1p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

A végeredmény hivatalossá vált.

A kormányzó Georgiai Álom párt a szavazatok 53,93 százalék-ával hivatalosan is megnyerte az október 26-i parlamenti választásokat – közölte Giorgij Kalandarisvili, a választási bizottság elnöke. Az ellenzéki pártok koalíciója 37,79 százalék-kal a második helyen végzett.

Az eredmény kihirdetését botrány zavarta meg: David Kirtadze, a bizottság egyik ellenzéki tagja fekete festéket dobott Kalandarisvili arcába, azzal vádolva a hatóságokat, hogy a választás eredménye nem tükrözi a valós döntést.

Az ellenzéki szimpatizánsok tüntetéseket szerveztek a bizottság székháza elé, miután a Nyugat-barát államfő, Szalome Zurabisvili új választás kiírását követelte, és az eredmény tisztaságát megkérdőjelezte. Zurabisvili és több nyugati megfigyelő választási csalással, szavazatvásárlással és politikai nyomásgyakorlással vádolja a kormánypártot.

A miniszterelnök, Irakli Kobahidze a választásokat igazságosnak nevezte, és kijelentette, hogy a kormány továbbra is Georgia EU- és NATO-csatlakozását tartja fő céljának. Ugyanakkor figyelmeztetett: az ellenzéki pártok működését betilthatják, ha „alkotmánysértő tevékenységet” folytatnak.

Címkék: Nemzetközi Grúzia

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Kettővel több emberrel tér haza Szijjártó Péter gépe Moszkvából
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 18:51
Putyin megerősítette: két magyar hadifoglyot is elengednek Szijjártó Péterrel. 
Nemzetközi NATO-tagország felé lőtt rakétát semmisítettek meg
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 16:15
Iránból indított ballisztikus rakétát semmisítettek meg a török légtér felett a NATO lég- és rakétavédelmi erői.
Nemzetközi Nagyon sok külföldön élő magyar fog szavazni
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 15:35
Több mint 471 ezer, magyarországi lakhellyel nem rendelkező külhoni magyar állampolgár regisztrált eddig a levélszavazók számára fenntartott névjegyzékbe – közölte Nagy Attila, a Nemzeti Választási Iroda (NVI) elnöke szerdán sajtótájékoztatón Kolozsváron.
Nemzetközi Orbán Viktor: már 75 lokációt véd a hadsereg
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 14:44
Az energetikai létesítményekhez már kivezényelt honvédség és rendőrség innentől a szélsőséges iszlamista csoportokkal összefüggésbe hozható személyek ellen is fellépnek.
Nemzetközi Moszkvában kér garanciát Szijjártó Péter
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 13:00
Megérkezett az orosz fővárosba a magyar külgazdasági és külügyminiszter, ahonnan élő adásban jelentkezett be, fontos találkozója előtt.
Nemzetközi A spanyol miniszterelnök erős beszédben szólt vissza Donald Trumpnak
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 12:32
Pedro Sánchez határozottan visszautasította az amerikai elnök kereskedelmi embargós fenyegetését, és ismételten hangsúlyozta ellenállását a háborúval és az általa a „nemzetközi jog összeomlásának” nevezett folyamattal szemben.
Nemzetközi Donald Trump a venezuelai kedvence eldobására készül?
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 12:10
A Trump-adminisztráció csendben jogi eljárást készít elő a venezuelai ideiglenes elnök, Delcy Rodríguez ellen, beleértve egy büntetővádirat-tervezet összeállítását is – ez egyike azoknak az eszközöknek, amelyekkel Washington igyekszik növelni befolyását Caracas felett – állítja négy, az ügyet ismerő forrás.
Nemzetközi Eddig ennyien halhattak meg az USA-Izrael páros Irán elleni háborújában
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 09:50
Majdnem ezer ember halt meg a Közel-Keleten, mióta az Egyesült Államok és Izrael február 28-án megtámadta Iránt. Az amerikai katonai bázisoknak és személyzetnek otthont adó Perzsa-öböl menti államok, valamint Libanon gyorsan bekapcsolódtak a konfliktusba.
Nemzetközi A CIA kurd erők felfegyverzésére törekszik, hogy felkelést szítson Iránban
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 09:30
A Trump-adminisztráció aktív tárgyalásokat folytatott iráni ellenzéki csoportokkal és iraki kurd vezetőkkel arról, hogy katonai támogatást nyújtson nekik.
Nemzetközi Donald Trump büntetné a spanyolokat, de Friedrich Merz visszaszólt
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 08:05
Az amerikai elnök kedden kereskedelmi embargóval fenyegette meg az EU tagállamát, miután NATO-szövetségese megtagadta katonai bázisainak használatát az Irán elleni támadáshoz.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG