2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Három kelet-afrikai ország vezetőivel egyeztettek a gázai palesztinok letelepítéséről Trump tervének keretében.

Az Egyesült Államok és Izrael vezetői kapcsolatba léptek három kelet-afrikai kormány tisztviselőivel, hogy megvitassák, használhatják-e területeiket potenciális célpontokként a Gázai övezetből elüldözött palesztinok letelepítésére, Donald Trump elnök háború utáni tervének értelmében – mondták amerikai és izraeli tisztviselők, amiről a Times of Israel számolt be.

A szakadár Szomálilandot Szomália területén belül csíkozás jelzi.
A szakadár Szomálilandot Szomália területén belül csíkozás jelzi.
Fotó: SPC Journal of Environmental Sciences

Szudán, Szomália, Szomáliland

A Szudánnal, Szomáliával és a Szomáliából elválni kívánó régióval, Szomáilanddal folytatott tárgyalások tükrözik az Egyesült Államok és Izrael eltökéltségét, hogy előbbre haladjanak egy olyan tervvel, amelyet egyébként széles körben elítéltek, és amely komoly jogi és erkölcsi kérdéseket is felvet — teszi hozzá a lap.

Mivel mindhárom helyszín szegény és sokszor erőszakos események helyszíne, a javaslat kétségbe vonja Trump bejelentett célját, miszerint a gázai palesztinokat „szép helyekre” helyeznék át.

A szudáni tisztviselők azt mondják, hogy elutasították az Egyesült Államok közeledését, míg a szomáliai és a szomáliai elnöki régió, Somaliland tisztviselői azt nyilatkozták az Associated Pressnek, hogy nem tudnak semmilyen kapcsolatfelvételről.

Trump tervében a Gázai övezet több mint 2 millió lakosát tartósan kitelepítenék. A javaslat szerint az Egyesült Államok átvenné a terület irányítását, megtisztítaná a romoktól a területet, és ingatlanfejlesztési projekteket indítana ott.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Megakadt a szaúdi megaprojekt, nem lehet síelni a suvatagban?
Privátbankár.hu | 2026. január 25. 11:20
Elhalasztották a téli játékokat.
Nemzetközi Ágyútölteléknek használja Oroszország a külföldi harcosait
Kormos Olga | 2026. január 25. 10:34
Egyre csökken a behívható orosz katonák száma, ezért felgyorsultak a Kreml külföldi toborzási akciói. Ám a január elején vírusként terjedő videók szerint – ahol orosz tisztek bántalmaznak afrikai újoncokat – Vlagyimir Putyin hadserege „eldobhatónak” tekinti a külföldi katonákat.
Nemzetközi Kell majd az útlevél a Budapest-Belgrád vasútvonalon
Privátbankár.hu | 2026. január 25. 10:05
Személyforgalom esetén a határellenőrzést Magyarországon, Kelebián végzik.
Nemzetközi Nem csaptak egymás tenyerébe az orosz-ukrán tárgyalások második napján
Privátbankár.hu | 2026. január 25. 08:16
Következő vasárnap folytatják a tárgyalást.
Nemzetközi Napokon belül kitörhet a polgárháború az Egyesült Államokban? Tudósok szerint igen
Litván Dániel | 2026. január 25. 06:01
Trump a hadsereg bevetését fontolgatja, a minnesotai vezetők pedig a Nemzeti Gárdát vezényelhetik ki a városban kialakult helyzet miatt. De mi van akkor, ha szembekerülnek egymással az állami és szövetségi fegyveres erők? 
Nemzetközi Washington azt ígéri, hogy kulcsszereplő marad a NATO-ban
Privátbankár.hu | 2026. január 24. 16:51
Ugyanakkor készen áll arra, hogy „határozott cselekvéssel”, érzékelhető módon érvényesítse az amerikai érdeket, olvasható az új védelmi stratégiában.
Nemzetközi Trump most Davosban vetített nagyot – mutatjuk, mik a tények
Csabai Károly | 2026. január 24. 14:36
Az amerikai elnök a szokásos svájci Világgazdasági Fórumon az egyéves regnálása alkalmából jól kiosztott mindenkit. Mit sem zavartatva magát a tényektől. Érdemes a négy legnagyobb lódítását megcáfolni a makacs adatokkal, tényekkel.
Nemzetközi Újabb légvédelmi rakétákat kért Zelenszkij a súlyos orosz támadás után
Privátbankár.hu | 2026. január 24. 14:01
Az ukrán elnök a szombat hajnali súlyos orosz légicsapások után üzent a Nyugatnak.
Nemzetközi Kijevben 800 ezren maradtak energia nélkül a mínusz 11 fokban az újabb orosz támadások miatt
Privátbankár.hu | 2026. január 24. 12:46
A támadások már csak azért is üzenetértékűek, mert eközben az Egyesült Arab Emírségekben orosz, ukrán és amerikai küldöttség tárgyal a tűzszünetről. 
Nemzetközi Amerika elárulta szíriai kurd szövetségeseit
Bózsó Péter | 2026. január 24. 10:16
A szíriai kormány gyors előrenyomulását a hosszú ideje a kurdok vezette Szíriai Demokratikus Erők (SDF) ellenőrzése alatt álló területek rovására a január elején Damaszkuszban, Párizsban és Irakban tartott találkozók döntései tették lehetővé – mondta el a Reutersnek kilenc, a zárt ajtók mögötti egyeztetésekről tájékoztatott forrás.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG