3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Már több korábbi amerikai kormánnyal is tárgyaltak erről – nagyobb biztonságban éreznék magukat.

A lengyel elnök szerint nem újkeletű az a felvetés, hogy az Egyesült Államoknak nukleáris fegyvereket kellene telepítenie Lengyelországba.

Andrzej Duda a BBC brit közszolgálati médiatársaság hírtelevíziójának adott, pénteken műsorra tűzött interjúban kijelentette: a kérdés nagyon hosszú ideje napirenden van, Varsó erről már több korábbi amerikai kormánnyal is tárgyalt.

Duda a Financial Timesnak adott előző napi nyilatkozatában is szorgalmazta, hogy az Egyesült Államok telepítsen nukleáris fegyvereket Lengyelországba.

„Az idő még csak nem is most jött el erre, nagyobb biztonságot jelentene, ha ezek a fegyverek már most itt lennének”

- fogalmazott a lengyel államfő a londoni üzleti napilapnak nyilatkozva.

A pénteki BBC-interjúban Andrzej Duda kijelentette: Lengyelországot érdekli Emmanuel Macron francia elnök minapi javaslata is, amely szerint a francia nukleáris védőernyőt ki lehetne terjeszteni az európai szövetségesek területe fölé.

Andrzej Duda egy korábbi képen egy frissen beszerzett amerikai fegyverrendszer előtt beszél
Andrzej Duda egy korábbi képen egy frissen beszerzett amerikai fegyverrendszer előtt beszél
Fotó: Fotó: EPA / Radek Pietruszka

A lengyel államfő szerint Lengyelország számára a nukleáris védelem bármilyen formája hasznos. Lengyelország hosszú évek óta szorgalmazza a nukleáris védőkapacitás megosztását, de erről eddig nem született döntés – tette hozzá.

Arra a felvetésre, hogy Oroszország nem tekintené-e komoly provokációnak nukleáris fegyverek megjelenését Lengyelországban, Andrzej Duda kijelentette: a nukleáris fegyverek nem támadó, hanem védelmi eszközök, amelyeket elsődlegesen éppen a nukleáris támadások elleni védelemre fejlesztettek ki.

Hozzátette: Oroszország sem kérdezett senkit, amikor nukleáris fegyvereket telepített Fehéroroszország területére.

A lengyel államfő szerint a NATO-nak védelmi stratégia kidolgozásával kell válaszolnia Oroszország lépéseire, és e válaszintézkedések keretében nukleáris fegyvereket kell telepítenie a szövetség tagországainak területére.

Lengyelország készen áll nukleáris fegyverzet befogadására – mondta Andrzej Duda a pénteki BBC-interjúban.

Arra a felvetésre, hogy Donald Trump amerikai elnök és tanácsadói mintha megkérdőjelezték volna egyes nyilatkozataikban elkötelezettségüket a NATO-szerződés ötödik cikkelye mellett, amely az atlanti szövetség tagállamainak kollektív védelméről szól, a lengyel államfő úgy válaszolt: „van bizonyos mértékű logika” Trump azon érvelésében, hogy miért az amerikai adófizetők állják az olyan NATO-tagországok védelmének költségeit, amelyek nem költenek saját biztonságukra.

Andrzej Duda szerint ugyanakkor ez elsősorban tárgyalási taktika, „egyfajta figyelmeztetés” Trump részéről, amely arra szolgál, hogy az amerikai elnök világossá tegye álláspontját.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Irán megállapodott a Hormuzi-szorosról, de nem az Egyesült Államokkal
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 5. 19:39
Irán megállapodott Ománnal a Hormuzi-szoros hajózási útvonalának koordinátáiról, és már véglegesítik az erről szóló közös bejelentést – jelentette be szerdán Eszmail Bagai, az iráni külügyminisztérium szóvivője.
Nemzetközi Odaszúrt Zelenszkij a szövetségeseknek: visszaestek a támogatások
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 5. 17:12
Harmadannyi légvédelmi rakétát kapott Ukrajna 2026-ban az előző évihez képest, noha a partnerországok rendelkeznek ilyen rakétákkal – nehezményezte az ukrán elnök szerdán a Facebookon.
Nemzetközi Van, ami nem változik: fokozódik az amerikai-kínai kereskedelmi háború
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 5. 16:58
Kína újabb kereskedelmi és technológiai ellenintézkedéseket léptet életbe az Egyesült Államokkal szemben – jelentette be szerdán a pekingi kereskedelmi minisztérium.
Nemzetközi Lángol az orosz Amazon, megint lecsaptak az ukrán drónok
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 5. 10:31
Kigyulladt a Wildberries webáruház elosztóközpontja a tulai régióban ukrán dróntámadás következtében, egy ember megsebesült – közölte Dmitrij Miljajev kormányzó szerdán a Max üzenetküldő alkalmazáson.
Nemzetközi Emelkedett a Kijev elleni támadás áldozatainak száma
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 5. 09:53
Az orosz hadsereg 28 rakétát és 115 drónt vetett be.
Nemzetközi Már folyók száradnak ki Horvátországban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 5. 08:58
A rendkívüli hőség az energiatermelésre is hatással van.
Nemzetközi Újabb észak-koreai rakétaegységet telepíthetnek Oroszországba?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 5. 07:55
A múlt héten – tavaly augusztus óta először – ismét két észak-koreai rakétát lőtt ki Ukrajnára. 
Nemzetközi Máris leamortizálta az F-16-osait Ukrajna, és ez elég nagy baj
Litván Dániel | 2026. augusztus 5. 05:56
Nem arra használja az ukrán légierő a nyugati gépeit, amire valók. Félhetnek a pilóták, de az ukrán civileknek is van miért aggódniuk.
Nemzetközi Zuhan Vlagyimir Putyin népszerűsége, és nem látszik a folyamat vége
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 4. 13:52
Tavaly 50 százalék körül stagnált, aztán meredeken elindult lefelé, július végén 36 százaléknál járt az orosz elnök népszerűségi mutatója. 
Nemzetközi Tömött strandba csapódott egy ukrán drón Oroszországban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 4. 09:59
Heten meghaltak. Orosz tisztviselők szándékos csapásról beszélnek, ukrán Telegram-csatornák ugyanakkor az orosz elektronikai hadviselés jelzavarását teszik felelőssé a történtekért.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG