2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

António Costa Kijevben arra szólította fel az Európai Bizottságot, hogy az uniós szerződésekben biztosított összes jogi eszközt vesse be annak érdekében, hogy egyetlen tagállam se tudja blokkolni az Ukrajnának szánt 90 milliárd eurós hitelt.

Az Európai Tanács elnöke ezzel gyakorlatilag azt üzente: Brüsszelnek meg kell kerülnie a magyar vétót, és biztosítania kell a támogatás folyósítását – erről ír a Portfolio.

Orbán Viktor magyar miniszterelnök kedden levelet írt Antonio Costának, amiben úgy fogalmazott, hogy „nem vagyok abban a helyzetben, hogy bármilyen, Ukrajnára nézve a legkisebb mértékben is kedvező döntést támogassak, amíg ők vissza nem térnek a normalitás talajára.”

A legfrissebb hírek szerint csütörtökön újra elindulhatnak a kőolajszállítások a Barátság kőolajvezetéken keresztül Ukrajnán át Magyarország irányába.

A legutóbbi kormányinfón laptársunk, a szintén a Klasszis Médiához tartozó Mfor arról kérdezte Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető minisztert, hogy ebben az esetben a magyar kormány újraindítaná-e a válaszként leállított gázolajszállításokat. Akkor a 90 milliárd eurós hitel blokklásáról még nem volt szó. A választ ebben a cikkben olvashatják el.

Visszatérve a kijevi nyilatkozatokra!

„Az Európai Unió teljesíteni fogja az Ukrajnának ígért, 90 milliárd eurós hitelről szóló vállalását, annak ellenére is, hogy Magyarország az utolsó pillanatban jelezte, megvétózza a folyósítás végrehajtásához szükséges döntéseket”

– erről beszélt Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel közösen Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke és António Costa, az Európai Tanács elnöke.

Von der Leyen egyértelművé tette: az EU „így vagy úgy” teljesíti az ígéretét, és a szerződések adta eszközökkel élni fognak, ha szükséges.

Hangsúlyozta: léteznek ilyen eszközök, és az EU-nak képesnek kell lennie megkerülni a blokkolási kísérleteket.

A nyilatkozatok az orosz invázió negyedik évfordulóján hangzottak el, amelyre az EU teljes vezetése az ukrán fővárosba utazott, hogy kifejezzék szolidaritásukat a háborúban álló országgal.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Újra leül egymással az Egyesült Államok és Irán
Privátbankár.hu | 2026. február 25. 09:03
Csütörtökön lesz az amerikai-iráni tárgyalás harmadik fordulója.
Nemzetközi Akár atombombát is ledobnának az oroszok
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 19:53
Dmitrij Medvegyev kedden azzal fenyegetőzött, hogy Oroszország taktikai nukleáris fegyvereket vetne be Ukrajna, valamint Franciaország és az Egyesült Királyság ellen, amennyiben utóbbi két ország nukleáris fegyvertechnológiát biztosítana Kijevnek.
Nemzetközi A Barátság kőolajvezeték csütörtökön indulhat újra
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 19:20
Szlovákia szerint Ukrajna tovább késlelteti az orosz olajszállítások újraindítását.
Nemzetközi Ha így csapnának le az oroszokra, felállnának a tárgyalóasztaltól
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 19:00
Az orosz elnök a Fekete-tengeri gázvezetékek elleni szabotázs veszélyére figyelmeztetett.
Nemzetközi Az orosz agresszió évfordulóján Belaruszt is a földbe döngölte az Európai Parlament
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 16:40
A nagy többséggel elfogadott állásfoglalásban határozottan elítélték Oroszország Ukrajna elleni indokolatlan és jogellenes agresszióját.
Nemzetközi Panama átvette az irányítást a csatorna kikötői felett
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 15:40
Kitessékelték a csatornakikötőket eddig működtető hongkongi cég alkalmazottait a Panama-csatorna végpontjain lévő kikötőkből.
Nemzetközi Kivégzések fotói korbácsolták fel az érzelmeket Görögországban
Bózsó Péter | 2026. február 24. 14:25
A korábban publikálatlan fotók egy online aukción jelentek meg, ami felháborodást váltott ki Athénban.
Nemzetközi Irán hamarosan szuperszonikus hajóellenes rakétákat vásárolhat Kínától
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 13:20
Irán közel áll a megállapodáshoz Kínával hajóellenes cirkálórakéták vásárlásáról, hat, a tárgyalásokról tudomással bíró személy szerint, éppen akkor, amikor az Egyesült Államok hatalmas haditengerészeti erőt telepít az iráni partok közelébe az Iráni Iszlám Köztársaság elleni lehetséges csapások előtt.
Nemzetközi Magyarország nem vághatja le önkényesen az európai hálózatról Ukrajnát?
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 10:44
A magyar-ukrán kapcsolatok a választási kampány fontos része lesz.
Nemzetközi Robert Fico kőkemény döntést hozott Ukrajnával szemben
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 06:58
Ez volt az első válaszintézkedés.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG