1p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

A Kreml szóvivője nem esett kétségbe.

Moszkva egy kézlegyintéssel elintézte a Donald Trump hangnemében bekövetkezett változást, reagálva arra, hogy az amerikai elnök azt mondta: Ukrajna visszaszerezheti teljes területét Oroszországtól, amely szerinte csak egy gyenge „papírtigris”, súlyos gazdasági gondokkal.

A Kreml szóvivője, Dmitrij Peszkov Trump szavait annak tulajdonította, hogy az elnök az ENSZ-közgyűlés mellett találkozott Volodimir Zelenszkij ukrán államfővel New Yorkban. Peszkov így fogalmazott:

„természetesen Trump elnök meghallgatta Zelenszkij verzióját az eseményekről, ez magyarázza az elhangzott értékelést.”

A Guardian cikke szerint Peszkov itt arra utalt, hogy Trumpnak régóta szokása, hogy a találkozókon utoljára hallott államfői narratívát ismétli vissza, majd később gyakran módosítja álláspontját.

A „papírtigris” jelzőt Peszkov visszautasította, kijelentve, hogy Oroszország medve, a nemzeti szimbólum. „Oroszország megőrzi ellenálló képességét. Oroszország fenntartja a makrogazdasági stabilitást” – tette hozzá.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Trump újabb ultimátumot adott
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 08:24
Különben véget vet a tűzszünetnek. 
Nemzetközi A Hormuzi-szoros tartós és teljes újranyitását kérik Macronék
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 19:16
Teljes körű újranyitását kérte a Hormuzi-szorosnak a Perzsa-öböl hajózhatóságának biztosításáról Párizsban pénteken csúcstalálkozót tartott csaknem ötven – magát semlegesnek nevező – ország vezetője, nem sokkal azután, hogy Irán bejelentette a hajózási útvonal megnyitását.
Nemzetközi Óriási bejelentést tett Trump a Hormuzi-szorosról
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 16:11
Irán megnyitja a Hormuzi-szorost – közölte Donald Trump amerikai elnök pénteken.
Nemzetközi Nagyon aggasztó bejelentést tett az ukrán hírszerzés
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 14:35
Oroszország új szárazföldi offenzívára készül Ukrajna délkeleti részén, és szeptemberig az egész Donyec-medencét el akarja foglalni – jelentette ki Vadim Szkibickij, az ukrán katonai hírszerzés főnöke a Financial Timesnak adott interjújában, amelyet az Ukrinform állami hírügynökség ismertetett pénteken.
Nemzetközi Pusztító csapással fenyeget Irán, ha megint megtámadná az Egyesült Államok és Izrael
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 13:21
 „Pusztító csapást” helyezett kilátásba az Egyesült Államokkal és Izraellel szemben az iráni Forradalmi Gárda az iráni hadsereg napja alkalmából pénteken, amennyiben azok katonai erővel lépnek fel.
Nemzetközi Soha nem fogynak ki a drónokból az oroszok?
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 12:27
Az orosz csapatok péntek éjjel támadást indítottak Odessza megye kikötői infrastruktúrája ellen.
Nemzetközi Elvileg életbe lépett a tűzszünet Libanon és Izrael között
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 06:56
Az egyezség azonban elég törékeny.
Nemzetközi Nem fenyegethet országokat csak úgy reggelente – kiosztották Trumpot
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 20:21
A brazil elnök szerint nem diktálhat szabályokat a világnak.
Nemzetközi Trump bejelentette: tíznapos tűzszünet Izrael és Libanon között
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 19:06
Ideiglenes tűzszünet lép életbe. 
Nemzetközi Szíria bejelentette az amerikai erők távozását
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 18:16
Bár ezt Washington nem erősítette meg.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG