2p

A demokrata jelölt nem fog megszólalni, miközben Donald Trump útja szinte teljesen nyitott az újraválasztás felé. 

Kamala Harris és Tim Walz kampányának menedzsere hazaküldte az alelnök támogatóit, Harris nem fog megszólalni kedd éjszaka, szerdán fog beszélni. Hivatalos végeredmény így amerikai idő szerint kedd éjszaka biztosan nem fog születni, ez ugyanis arra utal, hogy a demokraták az utolsó csatatérállam-szavazatok megszámlását várják, ugyanis matematikai esély még van Harris győzelmére.

Donald Trumpból ismét Superman lett?
Donald Trumpból ismét Superman lett?
Fotó: EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH

Donald Trump ünnepel?

Mindeközben a vártnál több államban is lényegesen jobban szereplő Donald Trump cikkünk írásakor az elektorok közül 246-ot magáénak tudhat, szemben a Harris által megszerzett 210-el, és csak a „billegők” végeredményét várja, addig a Demokrata Párt berkeiben egy egyre szűkülő esélyben reménykednek. 

Milyen államokat szerzett meg eddig Donald Trump?

Georgia, Észak-Karolina, Alabama, Arkansas, Florida, Iowa, Texas, Indiana, Kentucky, Louisana, Mississipi, Missouri, Montana, Nebraska 1-3, Nyugat-Virginia, Észak-Dakota, Dél-Dakota, Ohio, Oklahoma, Dél-Karolina, Tennessee, Utah, Wyoming.

Milyen államokat szerzett meg eddig Kamala Harris?

Colorado, Connecticut, Delaware, Illinois, Kalifornia, Maryland, Massachussets, New Jersey, New York, Nebraska 2, Rhode Island, Vermont, Washington, Hawaii, Új-Mexikó, Oregon, Washington D.C (a főváros nem állam, hanem Columbia körzet része).

Joe Biden fejét követelik?

Ha valóban Donald Trump nyeri az amerikai választásokat – és lássuk be, erre jelenleg nagy az esély –, akkor Kamala Harris népszerűtlensége, és alelnöki kudarcai mellett a Demokrata Párt berkeiben azzal is el kell majd számolni, hogy a magát 2020-ban az átmeneti időszak elnökének aposztrofáló Biden hogyan gondolhatta, hogy újraválasztásért küzdene. Ugyanis egyáltalán nem kizárt, hogy több államban a szűk, néhány százalékos vereség ilyen alakulásához Joe Biden elképesztően gyenge újraválasztási kampánya vaskosan hozzájárult. Arról nem is beszélve, hogy pártja végül a szenátusi többséget is elbukta. 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Hatalmas karcsúsítás az ikonikus amerikai lapnál
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 19:14
Tömeges leépítést jelentett be a The Washington Post, a dolgozók harmadát elküldték.
Nemzetközi Ki kell vizsgálni az Epstein-ügy magyar szálait a Mi Hazánk szerint
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 17:44
Felszólították Pintér Sándort.
Nemzetközi Orbán Viktor: Kiutasítjuk a kényszersorozásban részt vevő ukránokat
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 17:14
A kényszersorozáson részt vett ukrán személyeket érinti. 
Nemzetközi Háborúpártisággal gyanúsítják a téli olimpián induló orosz sportolókat
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 16:51
A BBC Sport által megszerzett bizonyítékok szerint több orosz sportoló, akik semlegesként indulhatnak a téli olimpián, kapcsolatban állnak az ukrajnai háborút támogató tevékenységgel.
Nemzetközi Maja T. nyolc év fegyházat kapott
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 16:21
Nagy nemzetközi sajtóérdeklődés közepette. 
Nemzetközi Rettentő sok embert öltek meg fegyveresek egy nyugat-nigériai támadásban
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 15:41
A kormány terrorszervezeteket hibáztat a Woro faluban történt támadásért, amely az ország egyik legvéresebb esete volt az elmúlt hónapokban.
Nemzetközi Orosz után amerikai függőség? A német kancellár inkább az Arab-öbölben keres alternatívát
Bózsó Péter | 2026. február 4. 15:20
Friedrich Merz háromnapos útja az Arab-öböl menti államokban Berlin „középhatalmak” felé fordulását jelzi, miközben elhidegül Washingtontól, és küzd Pekinggel.
Nemzetközi Magyar Péter is kitűzte évértékelője időpontját
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 14:16
A Tisza Párt elnöke Facebook-oldalán jelentette be. 
Nemzetközi Elképesztő: Epstein kezelhette Putyin vagyonának egy részét?
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 13:55
A lengyelek veszik górcső alá. 
Nemzetközi Újra bombázta Izrael Gázát
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 10:43
A felek egymásra mutogatnak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG