2p

A TEK által elfogott férfi ügyével bonyolódott a kémsaga.

Ahogy arról laptársunk, a szintén a Klasszis Média által kiadott Mfor is írt szombati cikkében, a kormány Facebook-oldalára került ki, hogy pénteken, késő délután a Terrorelhárítási Központ (TEK) emberei Budapest belvárosában elfogtak egy ukrán állampolgárt, akivel szemben az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság kémtevékenység miatt beutazási és tartózkodási tilalmat rendelt el. A tájékoztatás szerint a középkorú férfit a hatóság a helyzet tisztázását követően még az éjszaka folyamán kitoloncolta Magyarország területéről, az indoklás szerint tevékenysége nagy mértékben veszélyeztette hazánk szuverenitását. Mint írták, az érintett munkáját korábban diplomáciai fedésben végezte, azonban hivatalos státusza mára megszűnt.

A Ukrainska Pravda vasárnapi cikkében további információkat árult el az ügyről. A portál szerint a kitoloncolt, csak SZ.A. néven emlegetett férfi korábban az ukrán nagykövetség diplomatája volt, civilben pedig egy budapesti ukrán étterem társtulajdonosának férje. A kitoloncolás után a férfi biztonságosan hazatért Ukrajnába, a portál értesülései szerint Kijevben van.

A helyzetet kommentálva Heorhij Tykhij, az ukrán külügyminisztérium szóvivője erősen bírálta a magyar döntést, posztjában így fogalmazott:

„az ukrán állampolgárságú férfi őrizetbe vételével kapcsolatban Budapest belvárosában: amikor elfogynak a bizonyítékok, kezdődik a boszorkányüldözés. Legfőbb ideje, hogy a magyar hatóságok véget vessenek az értelmetlen ukránellenes hisztériának.”

Címkék: Nemzetközi Ukrajna

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Furcsa üzenetet küldtek Putyinnak – Orbán Viktor neve is előkerült
Privátbankár.hu | 2025. június 28. 12:24
Elképesztő gondolati ívvel indokolt a német kancellár.
Nemzetközi Leszámolnának a zsoldosokkal Magyarország szomszédjában
Privátbankár.hu | 2025. június 28. 08:58
Törvénymódosításra készül Románia.
Nemzetközi Mi történik Gázában? Vizsgálódnak a civilekre lövő katonák miatt
Privátbankár.hu | 2025. június 28. 08:25
Az IDF lehetséges háborús bűncselekményeket vizsgál.
Nemzetközi Lemondott a görög migrációs miniszter korrupciógyanú miatt
Privátbankár.hu | 2025. június 27. 19:45
Makisz Voridisz pénteken lemondott, miután az Európai Unió vizsgálatot indított a görög gazdálkodóknak nyújtott támogatások visszaélésszerű felhasználása ügyében, de tagadott mindenféle szabálytalanságot.
Nemzetközi A horvát nyugdíjak nagy emeléséről döntöttek Zágrábban
Privátbankár.hu | 2025. június 27. 18:15
A horvát parlament pénteken elfogadta az új nyugdíjbiztosítási törvényt, amely szerint a kormány mandátumának végéig a jelenlegi 645 euróról 800 euróra (mintegy 257 ezer forintról 319 ezer forintra) emeli az átlagnyugdíjat, továbbá 13. havi nyugdíjat vezet be.
Nemzetközi Peking a konyakot az elektromos autókhoz köti
Privátbankár.hu | 2025. június 27. 17:17
A francia konyakgyártók előzetes megállapodásra jutottak a kínai piac minimális importárairól, de Kína csak akkor véglegesíti azt, ha előrelépés történik egy külön vitában a kínai gyártmányú elektromos járművekre kivetett uniós vámtarifákról.
Nemzetközi Ezért kénytelen enyhíteni a brit kormány a tervezett megszorításokat
Privátbankár.hu | 2025. június 27. 14:11
Keir Starmer jelentősen csökkentette a tervezett jóléti megszorításokat, hogy lecsillapítsa a kormányzó Munkáspárt törvényhozóinak lázadását.
Nemzetközi Hidegzuhany Brüsszelből: borúsabb a gazdasági kilátás, mint várták
Privátbankár.hu | 2025. június 27. 12:53
A várakozásokkal ellentétben júniusban romlott a gazdasági hangulat az euróövezetben a DG ECFIN szerint.
Nemzetközi „Orbán Viktor megint keresztbe fekszik az EU-nak” – Brüsszelből jelentjük
Wéber Balázs | 2025. június 27. 09:52
A magyar kormányfő nem írta alá az Ukrajnával kapcsolatos közös állásfoglalást a brüsszeli EU-csúcson, a többi 26 tagállam viszont erősen támogatta azt. Orbán Viktor szerint megállították Ukrajna uniós csatlakozását, az Európai Tanács elnöke ugyanakkor nem aggódik, és továbbra is kiáll a csatlakozási folyamat mellett. Újabb orosz szankciós csomagról nem született döntés, arról viszont igen, hogy Bulgária jövő januárban bevezetheti az eurót, valamint arról is, hogy az EU növeli a diplomáciai nyomást Izraelen. 
Nemzetközi Új alku Kínával: ezt kaphatja Donald Trump
Privátbankár.hu | 2025. június 27. 09:38
Az Egyesült Államok és Kína megállapodott a ritkaföldfém-szállítások felgyorsításáról.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG