3p

Elkerülhetetlen lesz a választások utáni megszorítás?
Tényleg egy újabb Bokros-csomagot szeretne a Tisza Párt?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. december 10. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A korrupciós botrány nem segíti a háború lezárását. Hétfőn Moszkvába érkezik az amerikai elnök különmegbízottja.

Donald Trump szerint jó esély van a megállapodásra, az ukrajnai korrupciós botrány azonban gondot jelent a békefolyamatban. Az amerikai elnök erről vasárnap beszélt, miután lezárult az amerikai és ukrán delegáció közötti egyeztetés Floridában.

„Ukrajnának van néhány nehéz, aprócska problémája”

- fogalmazott az elnök, majd később szavait értelmezve kijelentette, hogy a korrupciós helyzet nem segít a háborús rendezésben.

Donald Trump ugyanakkor azt mondta, hogy jó esély van a megállapodásra.

„Azt gondolom, hogy Oroszország szeretné befejezni a háborút, és tudom, hogy Ukrajna is véget akar vetni”

- fogalmazott az amerikai elnök újságírók előtt hivatali repülőgépének fedélzetén, amikor visszatért Washingtonba.

Donald Trump megerősítette, hogy a héten Steve Witkoff különleges elnöki megbízott Moszkvába utazik Vlagyimir Putyin orosz elnökkel tárgyalni, azt ugyanakkor nem pontosította, melyik napon jöhet létre a találkozó. [Sajtóértesülések szerint már hétfőn az orosz fővárosba érkezik a különmegbízott – a szerk.]

Floridában vasárnap az amerikai delegáció Marco Rubio külügyminiszter vezetésével ült tárgyalóasztalhoz az ukrán delegációval élén Rusztem Umerovval, az ukrán nemzetbiztonsági tanács vezetőjével.

Marco Rubio a megbeszélést követően „produktív” tárgyalásról számolt be, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a megállapodás érdekében még sok munkát kell elvégezni. Az amerikai külügyminiszter, aki egyben az elnök nemzetbiztonsági tanácsadója megismételte, hogy a háború lezárásán túl cél Ukrajna hosszú távú biztonságának és prosperitásának megteremtése.

Rusztem Umerov a tárgyalást követő rövid nyilatkozatában azt hangoztatta, hogy minden olyan témát megvitattak, amely Ukrajna és az ukrán emberek számára fontos, és hozzátette, hogy ebben az Egyesült Államok nagyon támogató.

Donald Trump a repülőgép fedélzetén újságírói kérdésre válaszolva megerősítette azt a sajtóhírt, hogy az elmúlt napokban beszélt Nicolas Maduro venezuelai elnökkel, ugyanakkor annak témáit és hangvételét sem kommentálta. A venezuelai légtér lezárásának szándékára vonatkozó szombati közleményét az amerikai elnök úgy magyarázta, hogy Venezuela „nem egy baráti ország”, és megismételte, hogy a dél-amerikai államból nagy mennyiségben csempésznek kábítószert az Egyesült Államokba.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi A Trump-kormány szerint Európában a „civilizáció eltörlése” fenyeget
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 19:59
Európát a „civilizáció eltörlésének” veszélye fenyegeti, és egy nap elveszítheti megbízható amerikai szövetségesi státuszát – áll a Trump-kormányzat új stratégiai dokumentumában, amely felháborodást váltott ki európai körökben, miután többen a Kreml retorikájához hasonlították azt.
Nemzetközi Az USA Európa által vezetett NATO-t szeretne már 2027-re
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 18:01
Az Egyesült Államok azt szeretné, ha Európa 2027-re átvenné a NATO hagyományos védelmi képességeinek többségét – a hírszerzéstől a rakétákig –, közölték a Pentagon tisztviselői ezen a héten Washingtonban diplomatákkal. A szoros határidőt több európai tisztviselő is irreálisnak tartja.
Nemzetközi Újabb orosz kikötőt és olajfinomítót gyújtottak fel az ukrán drónok
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 16:50
Ukrán drónok éjjel csapást mértek Oroszország krasznodari határterületén fekvő temrjuki tengeri kikötőre, valamint a Szamarai területen található Szizrany olajfinomítóra – közölte az ukrán fegyveres erők vezérkara pénteken.
Nemzetközi Az új német sorozási törvény a nőkhöz is szól
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 15:40
Pénteken jóváhagyták a vitatott új katonai szolgálati törvényt, amelynek célja a Bundeswehr létszámának növelése, és a NATO-célok teljesítése.
Nemzetközi Szijjártó Péter szerint ezért halt meg az ukrajnai magyar
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 15:20
Hiába tagadják, Ukrajnában kényszersorozás zajlik, és ennek magyar áldozata is van – írta a külügyi tárca vezetője bejegyzésében.
Nemzetközi Kamatcsökkentés a rekord alacsony infláció után a világ legnépesebb országában
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 14:02
Az indiai jegybank (Reserve Bank of India – RBI) az elemzői várakozásokkal összhangban kamatot csökkentett pénteken.
Nemzetközi Közösen kijelentették: India és Oroszország nem enged a külső nyomásnak
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 13:21
Az orosz elnök látogatóba érkezett Indiába. Narendra Modi és Vlagyimir Putyin találkozóját követően a két ország közös nyilatkozatot adott ki.
Nemzetközi Putyin örülhet, a belgák sem koboznák el az orosz vagyont
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 12:51
A brüsszeli Euroclear szerint nem reális ez a megoldás.
Nemzetközi A francia és a spanyol GDP pörgeti Európát
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 12:27
Az Eurostat pénteken közzétette harmadik, végleges becslését.
Nemzetközi Áll a bál az Eurovíziónál: négy ország is bojkottot hirdetett Izrael miatt
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 12:01
Írország, Spanyolország, Szlovénia és Hollandia nem vesz részt a dalfesztivál jövő évi rendezvényén, tiltakozásul Izrael gázai vérontása ellen.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG