1p

Donald Trump amerikai elnök egy munkaebéden látja vendégül Orbán Viktort, ez az eredetileg tervezett időponthoz képest közel egy órás késéssel kezdődött. Az amerikai elnök két kérdésre válaszolt  – ez volt közvetítésünk a Fehér Házba történő megérkezés pillanatairól. 

A magyar delegáció nagy reményekkel érkezett az amerikai fővárosba, ahol Orbán egyebek mellett arról próbálja majd meggyőzni az amerikai elnököt, hogy mentesítse Magyarországot az orosz olajra vonatkozó új amerikai szankciótervek alól, de egyes nemzetközi sajtóhírek szerint azt is szeretné elérni, hogy a választási hajrában Trump Magyarországra látogasson – írta meg laptársunk, a szintén a Klasszis Média által kiadott Mfor.

Egyes konkrét megkötendő megállapodások is kiszivárogtak, nukleáris fűtőanyagok vásárlása és cseppfolyósított földgáz beszerzése is terítékre kerülhet:

Hamarosan kezdünk

A meghirdetett kezdésig még van nagyjából 20 perc, így olvasóink türelmét kérjük addig is. Élő stream:

Luxuskörülmények közt készülhetett a magyar delegáció

Amíg a kezdésre várakozunk: tudta, hogy az Orbán Viktor vezette delegációt Washingtonban komoly megtiszteltetés érte?

Az elnöki vendégházban, a Blair House-ban szállásolták el őket, itt a külföldi vendégek csak a mindenkori elnök engedélyével lakhatnak, kiemelt védelmet élvezve, közvetlenül a Fehér Ház közelségében, luxuskörülmények közt a több mint 100 szobával rendelkező épületben. Cikkünk: 

 

A Fehér Ház ajtaja már nyitva áll

Érkeznek az első helyszíni képek, egyelőre sem Trumpnak, sem Orbán Viktornak nincsen nyoma, de a Fehér Ház ajtaja már kinyílt:

Sokáig csak a várakozó újságírókat lehetett látni
Sokáig csak a várakozó újságírókat lehetett látni
Fotó: Képernyőfotó

Bármelyik percben

Számos újságíró gyűlt össze a helyszínen a találkozóra várva, amely perceken belül megkezdődik a hivatalos program szerint. 

30 perc késés

Nemcsak amerikai, de hazai mértékkel is szokatlanul nagy a késés, közel harminc perce várakozunk a meghirdetett kezdéshez képest. 

Orbán Viktor: hamarosan érkezünk

Miközben lassan 45 percesre hízik a késés, a miniszterelnök Facebook-oldalán jelentkezett be:

Kezdődik a találkozó, Orbán Viktor megérkezett

Közel egy órás késéssel, de véget ért a várakozás: Orbán Viktor megérkezett a Fehér Házba, Donald Trump az ajtóban állva üdvözölte a kamerák kereszttüzében. 

Így fotózkodtak együtt
Így fotózkodtak együtt
Fotó: Képernyőfotó

"Great leader"

A mosolygós, alapvetően barátinak tűnő kézfogás utáni fényképezkedés közben bekiabált újságírói kérdésekre, miszerint kaphat-e mentességet Magyarország Trump nem válaszolt, csak Orbán Viktorra mutatva kijelentette:

"great leader" (kiváló vezető). 

A bekiabálók arról is kérdezték Donald Trumpot, hogy találkozna-e Vlagyimir Putyinnal Budapesten (utalva ezzel az átmenetileg felfüggesztett csúcstalálkozó tervére), erre válaszolva az amerikai elnök kijelentette:

erre mindig van esély. 

Munkaebéd

A hivatalos kézfogás után a felek beléptek a Fehér Házba, kezdődik az ebéd, amelyen Orbán Viktor és Donald Trump mellett biztosan részt vesz J.D Vance amerikai alelnök, valamint több magyar miniszter is, köztük Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter is.

A már a Fehér Házban elhangzott, a megbeszélést megelőző bejelentéseket itt tudja elolvasni: 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Átveszi az irányítást az üzleti világban a mesterséges intelligencia
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 19:33
Az AI (mesterséges intelligencia) vált a globális digitális gazdaság fő hajtóerejévé, amely egyszerre formálja át az üzleti szoftvereket, a keresést és a tartalomfogyasztást – írta friss elemzése alapján a Deloitte.
Nemzetközi Trump újabb játszmája: lejárt az Új START atomfegyver-korlátozási egyezmény – de mi jön ezután?
Bózsó Péter | 2026. február 5. 19:07
Lehet, hogy elindul egy új fegyverkezési verseny a nukleáris arzenálok terén, de van remény egy új, többoldalú megállapodásra is.
Nemzetközi Epstein-ügy: a brit miniszterelnök bocsánatot kért
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 18:23
A botrány kikezdte a kormányfőt.
Nemzetközi Zelenszkij világossá tette feltételét a tűzszünethez
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 18:07
Ukrajna kész a tűzszünetre, de Moszkván a sor – mondja az ukrán elnök. 
Nemzetközi Hadat üzent a tenger alatti szabotázsoknak az EU
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 15:46
Több száz millió euróval védik az adatkábeleket. 
Nemzetközi Remény a békére: új fogolycsere Kijev és Moszkva között
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 15:29
Öt hónap után először.
Nemzetközi Több milliárd euró érkezett Ukrajnába
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 14:22
2,9 milliárd euró az EBRD-től.
Nemzetközi A kínai tisztogatás a védelmi ipart is elérte
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 14:01
Az ország vezetése eltávolított három, a védelmi szektorhoz kötődő törvényhozót, miután vizsgálat indult a legfőbb tábornok ellen.
Nemzetközi Macron Putyin keze után nyúlt? A Kreml hallgat
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 13:24
Sem cáfolni, sem megerősíteni nem akarták, hogy francia topdiplomata járt Moszkvában.
Nemzetközi Eredmény született az orosz-ukrán tárgyalásokon
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 12:42
Kis lépés is lépés, ha a béke felé vezet? Foglyokat cserélnek a harcoló felek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG