1p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

A külgazdasági és külügyminiszter szerint ukrán kémeket utasított ki Magyarország. 

„A mai napon kiutasítottunk Magyarországról két, Ukrajna budapesti nagykövetségén diplomáciai fedésben dolgozó kémet”, jelentette be Szijjártó Péter közösségi oldalán péntek délután. Az erről szóló jegyzéket már át is adták Ukrajna budapesti nagykövetének a Külügyminisztériumban, tette hozzá. 

A külgazdasági és külügyminiszter ezt azután közölte, hogy péntek reggeli hírek szerint az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU) elfogott két állítólagos magyar kémet Kárpátalján, és azzal vádolja őket, hogy a magyar katonai titkosszolgálatnak kémkednek.

Szijjártó Péter az ukrán kémek kiutasítását – nyilvánvalóan a magyar kémek elfogásáról szóló hírre utalva – azzal indokolta, hogy szerinte Ukrajna „egyre erősődö magyarellenes propagandát” folytat, lejárató akciókat indít, és ezt „mi nem tűrhetjük”.

Szerinte ezeknek az akcióknak az az oka, hogy Magyarország békét akar, nem szállít fegyvert Ukrajnának, és nem engedi, hogy belesodorják a háborúba.

A magyar kémek elfogásáról itt írtunk:

Egy szakértő kommentárját pedig itt olvashatják:

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Sok a rejtély a csádi misszió körül, a Főügyészség is vizsgálódni kezdett
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 16:47
Szinte véletlenül derült ki, hogy a Fővárosi Nyomozó Ügyészség vizsgálja az ügyet. 
Nemzetközi Amnesty International: hatalmas támadást indítottak az emberiség ellen
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 15:54
Határokon átívelő jogtipró szerveződések, köztük illegális háborúk és szemérmetlen gazdasági zsarolás révén dominanciára törő területrabló kormányok indítottak támadást az emberiség ellen – áll az Amnesty International (AI) által az emberi jogok globális helyzetéről összeállított, kedden Londonban ismertetett éves jelentésben.
Nemzetközi Kisebbségi kormányzásra készül a szomszéd miniszterelnök
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 15:33
A Bukarestben kormányon lévő Nemzeti Liberális Párt (PNL) kisebbségi kormányzásra készül és nem fog újabb koalíciót kötni a Szociáldemokrata Párttal (PSD) – jelentette be kedden a PNL-t vezető Ilie Bolojan miniszterelnök, miután a PSD megvonta tőle támogatását.
Nemzetközi Újabb szankciókról döntött az EU
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 14:35
Az Európai Unió Tanácsa újabb korlátozó intézkedéseket fogadott el két olyan szervezettel szemben, amely az orosz hibrid tevékenységekhez, különösen propagandához és dezinformációhoz kapcsolódik – közölte a testület kedden.
Nemzetközi A németek többsége bánja az atomenergia feladását
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 13:52
A németek mintegy fele szerint hiba volt feladni a nukleáris energiát – derült ki a YouGov és a Sinus Institute közvélemény-kutatók kedden közzétett felméréséből.
Nemzetközi Baj van? Belgiumban válsághelyzet-kezelési kampány indult
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 13:24
A belga szövetségi kormány kedden kampányt indított annak érdekében, hogy felkészítse a lakosságot a vészhelyzetekre, és arra ösztönzi a háztartásokat, hogy legalább 72 órán át önállóan is képesek legyenek boldogulni például egy nagymértékű áramszünet vagy internetszolgáltatás-kiesés esetén.
Nemzetközi Megszülethetett a politikai döntés, Zelenszkij kinyitja az olajcsapot
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 12:31
A Barátság kőolajvezeték újraindításáért cserébe a magyar kormány már szerdán visszavonhatja a vétóját.
Nemzetközi Ma tárgyalhat Magyar Péter Robert Ficóval, fontos kérdések vannak napirenden
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 10:59
A leendő magyar miniszterelnök, Magyar Péter kedden tárgyal telefonon Robert Fico szlovák kormányfővel, akit egyebek mellett a Beneš-dekrétumokról is kérdezni szeretne. A leköszönő Fidesz-kormány azon törekvését pedig, hogy az orosz földgáz ügyében a magyar és a szlovák kormány közösen indítson pert az EU vezetése ellen, inkább nem folytatná – írja a Parameter.sk.
Nemzetközi Kipróbálják a cikkelyt, amely alapján háborúba mehetnének az uniós országok
Litván Dániel | 2026. április 21. 10:01
Ér valamit a közös uniós védelmi záradék? Az uniós csúcs után megpróbálják szimulálni ezt is.
Nemzetközi Bombahír: már ma megindulhat a szállítás a Barátság kőolajvezetéken
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 09:07
Cserében szerdán a magyar kormány várhatóan ejti majd a vétóját a 90 milliárd eurós hitelcsomaggal kapcsolatban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG