1p

A posztot végül törölte.

Egy olyan X-posztot osztotta meg Elon Musk pénteken, amely szerint nem Sztálin, Mao és Hitler gyilkolt meg több millió embert, hanem a nekik dolgozó közalkalmazottak. A poszt rövid időn belül komoly felháborodást váltott ki, Musk végül törölte azt – írja a New York Times.

A poszt egészen pontosan ezt tartalmazta: „Nem Sztálin, Mao és Hitler gyilkolta meg emberek millióit. A közalkalmazottaik tették.” Miután Musk megosztotta ezt a bölcsességet, történészek elkezdték összeszedni, hány embert gyilkoltak meg a Sztálin vezette Szovjetunióban, a Hitler vezette Németországban és az általuk megszállt területeken, valamint a Mao vezette Kínában.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Itt a megállapodás a gázai tűzszünetre és a túszok visszaadására
Privátbankár.hu | 2025. október 9. 07:01
Izrael és a Hamász bejelentette, hogy elérték a régóta várt tűzszüneti és túszmegállapodást, amely Donald Trump amerikai elnök tervének első fázisa, amelynek célja a több mint 67 ezer ember halálát okozó és a Közel-Keletet átalakító gázai háború lezárása.
Nemzetközi Megáll-e az orosz hadsereg a NATO határainál? Interjú Kis-Benedek Józseffel
Izsó Márton - Wéber Balázs | 2025. október 9. 06:01
Világháború nem lesz, az orosz-ukrán háború ugyanakkor nem csendesedik, és mintha visszatért volna a hidegháború, jelentette ki Kis-Benedek József a Klasszis Média műsorában, a Klasszis Podcastban. A biztonságpolitikai szakértő, a Magyar Tudományos Akadémia hadtudományi bizottságának a tagja szerint Oroszország a Szovjetunió korábbi területeit szeretné fennhatósága alá vonni, ugyanakkor aligha fog egy NATO-tagországot megtámadni. „Az oroszok nem buták”, fogalmazott.       
Nemzetközi Fogolycsere hozhat áttörést a gázai háború lezárásához?
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 18:35
Amerikai csúcsdiplomaták és regionális szereplők vesznek részt Izrael és a Hamász közvetett tárgyalásainak harmadik napján Egyiptomban.
Nemzetközi Szijjártó Péter kiakadt: „Donald Tusk szerint rendben van, ha valaki felrobbant egy gázvezetéket”
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 17:08
A miniszter Facebookon reagált Tusk tegnapi nyilatkozatára.
Nemzetközi Macron fellélegezhet? Összehozhatta a kiegyezést a bukott miniszterelnök
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 16:42
Lecornu viszonylag sikeresen tárgyalt.
Nemzetközi Trump átlépi a vörös vonalat? Polgármestert és kormányzót küldene börtönbe
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 15:48
Az amerikai elnök ismét fenyegetőzött.
Nemzetközi Közzétették Gáza szomorú listáját: több mint 18 ezer gyerek halt meg Izrael offenzívájában
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 13:55
Az összes áldozat közel harmada gyerek. 
Nemzetközi Izrael megint segélyszállító hajókat tartóztatott fel
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 11:36
Olaszországból indultak az aktivisták.
Nemzetközi Trump a tűzzel játszik: olyan ügybe tenyerelt bele, amibe nem kellett volna?
Kollár Dóra | 2025. október 8. 10:22
Politikai veszteséget is hozhat a jelenlegi kormányzati leállás az Egyesült Államokban. 
Nemzetközi Vlagyimir Putyin elárulta, hány települést foglaltak el az idén
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 06:35
Csaknem ötezer négyzetkilométer területet foglalt el idén az orosz hadsereg az ukrajnai háborúban – jelentette be Vlagyimir Putyin orosz elnök.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG