniós forrásokat köthetnek jogállami feltételekhez
Privátbankár.hu | 2025. július 11. 13:35
2028-tól jelentősen bővülne a feltételekhez kötött uniós források köre. Orbán Viktor Magyarországa, eurómilliárdok elvesztésével néz szembe az Európai Bizottság a jövő szerdán nyilvánosságra hozandó tervei szerint.
Nemzetközi Fájdalmas lépésre kényszerülhetnek a hollandok
Privátbankár.hu | 2025. július 11. 12:48
A menekültügyi és fejlesztési kiadások csökkentésével érnék el a NATO védelmi kiadási célját.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG