2p

Oroszország mintegy 1 201 230 katonát veszített Ukrajnában a 2022. február 24-i teljes körű invázió kezdete óta – jelentette az Ukrán Fegyveres Erők Vezérkara csütörtökön.

A szám magában foglalja azt a 860 fő veszteséget, amelyet az orosz erők az elmúlt napban, szerdán szenvedtek el – írja a The Kyiv Independent.

A jelentés szerint Oroszország ezenkívül 11 456 tankot, 23 801 páncélozott harcjárművet, 71 274 járművet és üzemanyagtartályt, 35 435 tüzérségi rendszert, 1579 többszörös rakétarendszert, 1263 légvédelmi rendszert, 434 repülőgépet, 347 helikoptert, 94 797 drónt, 4107 cirkálórakétát, 28 hajót és csónakot, valamint két tengeralattjárót is elveszített.

Az amerikai székhelyű Study of War agytröszt ebben a hónapban azt közölte, hogy az orosz erők az elmúlt évben Ukrajna területének 0,77 százalékát – mintegy 4 670 négyzetkilométert – foglaltak el, miközben aránytalanul magas veszteségeket szenvedtek – teszi hozzá az abcNews.

Volodimir Zelenszkij elnök decemberben azt mondta, hogy havonta körülbelül 30 ezerorosz katona hal meg.

Oroszország nem hozza nyilvánosságra a veszteségei részleteit, ami megnehezíti ennek a számnak a független megerősítését. Az orosz veszteségekre vonatkozó ukrán becslések nagyjából megegyeznek az amerikai és európai hírszerző ügynökségek 2022 óta végzett becsléseivel.

Ukrajna hasonlóképpen nem hozza rendszeresen nyilvánosságra veszteségeinek adatait.

Peter Dickinson, az Atlanti Tanács agytröszt UkraineAlert szolgáltatásának szerkesztője decemberben azt írta, hogy míg Moszkva csapatai „teljes körű kezdeményezést” gyakorolnak, támadó egységei „gleccsertempóban haladnak előre, miközben katasztrofális veszteségeket szenvednek el”.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Amerikai békeküldöttség Pakisztánban: Vance vezetésével indulnak a tárgyalások
Privátbankár.hu | 2026. április 10. 16:30
Elindult Pakisztánba az Egyesült Államok békeküldöttsége, amely az Iránnal folytatott tárgyalások új fordulójára készül. A delegációt JD Vance amerikai alelnök vezeti, és a tervek szerint szombaton csatlakozik a felek közötti egyeztetésekhez az iráni háború lezárásáról – számol be az Al Jazeera.
Nemzetközi Feszült hangulatban zajlott Trump és a NATO-főtitkár találkozója
Privátbankár.hu | 2026. április 10. 15:07
Éles hangvételű volt Donald Trump amerikai elnök és Mark Rutte, a NATO főtitkárának legutóbbi egyeztetése – írja a Politico több forrásra hivatkozva. A lap értesülései szerint a megbeszélésen sértések és fenyegetések is elhangzottak, bár ezt a hivatalos források részben cáfolják – összegezte a Telex.
Nemzetközi Az iráni háború is szóba került az Egyesült Államok és Románia között
Privátbankár.hu | 2026. április 10. 14:07
A NATO keleti szárnyának biztonságát érintő fejleményekről és a gazdasági együttműködés prioritásairól egyeztetett telefonon Marco Rubio amerikai és Oana Toiu román külügyminiszter – közölte pénteken az Agerpres hírügynökség.
Nemzetközi Zelenszkij: tavasszal befejezhetik a Barátság kőolajvezeték javítását
Privátbankár.hu | 2026. április 10. 13:40
Ukrajna akár már idén tavasszal végezhet a Barátság kőolajvezeték helyreállításával – erről beszélt Volodimir Zelenszkij ukrán elnök egy kijevi sajtótájékoztatón. A projekt azonban továbbra is függ az európai finanszírozástól, amelyet az olajszállítás lehetőségéért cserébe várnak.
Nemzetközi Másfél nap tűzszünet jöhet Ukrajnában
Privátbankár.hu | 2026. április 10. 07:03
Az ortodox húsvét miatt Vlagyimir Putyin tűzszünetet javasolt, erre Volodimir Zelenszkij is reagált a közösségi oldalán.
Nemzetközi Itt egy új felmérés: a kormánypárti szavazók is az EU-ban látják a jövőt?
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 15:33
Magas az uniós tagság támogatottsága. 
Nemzetközi Gyanús területen ólálkodtak az orosz tengeralattjárók
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 14:17
A britek megfigyelték őket.
Nemzetközi Magyarázatot követel az Európai Bizottság a magyar kormánytól
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 13:54
Az Európai Bizottság magyarázatot vár Magyarországtól a kiszivárgott Szijjártó Péter-Szergej Lavrov-beszélgetés miatt.
Nemzetközi Nem lassít Izrael, újabb likvidálás, újabb bombázás
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 12:16
Szerintük Libanonban nincs tűzszünet.
Nemzetközi Van egy kis baj a Hormuzi-szorossal
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 11:26
Az Iráni Forradalmi Gárda tett közzé figyelmeztetést.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG