1p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

A katolikus egyházfő áldást osztott.

Ferenc pápa, aki súlyos tüdőgyulladásból lábadozik, húsvétvasárnap rövid időre megjelent, hogy áldást adjon a Szent Péter téren összegyűlt több ezer embernek, és egy rövid találkozót tartott az amerikai alelnökkel, J.D. Vance-szel.

A 88 éves egyházfő – aki nemrég majdnem életét vesztette egy öthetes római kórházi tartózkodás során a Gemelli kórházban – nem személyesen vezette a húsvétvasárnapi misét, helyette Angelo Comastri bíboros, a Szent Péter-bazilika nyugalmazott főpapja tartotta az ünnepi szertartást.

A mise végén azonban Ferenc pápa megjelent a bazilika bejárata feletti loggián, ami hatalmas ovációt váltott ki.

„Testvéreim, boldog húsvétot!” – mondta, hangja erőteljesebbnek tűnt, mint hetek óta bármikor. A tömeg „Viva il Papa!” (Éljen a pápa!) kiáltással válaszolt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Ultimátumot kapott Putyin
Privátbankár.hu | 2025. május 10. 15:42
30 napos tűzszünet vagy újabb szankciók.
Nemzetközi Itt a nagy bejelentés: teljes és azonnali tűzszünetet kötött Pakisztán és India
Privátbankár.hu | 2025. május 10. 14:26
Ezt előbb Donald Trump kürtölte világgá, amit aztán Pakisztán miniszterelnök-helyettese és India külügyminisztere is megerősített. 
Nemzetközi Egy évig működhetne Magyarország ennyi pénzből: Bill Gates eladományozza a vagyonát
Privátbankár.hu | 2025. május 10. 14:14
Bill Gates bezárja a világ legnagyobb magánalapítványát – de előtte még eladományoz 200 milliárd dollárt, vagyis mintegy 73 ezer milliárd forintot. Csak hogy átélhető legyen: ez közel akkora összeg, mint amekkora Magyarország teljes állami költségvetése 2026-ra. A Microsoft társalapítója szerint túl sok a sürgető probléma ahhoz, hogy bármit is magának tartson meg. A döntés hátterében nemcsak elvek, hanem személyes mérföldkövek is állnak.
Nemzetközi Súlyos vegyi veszélyhelyzet a magyarok egyik kedvenc turistacélponjában
Privátbankár.hu | 2025. május 10. 13:47
Egy hatalmas klórgázfelhő elszabadulása miatt szombat kora reggel óta riadókészültségben van Barcelona és környéke.
Nemzetközi Trump egy újabb fontos jog megvonását fontolgatja
Privátbankár.hu | 2025. május 10. 11:43
Az amerikai elnök kormánya vizsgálja a habeas corpus felfüggesztését.
Nemzetközi Kiderült, lesz-e végre Trump-Putyin találkozó
Privátbankár.hu | 2025. május 10. 11:12
Az amerikai elnök hivatalának szóvivője beszélt erről.
Nemzetközi Kitört a diplomáciai háború: magyar diplomatákat utasított ki Kijev
Privátbankár.hu | 2025. május 9. 19:46
Válaszul arra, hogy Magyarország kiutasított két „ukrán kémet”.
Nemzetközi Elmondta Erdő Péter, hogy mi dönthetett a pápaválasztásnál
Privátbankár.hu | 2025. május 9. 18:31
Robert Prevost bíboros pápává választása benne volt a levegőben, nem nagy a meglepetés, de annál nagyobb az öröm – nyilatkozta Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek az MTI-nek a pápaválasztás másnapján.
Nemzetközi Máris üzent az új német kancellár Putyinnak
Privátbankár.hu | 2025. május 9. 17:01
A labda Moszkva térfelén van, hogy elfogadja-e a harmincnapos tűzszüneti javavaslatot, amivel bizonyíthatja, komolyan akarja-e a békét Ukrajnában – jelentette ki Friedrich Merz német kancellár a NATO brüsszeli székházában pénteken.
Nemzetközi Megvan, mikor lesz XIV. Leó beiktatási szertartása
Privátbankár.hu | 2025. május 9. 16:51
Május 18-án iktatják be tisztségébe XIV. Leó pápát – jelentette be pénteken a Vatikán.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG