2p

Nem tágít, választást akar Ukrajnában a háború alatt is az amerikai elnök. 

 

Donald Trump amerikai elnök szerint ideje lenne választásokat tartani Ukrajnában. Ezzel hasonló álláspontot képvisel, mint Vlagyimir Putyin, miközben Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csak teljes békét követően tartaná ezt lehetségesnek.

Donald Trump a Politico-nak adott nyilatkozatában hangsúlyozta, hogy szerinte elérkezett az idő az ukrajnai választások megtartására. Az amerikai elnök véleménye szerint a háborút ürügyként használják a választások elhalasztására, ami megkérdőjelezi az ország demokratikus működését.

„Fontos lenne most választást tartani. A háborút arra használják, hogy ne tartsanak választást, de azt gondolom, hogy az ukrán népnek meg kellene adni ezt a lehetőséget” - fogalmazott Trump, hozzátéve, hogy nem tudja, ki nyerne egy ilyen választáson, de kiemelte, hogy az ukránoknak már régóta nem volt lehetőségük szavazni.

Lehet más tárgyalópartnert akar Trump?
Lehet más tárgyalópartnert akar Trump?
Fotó: MTI/EPA/Ukrán elnöki sajtószolgálat

Ezzel szemben Volodimir Zelenszkij ukrán elnök augusztusban kijelentette, hogy bár nyitott a választások megtartására, ehhez előbb teljes értékű békének kell bekövetkeznie az országban. „Szükségünk van tűzszünetre mindenhol – a harctéren, az égen és a tengeren –, hogy az emberek demokratikus, nyílt és törvényes választásokat tudjanak tartani” – hangsúlyozta az ukrán vezető.

Trump álláspontja közelebb áll Vlagyimir Putyin orosz elnök véleményéhez, aki szintén sürgeti az ukrajnai választások megtartását a jelenlegi háborús körülmények között.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Szombat reggelre sem javult a helyzet a Közel-Keleten, mutatjuk a legfrissebb fejleményeket
Privátbankár.hu | 2026. július 18. 08:10
Az Egyesült Államok bahreini, kuvaiti és jordániai támaszpontjai ellen indított támadásokról számoltak be az iráni fegyveres erők szombatra virradóra, miközben az éjszaka folyamán több iráni térségből amerikai csapásokat jelentettek, az IRNA iráni állami hírügynökség halálos áldozatokról is tud.
Nemzetközi Zelenszkij is rábólintott: itt vannak az új ideiglenes ukrán miniszterek
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 19:57
A védelmi és a külügyi tárca élén.
Nemzetközi Félelmetes statisztikában jelentek meg az Európára lecsapó kánikula hatásai
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 16:43
Belgiumban egyértelműen meglátszanak a számok.
Nemzetközi Lecsapott az EU: újabb orosz cégek ellen vezettek be szankciókat
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 15:34
Kifejezetten a dróngyártás célozták.
Nemzetközi Trump vádaskodása rendesen kiverte a biztosítékot
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 14:33
Kínát nem nyűgözte le az elnök állítása.
Nemzetközi Hivatalos: ebből az emberből hétfőn miniszterelnök lesz az Egyesült Királyságban
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 13:36
Megválasztotta a pártkongresszus.
Nemzetközi Letartóztatták Putyin egyik leglelkesebb korábbi hívét is
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 12:58
Olyasmit írt a háborús blogger, amit nem szabadott volna.
Nemzetközi Tovább pusztítanak Magyar madarai, kezdhetnek tényleg aggódni a Krímen
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 12:13
Újabb 12 találatot vittek be az ukrán drónok orosz hajóknak.
Nemzetközi Keresztbefeküdt a lengyel elnök a kormánynak a házasság védelmében
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 11:11
Ezúttal az élettársi kapcsolatok szabályozásának ügyében feszült egymásnak a lengyel kormány és az elnök.
Nemzetközi 300 millió euróval érkezett Kijevbe Keir Starmer
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 10:46
Utolsó hivatalos útjára sem érkezett üres kézzel a brit miniszterelnök.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG