2p

A bolgár titkosszolgálat nemkívánatos személlyé nyilvánította az orosz-izraeli Anton Zingarevicset.

A bolgár kémelhárítás, a SANS 10 évre megtiltotta Anton Zingarevics orosz üzletembernek, a népszerű helyi futballklub, a Botev Plovdiv tulajdonosának az országba való belépést. A Botev jelenleg a második helyen áll az ország élvonalbeli labdarúgó-bajnokságában — írja az Euractiv.

A bolgár kémelhárító szolgálatok hivatalosan nem indokolták az orosz és izraeli útlevéllel rendelkező orosz milliárdos kitiltását.

A Hriszto Botev stadion fényei messzire világítanak
A Hriszto Botev stadion fényei messzire világítanak
Fotó: Wikipédia

A Botev vezetése szerint, továbbra sincs információ arról, hogy Zingarevicset miért szankcionálták, mivel nincs bizonyíték arra, hogy akármilyen bűncselekményt is elkövetett volna.

„Nem világos, hogy Zingarevics úr hogyan és milyen lépésekkel hívta fel a SANS figyelmét magára, és milyen konkrét jogalapot adott a SANS elnökének arra, hogy ilyen szigorú korlátozó intézkedést hozzon” — közölte a klub.

Zingarevics már korábban bejelentette, hogy a szankciók ellenére is folytatni kívánja a klub finanszírozását. A 42 éves üzletember Európában leginkább a Reading volt tulajdonosaként ismert. Az angol klubot 2012 és 2014 között irányította.

A bolgár Botev az elmúlt három évben közel 40 millió eurós állami támogatást kapott új stadionja a Hriszto Botev megépítésére.

A tulajdonos Anton Zingarevics
A tulajdonos Anton Zingarevics
Fotó: X/@AZingarevich

Befolyásos apa

A klubtulajdonos édesapja, a milliárdos Borisz Zingarevics állítólag Vlagyimir Putyin belső köréhez tartozik. Antont és szüleit 2022-ben szankcionálta Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, aki az „orosz rezsimmel való szoros kapcsolataira” hivatkozott.

Anton Zingarevics a legismertebb, Bulgáriában gazdasági érdekeltséggel rendelkező orosz üzletember, akit a bolgár hatóságok szankcionáltak Oroszország ukrajnai inváziójának kezdete óta.

Bulgária eddig nem foglalt le ingatlant vagy pénzt az EU szankciós listáján szereplő orosz üzletemberektől.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Kreml: Az Ukrajnába telepített kontingenseket célpontokként kezeljük
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 19:24
A kijevi vezetést támogató, úgynevezett tettre készek koalíciójához tartozó országok kontingenseinek Ukrajnába telepítése elfogadhatatlan, és e kötelékek legitim célpontok lesznek Oroszország számára, amennyiben ez megvalósul – hangsúlyozta szerdán Marija Zaharova orosz külügyi szóvivő.
Nemzetközi Ukrajna fekete-tengeri olajszállító tankereket támadott meg
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 18:49
Ugyanakkor nyolc ember meghalt Ukrajnában az éjszakai és kora reggeli orosz támadásokban – közölték helyi tisztviselők.
Nemzetközi Tömegével jelentettek vészhelyzetet a gatwicki repülőtéren
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 17:19
Rendkívüli láncreakció alakult ki London térségében a szerdai kora hajnali órákban, miután egy British Airways Airbus A320-as hidraulikai meghibásodás miatt nem tudta elhagyni a Gatwick repülőtér futópályáját.
Nemzetközi A nap képe: nem akárhogy készül London az angol-argentin csatára
Wéber Balázs | 2026. július 15. 16:51
Ma este közép-európai idő szerint 9 órától Anglia és Argentína mérkőzik meg egymással a tengerentúli foci-vb-n Atlantában. A tét a döntőbe kerülés – vagy annál is több.
Nemzetközi Izrael felfüggesztette az ultraortodox fiataloknak megszavazott törvényt
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 16:02
Az izraeli legfelsőbb bíróság felfüggesztette szerdán az ultraortodox fiatalok katonai szolgálatmegtagadása ügyében az előző nap a parlament által megszavazott törvény hatályba lépését a törvény előtti egyenlőség elvére hivatkozva – jelentette a helyi média.
Nemzetközi Oroszország infrastrukturális támadásokat tervezhet Lettország ellen
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 14:12
A NATO-tagállamok értesülései szerint Oroszország több alkalommal is szabotázsakciókat kísérelt meg végrehajtani – jelentette ki szerdán Vilniusban Edgars Rinkevics lett elnök. Az orosz elnöki hivatal riogatásnak és fegyverkezésre szolgáló ürügynek nevezte az értesüléseket.
Nemzetközi Zelenszkij az ukrán államiság napján: „Mindannyian egy háború nélküli Európáért küzdünk”
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 13:33
Ma tartották az ukrán államiság, valamint a Kijevi Rusz megkeresztelésének napját, amelyen számos európai vezető vett részt. 
Nemzetközi Már most biztos: olyan lesz a foci-vb döntője, amilyet még nem láttunk
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 13:15
A vasárnapi labdarúgó-világbajnokság döntőjének félidei szünete várhatóan 20–25 percig tart majd.
Nemzetközi Gyakorlatilag a globális gazdaság térdre kényszerítésével fenyeget Irán
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 12:45
Az iráni Forradalmi Gárda a regionális energiaexport leállításával fenyegetett – közölte az iráni állami sajtó.
Nemzetközi Oroszország és Kuba ügyében is beleszállt Kína az Egyesült Államokba
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 12:40
Peking határozottan ellenzi a nemzetközi jogi alapot nélkülöző és az ENSZ Biztonsági Tanácsa által nem jóváhagyott egyoldalú amerikai szankciókat Oroszországgal szemben. Emellett felszólította az Egyesült Államokat, hogy hagyjon fel a Kuba elleni blokádjával és nyomásgyakorlásával.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG