3p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Nem kiemelt téma az orosz politikai napirenden Joe Biden amerikai államfő visszalépése az elnökválasztásban való részvételtől - jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője hétfőn újságíróknak.

"Az Egyesült Államokban zajló választási kampányról van szó. (...) Ez nem a mi belügyünk" - nyilatkozott Peszkov, aki
 klzölte, hogy a Kreml nem fogja értékelni Biden döntését, mert ez nem dolga, és mert ennek a kérdésnek az amerikai választókat kell foglalkoztatnia. Azt mondta, hogy a döntés nem lepte meg különösebben Moszkvát.

"Őszintén szólva: az, ami az elmúlt néhány évben az Egyesült Államokban zajlik, megtanított bennünket arra, hogy semmin se lepődjünk meg" - mondta.

Nagyon fontosnak nevezte Oroszország számára az orosz-amerikai kapcsolatok jövőjét, "amelyek most a történelem során a legrosszabb időszakukat élik".

Peszkov szerint a Kreml szorosan nyomon követi az amerikai fejleményeket, ahogyan a világ minden más jelentős országa esetében is szokta
Peszkov szerint a Kreml szorosan nyomon követi az amerikai fejleményeket, ahogyan a világ minden más jelentős országa esetében is szokta
Fotó: EPA/MTI

A szóvivő azt hangoztatta, hogy a Kreml nem vár "semmi jót" a kétoldalú viszonyban a Biden-kormányzattól mandátumának lejárta előtt. Mint mondta, az orosz államfői hivatal egyelőre nincs abban a helyzetben, hogy értékelje az elnökjelölti tisztségre pályázó, hivatalban lévő amerikai alelnököt, Kamala Harrist, akinek "nem volt észrevehető" semmilyen hozzájárulása az Oroszországgal való kapcsolatokhoz. Felidézte, hogy Harris nyilatkozatai telítve voltak Oroszországgal szemben barátságtalan retorikával, de "semmilyen más, a kétoldalú kapcsolatokkal kapcsolatos pozitív vagy negatív előjelű cselekedetet nem jegyeztek fel a részéről".

Kitérve az amerikai változásoknak az ukrajnai eseményekre gyakorolt hatására kijelentette: a Kreml arra számít, hogy az Egyesült Államok továbbra is támogatni fogja Kijevet, de egyre nagyobb terheket ró majd Európára. Megismételte Moszkva álláspontját, miszerint Washington ezen lépései nem járulnak hozzá az Ukrajna körüli konfliktus rendezéséhez, "hanem éppen ellenkezőleg, annak elhúzódásához vezetnek", de nem befolyásolhatják a "különleges hadművelet" kimenetelét.

Azzal kapcsolatban, hogy Dmitro Kuleba ukrán külügyminiszter Kínába látogat, azt hangoztatta, hogy Moszkva a Pekinggel való stratégiai partnerségre összpontosít, és továbbra is a kétoldalú kapcsolatok fejlesztésre törekszik. Kitérve Aleksandar Vucic szerb elnök kijelentésére, miszerint a Nyugat az Oroszországgal való konfliktusra készül, Peszkov azt mondta, hogy a NATO az infrastruktúrájával folytatja az ország bekerítését, és mivel konfrontációs feladatokra lett kialakítva, "teljesíti is a feladatát". (MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Izrael kiürítéseket rendelt el Dél-Libanonban
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 17:30
Az ENSZ jelentése szerint eddig 667 ezer ember kényszerült otthonát elhagyni az arab országban.
Nemzetközi Amerika nigériai terrortámadástól tart az Irán-párti tüntetések után
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 15:55
Az Egyesült Államok nigériai nagykövetsége hétfő késő este biztonsági riasztásban figyelmeztette az amerikai állampolgárokat egy lehetséges „terrorfenyegetésre” az amerikai létesítmények és iskolák ellen a nyugat-afrikai országban.
Nemzetközi Kemény üzenetet kapott Trump Iránból: ez a háború még eltarthat egy darabig
Litván Dániel | 2026. március 10. 14:15
Ha békülni akarna az iráni rezsim, akkor nagyon rossz vezetőt választottak hozzá. Mit árul el Mdzstaba Hamenei megválasztása az iráni rezsimről és a háború állásáról?
Nemzetközi A Roszatom miatt zavarták meg Greenpeace aktivisták Emmanuel Macront
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 13:35
Két aktivista kedden betört a globális nukleáris csúcstalálkozó színpadára Franciaországban, megszakítva Emmanuel Macron francia elnök és a nemzetközi atomenergia ügynökség vezetője Rafael Grossi köszöntőjét, miközben éppen az állam- és kormányfőket fogadták.
Nemzetközi Putyin lehet a nevető harmadik az iráni háborúban
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 13:15
Oroszország több szempontból is jól jöhet ki az izraeli-amerikai-iráni háborúból.
Nemzetközi Trump szavai csak olajat öntöttek a tűzre? Nem a béke irányába mozdulnak az iráni események
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 11:45
Irán folytatta a drón- és rakétacsapásokat.
Nemzetközi Felkészül Kuba? Trump rejtélyesen nyilatkozott a szigetországról
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 11:03
Donald Trump amerikai elnök hétfőn azt mondta, hogy Kuba humanitárius szempontból „nagy bajban van”. A közép-amerikai ország ügyével Marco Rubio amerikai külügyminiszter foglalkozik.
Nemzetközi Kiderült, kinek a rakétája ölt meg 110 gyereket egy iráni lányiskolában
Wéber Balázs | 2026. március 10. 10:34
Egybehangzó lapértesülések szerint valószínűleg amerikai légicsapás érte az oktatási intézményt, összesen 168 ember halálát okozva.
Nemzetközi Visszatérhet Oroszország? Putyin elmondta, hogyan működne együtt ismét Európával
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 08:15
Az orosz elnök kijelentette, hogy Oroszország megbízható energiahordozó-szállító, nyitottak az együttműködésre. Azt azonban kikötötte, hogy az európaiaknak hosszú távon el kell kötelezniük magukat.
Nemzetközi Irán reagált és egészen másképp látja a helyzetet, mint Donald Trump
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 08:03
Az iráni Forradalmi Gárda és a perzsa ország külügyminisztere is válaszolt az amerikai elnök szavaira.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG