A Hainan Airlines járat 230 utassal a fedélzetén Manchester felé tartott, amikor a pilóta gépészeti meghibásodást jelentett, ami miatt a repülőgépnek Szibériában kellett leszállnia – hivatkozik az Index a The Sun-ra.
A Pekingből felszálló Airbus A330-300 többször körözött Divnogorszk városa felett, majd biztonságosan leszállt Krasznojarszkban. Az orosz Vészhelyzeti Minisztérium közölte, hogy „halálesetről vagy sérülésről nem érkezett jelentés”, illetve, hogy „a repülőgép és a földi infrastruktúra semmilyen károsodást nem szenvedett”.
Fotó: Pixabay
Hozzátették, hogy csapataik „teljes riadókészültségben” voltak, amikor a repülőgép leszállt.
A Hainan Airlines közlése szerint a repülés kezdete után körülbelül négy órával bekövetkezett kényszerleszállás oka egy „mechanikai hiba” volt, a problémáról nem közöltek részleteket.
Oroszország is megerősítette, hogy a hét éves repülőgép műszaki meghibásodást szenvedett. A helyi média szerint a fedélzeten brit és kínai utasok is utaztak.



