2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Vlagyimir Putyin nem ment bele a tűzszünetbe, az Európai Unió beváltotta a fenyegetését. 

Az Európai Unió szerda reggel jóváhagyta a 17., Oroszország elleni szankciócsomagot, miután Vlagyimir Putyin nem egyezett bele a tűzszünetbe – közölte az Euronews. Az intézkedések csaknem 200, az orosz „árnyékflottához” tartozó hajót, 30 szankciók elkerülésében részt vevő vállalatot, valamint 75 olyan entitást és magánszemélyt érintenek, akik az orosz hadiipari komplexumhoz vagy más célpontokhoz köthetők.

Az új csomag az orosz hibrid műveletek ellen irányuló intézkedéseket is tartalmaz, konkrétan jogalapot teremtve a propagandacsatornák, illetve a víz alatti kábelek, repülőterek vagy szerverek szabotázsakcióiban részt vevő hajók és szervezetek elleni fellépéshez. A megállapodás tiltja továbbá az EU-ban gyártott, rakéták előállítására felhasználható vegyi anyagok exportját is.

„Tehát látható, milyen irányba haladunk. A hagyományos szektorális és egyéni szankciókon túl kiterjesztjük az intézkedések körét, és aktívabban alkalmazunk más típusú szankciókat is, hogy ott sújtsuk Oroszországot, ahol fenyegetést vagy a meglévő intézkedések megkerülésére irányuló kísérletet látunk” – fogalmazott egy névtelenséget kérő magas rangú európai tisztviselő a The Kyiv Independentnek a szankció elfogadása után.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Nagy pofont kapott Németország az ENSZ-ben
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 20:42
Ausztriát, Portugáliát, Kirgizisztánt, Zimbabwét, valamint Trinidad és Tobagót választották meg szerdán az ENSZ Biztonsági Tanácsának (BT) új, nem állandó tagjaivá. Valamennyien a jövő év elejétől két évre töltik be a pozíciót.
Nemzetközi A nap képe: ezt üzente kezével Emmanuel Macron Magyar Péterről
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 17:05
Egy kis lazázásért a francia elnöknek sem kell a szomszédba mennie.      
Nemzetközi Oroszország második legnagyobb városát támadta Ukrajna
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 13:42
Ukrajna csapást hajtott végre Oroszország második legnagyobb városának, Szentpétervárnak a peremén, néhány órával azt megelőzően, hogy a külföldi befektetések bevonzását célzó Szentpétervári Gazdasági Fórumot megnyitották volna.
Nemzetközi Jó ideig zárva maradhat a kuvaiti repülőtér az iráni drón- és rakétatámadás után
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 12:33
A főépületet és több létesítményt is súlyosan megrongált a szerda reggeli iráni dróntámadás Kuvait nemzetközi repülőterén. 
Nemzetközi Eltalálta az ukrán drón a Moszkva-Szimferopol buszt, legalább heten meghaltak
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 10:02
Hét ember életét vesztette és további 11 ember sebesült meg a szerda hajnali dróntámadásban, amely a Moszkva és Szimferopol között közlekedő buszjáratot találta el.
Nemzetközi Újabb tankerhajót lőtt ki az Egyesült Államok a Perzsa-öbölben
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 07:13
A kőolajexport szempontjából legfontosabb kikötő felé tartott.
Nemzetközi Kína valamit nagyon ügyködik a nukleáris elrettentő erőivel
Litván Dániel | 2026. június 3. 05:44
Hatalmas építkezések zajlanak „a világ végén”, ahol a kínai stratégiai nukleáris csapásmérő erők derékhada található. De vajon mi célt szolgálhatnak a jellegzetes formájú létesítmények?
Nemzetközi Megvan az ENSZ-közgyűlés új elnöke
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 19:29
Kalilur Rahmán bangladesi külügyminisztert választották meg.
Nemzetközi „Ez egy új kezdet” – Berlinben is megtolták Magyar Péter motorját
Wéber Balázs | 2026. június 2. 18:57
„Ki vagyok én, hogy tanácsokat adjak egy német kancellárnak?” – tette fel a költői kérdést a német fővárosban Magyar Péter, akit meglepően hamar fogadott Friedrich Merz. A német kancellár szemlátomást örül a Tisza-kormánynak és a magyar-német kapcsolatok új kezdetéről beszélt – ezen egyelőre az sem változtat, hogy Ukrajna kérdésében már érezhető némi konfliktus. Nagyító alatt ezúttal a berlini Magyar-vizit.  
Nemzetközi A halak sorsán múlhat, hogy Norvégia megtesz-e egy sorsdöntő lépést
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 13:12
Megőrült a világ a norvég külügyminiszter szerint, nekik is újra kell gondolniuk az unióhoz fűződő viszonyt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG