2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Így megy ez barátok között.

Aleksandar Vučić szerb elnök pénteken bejelentette, hogy egyeztetni fog Orbán Viktor magyar miniszterelnökkel és kínai befektetőkkel, hogy egy új beruházást hozzanak az észak-bánáti térségbe, számolt be a Szabad Magyar Szó.

„Örülök, hogy ma Bánát északi részében lehetek. A csókai polgárokkal beszélgettünk, az volt a célunk, hogy meghallgassuk problémáikat és azokat megoldjuk” – mondta Vučić, hozzátéve, hogy a térség fejlesztése érdekében több infrastrukturális projekt is megvalósul.

A szerb elnök szerint az itt élők számára kiemelten fontos a Csóka-Feketetó közötti út felújítása, valamint a törökkanizsai autóbuszállomás korszerűsítése. Emellett támogatást ígért a mezőgazdasági termelőknek és a vállalkozóknak.

Vučić hangsúlyozta, hogy egy nagyobb befektetés még többet jelentene a térség számára. „Ha a BYD elektromosautó-gyár valóban Szegedre jön, akkor beszélek Viktorral, hogy egy kisebb üzemet hozzunk ide” – mondta.

A szerb elnök az újvidéki vasútállomás előtetőjének összeomlása miatt kirobbant tüntetésekkel és sztrájkokkal néz szembe. A november 1-jei baleset, amely 15 ember halálát okozta, a tiltakozók szerint a rendszerszintű korrupció következménye.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Tényleg lőttek Kubának? A CIA ellentmond Donald Trumpnak
Bózsó Péter | 2026. január 12. 19:08
Az amerikai elnök vasárnap ultimátumot intézett a kommunisták által vezetett szigetországnak, „megállapodást” ajánlva, mivel blokkolta a Venezuelából érkező olajat, és pénzbevételeit. A kubai elnök ellenállna, de vajon mennyire teheti?
Nemzetközi Ha ezt Trump megcsinálja, összeomlik a NATO?
Privátbankár.hu | 2026. január 12. 16:28
Az EU-s védelmi biztos szerint igen. 
Nemzetközi Egyre több ukrán kezd új életet Európában
Privátbankár.hu | 2026. január 12. 14:32
Nőtt a védelmet kapók száma.
Nemzetközi Jelentős autópiaci megállapodást üthetett nyélbe Kína és az EU
Privátbankár.hu | 2026. január 12. 14:00
Az elektromos autók ügyében.
Nemzetközi Az Orbán-kormány egy újabb, súlyos bűncselekményekkel vádolt politikusnak adott menedékjogot
Privátbankár.hu | 2026. január 12. 10:02
Akár 25 évre is ítélhetik hazájában a volt lengyel igazságügyi minisztert, akinek már a helyettese is Magyarországra menekült.
Nemzetközi Mi lesz Venezuela aranyával?
Privátbankár.hu | 2026. január 12. 08:01
A dél-amerikai országnak mintegy 4,8 milliárd dollárt érő 31 tonnányi aranykészlete van befagyasztva Londonban.
Nemzetközi Visszavágott! Harcias üzenet Kuba elnökétől Trumpnak
Privátbankár.hu | 2026. január 12. 06:28
Tovább éleződik a két ország közötti – egyelőre politikai – feszültség a Venezuelai eseményeket követően.
Nemzetközi Alla Pugacsova idegen ügynök lett
Elek Lenke | 2026. január 11. 17:01
Az oroszok Madonnája megmutatta, hogy a legnagyobb sztárok is tiltakozhatnak a háború ellen.
Nemzetközi Katar és az Emírségek csatlakozik az Egyesült Államok vezette „szilícium” programhoz
Privátbankár.hu | 2026. január 11. 16:01
A két ország csatlakozása figyelemre méltó a Közel-Kelet politikai megosztottságának történetét tekintve, és tükrözi az Egyesült Államok vezette erőfeszítéseket, hogy Izraelt és az Öböl-menti államokat ugyanabba a technológia-központú gazdasági keretrendszerbe vonják be.
Nemzetközi Donald Trump igen kemény ultimátumot intézett Kubához
Privátbankár.hu | 2026. január 11. 14:29
Az amerikai elnök vasárnap azt javasolta, hogy Kuba kössön megállapodást az Egyesült Államokkal, különben a szigetország többé nem fog olajhoz vagy pénzhez jutni.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG