2p

Az olimpiai játékok természetüknél fogva a békéről, nem a háborúról szólnak - hangoztatta Ferenc pápa.

A katolikus egyházfő reményét fejezte ki, hogy a párizsi olimpia alkalmat ad a világ minden részéből érkezők számára "egymás kölcsönös felfedezésére és elismerésére az előítéletek megdöntésével, a megbecsülés előmozdításával ott, ahol lenézés és bizalmatlanság van; a barátság erősítésével ott, ahol gyűlölet van".

"Az olimpiai játékok természetüknél fogva a békéről szólnak, nem a háborúról" - írta a francia egyház vezetőjéhez intézett üdvözletében a pápa. Emlékeztetett, hogy ennek a szellemiségnek a jegyében az ókoriak bölcsességgel a háborúk leállítását rendelték el az olimpiai játékok idejére, és a modern korban is igyekeznek újraéleszteni ezt az örvendetes hagyományt.

"A mostani nehéz időkben, amikor a világban a béke komoly veszélyben van, nagyon remélem, hogy mindenki tiszteletben tartja ezt a tűzszünetet a háborúk megoldása és a harmónia helyreállítása reményében" - tette hozzá a pápa. Az egyházfő Isten irgalmát kérte, valamint azok lelkiismeretének "megvilágosodását", akik hatalmon vannak és súlyos felelősség terhét viselik. A békén munkálkodók számára áldást szorgalmazott.

"Az olimpiai játékok, ha valóban játékok, kiváló helyszínt adnak az akár egymással ellenséges népek találkozására" - tette hozzá a pápa, emlékeztetve, hogy az olimpiai öt karika is a testvériséget jelképezi.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Orosz után amerikai függőség? A német kancellár inkább az Arab-öbölben keres alternatívát
Bózsó Péter | 2026. február 4. 15:20
Friedrich Merz háromnapos útja az Arab-öböl menti államokban Berlin „középhatalmak” felé fordulását jelzi, miközben elhidegül Washingtontól, és küzd Pekinggel.
Nemzetközi Magyar Péter is kitűzte évértékelője időpontját
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 14:16
A Tisza Párt elnöke Facebook-oldalán jelentette be. 
Nemzetközi Elképesztő: Epstein kezelhette Putyin vagyonának egy részét?
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 13:55
A lengyelek veszik górcső alá. 
Nemzetközi Újra bombázta Izrael Gázát
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 10:43
A felek egymásra mutogatnak.
Nemzetközi Szijjártó Péter messzire ment, hogy átadjon egy magyar hitelből épült beruházást
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 10:11
Laoszból jelentkezett be a külgazdasági és külügyminiszter.
Nemzetközi Korrupciós ügyet tártak fel, letartóztatták az újságírókat Kínában
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 09:03
Egy párttitkár ügyeiről írtak.
Nemzetközi Megint megpróbál dűlőre jutni egymással Oroszország és Ukrajna
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 08:21
Szerdán indul az újabb egyeztetési kör.
Nemzetközi Egyre kevesebben lelkesek az EU-s tagság miatt Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 07:58
Megjelent a legfrissebb Eurobarométer-felmérés.
Nemzetközi Meggyilkolták a hírhedt bukott diktátor fiát
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 07:16
Halálának körülményeiről ellentétes hírek terjedtek el.
Nemzetközi A leállást elkerülték, de Trump így is mogorva lehet
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 06:47
Sikerült megegyezni az amerikai kormányzati intézmények finanszírozásáról, de a bevándorlási hatóság csak két hétre kapott forrást. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG