2p

Mire készülhet a kormány?
Meg lehet még menteni az idei évet az ezer sebből vérző gazdaságban?

Online Klasszis Klub élőben Győrffy Dórával!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a közgazdászt, egyetemi tanárt!

2025. július 16. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Dmitrij Peszkov szerint Volodimir Zelenszkij ukrán elnök nem akar békét.

A Kreml hétfőn közölte, hogy az európai vezetők hétvégi londoni csúcstalálkozón tett pénzügyi vállalásai nem segítik a békés rendezést Ukrajnában, írta meg a Reuters

A tervezetet az Egyesült Államoknak is bemutatnák, két nappal azt követően, hogy Zelenszkij egy rendkívüli Fehér Házi találkozón összecsapott Donald Trumppal. Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője szerint az európai vezetők – köztük a Nagy-Britannia által bejelentett 2 milliárd dolláros légvédelmi rakétabeszerzés – csak meghosszabbítják a háborút.

„Ez egyértelműen nem egy béketerv része, hanem a harcok folytatását teszi lehetővé” – mondta Peszkov újságíróknak.

Hozzátette, hogy minden békére irányuló kezdeményezésre nagy szükség van, de szerinte „valakinek rá kell vennie Zelenszkijt, hogy változtasson az álláspontján, mert ő maga nem akar békét.”

Keir Starmer kijelentette, hogy Nagy-Britannia, Ukrajna, Franciaország és más országok egy „hajlandó nemzetek koalícióját” hozzák létre, amely kidolgozza a béketervet, amelyet Trump elé terjesztenének.

Peszkov szerint azonban az európai vezetőknek „nagy erőfeszítéseket” kell tenniük Washingtonban, hogy helyrehozzák a „kellemetlen szájízt”, amelyet Zelenszkij és Trump találkozója hagyott maga után. Zelenszkij vasárnap arról beszélt, hogy reményei szerint rendezheti kapcsolatát Trumppal, de a tárgyalásokat zárt ajtók mögött kell folytatniuk.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Szárnyasrakétákat vetettek be az oroszok
Privátbankár.hu | 2025. július 9. 10:52
De az ukránok lelőtték őket.
Nemzetközi Válságba került a Kína által vezetett csoport
Káncz Csaba | 2025. július 9. 10:11
Ahogy a blokk kiterjedése és ambíciói bővülnek, a belső megosztottságot egyre nehezebb figyelmen kívül hagyni – különösen Kína és néhány kiemelkedő partnere között. A bővítés kiszélesítette a sátrat, de nem erősítette meg az alapokat. Káncz Csaba jegyzete.
Nemzetközi Brüsszel szerint Magyarország ugyanolyan korrupt, mint egy éve volt
Privátbankár.hu | 2025. július 9. 09:08
A közmédia függetlensége sem biztosított.
Nemzetközi Juraj Cintula direkt nem fejbe lőtte Robert Ficót
Privátbankár.hu | 2025. július 9. 08:48
Nem akarta megölni a szlovák kormányfőt.
Nemzetközi Donald Trump szerint túl sokan halnak meg a háborúban
Privátbankár.hu | 2025. július 9. 08:12
Donald Trump lehetőségként tekint az Oroszország elleni további súlyos szankciókról szóló, az amerikai szenátus előtt lévő törvényre – az amerikai elnök erről kedden kabinetjének nyilvános ülésén beszélt a washingtoni Fehér Házban.
Nemzetközi Donald Trump megint bejelentett egy óriási importvámot
Privátbankár.hu | 2025. július 9. 06:55
Washington 50 százalékos importvámot vet ki a rézre.
Nemzetközi Németország beidézte a kínai nagykövetet a vörös-tengeri incidens miatt
Privátbankár.hu | 2025. július 8. 19:53
Berlin szerint a kínai akció veszélyeztette a vörös-tengeri hajózást védő katonai személyzet életét.
Nemzetközi Az EU túlzottdeficit-eljárása többet megenged majd Magyarországnak is
Privátbankár.hu | 2025. július 8. 19:01
Az Európai Unió Tanácsa aktiválta a Stabilitási és Növekedési Paktum (SGP) nemzeti kivételi záradékát 15 tagállam számára.
Nemzetközi Ideiglenesen lezárták az Akropoliszt, betiltottak többfajta munkavégzést
Privátbankár.hu | 2025. július 8. 17:25
Görögország kedden több órára lezárta az Akropoliszt, miután a mediterrán térséget a nyár második komoly hőhulláma érte el, a hőmérséklet helyenként a 41 Celsius-fokot is megközelítheti.
Nemzetközi Az EU jóváhagyta a bolgár eurót – amit helyben elleneznek
Privátbankár.hu | 2025. július 8. 16:39
Kedden jóváhagyták az EU pénzügyminiszterei azokat a jogszabályokat, amelyek lehetővé teszik Bulgária csatlakozását az euróövezethez.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG