2p

Az Egyesült Királyság, az Egyesült Államok és Kanada azzal vádolja Oroszországot, hogy beavatkozott a moldovai választásokba.

A G7-csúcson három ország – az Egyesült Államok, az Egyesült Királyság és Kanada – közös nyilatkozatot adott ki, amelyben azt állítják, hogy Oroszország beavatkozik a moldovai októberi választásokba.

A három ország arra figyelmeztet, hogy „az orosz szereplők összeesküvést folytatnak, hogy befolyásolják a 2024-es moldovai elnökválasztás kimenetelét”, és „tüntetéseket akarnak szítani Moldovában, ha az oroszbarát jelölt nem nyerne”.

A közlemény azt állítja, hogy az orosz színészek „hazugságokat terjesztenek a hivatalban lévő elnök jelleméről és szándékairól, valamint a feltételezett választási szabálytalanságokról”, és tiltakozásokat szándékoznak kirobbantani. 

A moldovai parlament
A moldovai parlament
Fotó: Depositphotos

Az Egyesült Államok, az Egyesült Királyság és Kanada azt állítják, hogy együttműködnek a moldovai hatóságokkal, és szankcionálják a beavatkozási kísérlet mögött állókat.

„A Kreml összeesküvésének feltárásával világossá tesszük Moszkva számára, hogy kiállunk a szabad és tisztességes választások mellett, és nem tűrjük el a demokratikus folyamatok beavatkozására és aláásására irányuló kísérleteket” – áll a közleményben.

A szakadár moldovai Dnyeszteren túli régió, amelyben orosz csapatok állomásoknak, Ukrajnáal határos. (The Guardian)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi J. D. Vance fejest ugrott a kampányba Orbán Viktor újraválasztásáért
Kollár Dóra | 2026. április 7. 18:31
Évtizedek után érkezett újból amerikai alelnök Magyarországra. Nagyító alatt ezúttal az amerikai elnök budapesti látogatása. 
Nemzetközi Nem biztos, hogy Szerbiában megtartják az előrehozott választásokat
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 17:33
Aleksandar Vučić belengette, nem biztos, hogy nyáron megtörténik. 
Nemzetközi Szokatlan hatalomkoncentráció jött létre Vietnámban
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 17:15
To Lam megerősítette hatalmát az egyhangú közgyűlési szavazáson.
Nemzetközi Donald Trump hihetetlen durva fenyegetést küldött Iránnak
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 16:25
Az ameirkai elnök azt találta mondani, hogy „ma éjjel egy egész civilizáció fog kihalni, és soha többé nem tér vissza”.
Nemzetközi „Orbán megmentését célzó művelet” – mondja a Belgrádi Biztonságpolitikai Központ kutatási igazgatója
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 13:39
„Orbán rezsimjének megmentését célzó műveletről van szó” – véli az állítólagos vajdasági terrortámadásról a Belgrádi Biztonságpolitikai Központ kutatási igazgatója.
Nemzetközi Mélypontra zuhant a brit gazdaság az iráni háború miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 13:19
Meredek visszaeséssel fél éve nem mért mélypontra zuhantak a brit gazdaság aktivitási mérőszámai márciusban, mindenekelőtt az iráni háború okozta bizonytalanság és az energiahordozók drágulása miatt.
Nemzetközi Leszállt a várva várt repülőgép Budapesten az amerikai alelnökkel
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 11:43
Leszállt az amerikai alelnök különgépe, Szijjártó Péter fogadta. 
Nemzetközi Nagy a baj a légi közlekedésben, van olyan repülőtér, ahol elfogyott a kerozin
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 10:28
Brindisi repülőterén elfogyott az üzemanyag, más olasz légikikötőkben korlátozást vezettek be.
Nemzetközi Kiderült, miről fog tárgyalni Orbán Viktor az amerikai alelnökkel
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 08:30
JD Vance már repülőgépen ül, Ukrajnáról és Európáról tervez tárgyalni a magyar miniszterelnökkel. 
Nemzetközi Iráni konfliktus: Izrael egy zsinagógát is lebombázott
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 08:28
Folytatódtak a harcok a Közel-Keleten kedden hajnalban. Irán több ballisztikus rakétát lőtt ki Szaúd-Arábia és Izrael felé, az utóbbi pedig Teheránt támadta, aminek a során károk keletkeztek egyebek között egy zsinagóga épületében.  
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG