3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Szombat reggeli háborús összefoglaló.

  • Ukrajna szerint Moszkva fokozza a vasútvonalak elleni támadásokat, hogy megzavarja a katonai ellátást egy újabb orosz offenzíva előtt, miközben Kijev az új amerikai fegyverszállításokra vár. Kijev attól tart, hogy Oroszország a május 9-i győzelem napi ünnepségek előtt igyekszik előnyre szert tenni a harcokban.

Lesz ok ünneplésre május 9-én?
Lesz ok ünneplésre május 9-én?
Fotó: Reuters

  • Vádat emeltek pénteken Londonban egy brit férfi ellen Oroszország javára megkísérelt ellenséges cselekedet gyanújával. Nick Price, az angol-walesi legfőbb ügyészség (Crown Prosecution Service, CPS) különleges bűncselekmények feltárásával és terrorellenes fellépéssel foglalkozó ügyosztályának vezetője pénteki nyilatkozatában közölte: a vádhatóság felhatalmazta a vádemelésre a Scotland Yardot a 20 éves Dylan Earl ellen, aki a vizsgálat szerint Ukrajnához kötődő nagy-britanniai üzleti érdekeltségek elleni, Oroszország javát szolgáló ellenséges cselekményekben volt részes. E cselekmények között szerepelt a gyanú szerint az, hogy Earl részt vett egy ukrajnai érdekeltségű kereskedelmi ingatlan ellen márciusban elkövetett gyújtogatásos támadás tervezésében. Ebben az ügyben gyújtogatás gyanújával korábban két másik ember ellen is vádat emeltek. Egy negyedik vádlott, a 22 éves Jake Reeves ellen külföldi hírszerző szolgálattól származó anyagi előny elfogadása címén indult a minap vádeljárás. A brit külügyminisztérium a CPS pénteki tájékoztatása után közölte: bekérette Andrej Kelint, Oroszország londoni nagykövetét, és tudatta vele, hogy a brit kormányt mélységesen aggasztják az Oroszország által brit területen és más szuverén országokban elkövetett, rossz szándékú cselekedetekről szóló értesülések. A tárca ismertetése szerint a brit fél követelte, hogy Oroszország haladéktalanul hagyjon fel ezzel a tevékenységgel.
  • Franciaország Németországgal együtt azon dolgozik, hogy meggyőzzék európai partnereiket, több légvédelmi kapacitást biztosítsanak Kijevnek – mondta Sebastien Lecornu francia védelmi miniszter.
  • A következő hetekben folyósítják az első kártérítéseket az Ukrajna megszállása során az orosz katonák által elkövetett háborús nemi erőszak túlélőinek, amit Olena Zelenszka, az ukrán elnök felesége „fontos lépésnek nevezett az igazságszolgáltatás helyreállítása felé”. A konfliktussal összefüggő szexuális erőszaknak legfeljebb 500 ukrán áldozatát idén ideiglenes jóvátételben részesítik, amely pénzügyi, orvosi és pszichológiai támogatást is magában foglal.
  • Ukrajna mezőgazdasági miniszterét őrizetbe vették, miután hivatalosan is gyanúsítottként nevezték meg egy több millió dolláros korrupciós vizsgálatban. Mikola Szolszkijt azzal vádolják, hogy részt vett több mint 7 millió dollár értékű állami földterület illegális elkobzásában, amikor egy nagy mezőgazdasági vállalat vezetője és parlamenti képviselő volt. Óvadék ellenében szabadlábra helyezték. Szolszkij tagadja a vádakat, és a héten felajánlotta lemondását, ígéretet téve arra, hogy együttműködik a nyomozással.

(The Guardian, MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Irán újra lőtte az Egyesült Arab Emírségeket
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 19. 07:03
Rakétatámadás miatt felfüggesztette a kereskedelmet Iránnal az Egyesült Arab Emírségek.
Nemzetközi Németország ismét meghosszabbítja a határellenőrzést
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 18. 19:10
Újabb fél évig maradhatnak a határellenőrzések Németországban. Alexander Dobrindt belügyminiszter az Európai Bizottságot is hivatalosan értesítette a hosszabbításról, amelyet az illegális bevándorlással kapcsolatos helyzettel indokolnak.
Nemzetközi Ő lehet Ukrajna új védelmi minisztere
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 18. 18:46
Új vezető kerülhet az ukrán védelmi tárca élére: Volodimir Zelenszkij Jevhenyij Hmarát jelölte a posztra. A külügyminiszteri tisztségre továbbra is Andrij Szibihát javasolja az elnök.
Nemzetközi Dróneső Moszkvában – így segíti Európa és az Egyesült Államok az ukrán csapásokat
Wéber Balázs | 2026. augusztus 18. 18:41
Mára rendszeressé váltak a Moszkvát és a távoli orosz célpontokat is elérő ukrán dróncsapások, amelyekkel szemben Oroszország egyelőre tehetetlen. A drónhadviselést Európa eurómilliárdokkal és drónok tömegeivel, az Egyesült Államok pedig szinte valós idejű műholdfelvételekkel segíti. De ennek a harcmodornak is megvannak a maga korlátai. Nagyító alatt ezúttal a mélységi ukrán dróntámadások. 
Nemzetközi Lejárt a határidő: Trump szerint nincs béketárgyalás Iránnal, a blokád továbbra is érvényben van
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 18. 16:53
Donald Trump szerint jelenleg semmilyen tárgyalás vagy egyeztetés nem zajlik az Egyesült Államok és Irán között, és új megbeszélések sincsenek tervben. Az amerikai elnök szerint közben a Hormuzi-szoros működik, az iráni kikötők elleni amerikai blokád pedig továbbra is érvényben van.
Nemzetközi Halálos robbanás rázta meg Szíria egyik fontos erőművét
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 18. 15:28
Három dolgozó életét vesztette egy szíriai hőerőműben történt robbanásban. A baleset Tartúsz kormányzóságban, a Földközi-tenger partján fekvő Bánjászban történt, a hatóságok szerint egy hidrogéntartály robbant fel.
Nemzetközi Catania repülőterén feloldották a korlátozásokat
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 18. 12:56
Catania repülőterén eltöröltek minden korábbi korlátozást, amelyet az Etna kitörése miatt vezettek be – közölte a légikikötő üzemeltetője kedden.
Nemzetközi Iráni főtárgyaló: a Hormuzi-szoros zárva marad
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 18. 12:35
Ameddig az Egyesült Államok nem tartja be a megállapodásokat.
Nemzetközi Sokan meghaltak egy orosz rakétacsapásban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 18. 11:39
10 családi ház is megrongálódott.
Nemzetközi Megtört az amerikai álom? Húszéves mélypontot hozott 2026
Kollár Dóra | 2026. augusztus 18. 11:11
Rossz helyzetben van az amerikai útlevél.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG