2p

Nem kéne a hadifoglyokat politikai PR-ra használni az ukrán külügy szerint – elbeszélgetnek erről a kijevi magyar nagykövetségi ügyvivővel is.

Behívatják a magyar nagykövetségi ügyvivőt az ukrán külügyminisztériumba a szerdán szabadon engedett két kárpátaljai magyar hadifogoly ügyében – közölte a kijevi diplomáciai tárca.

A minisztérium közleményében, amelyet az RBK-Ukrajina hírportál idézett, megjegyezték, hogy látták a bejelentést arról, hogy Oroszország átadott néhány katonát Magyarországnak, Ukrajnának semmilyen információja sem volt erről.

„Ezért a külügyminisztériumba meghívták a magyar nagykövetségi ügyvivőt, hogy hiteles információkat szerezzenek tőle. Az ukrán fél egyben kérvényezte, hogy hozzáférést kaphasson a visszahozott személyekhez” – áll a közleményben.

Az ukrán külügyminisztérium szerint „Moszkva és Budapest nem először manipulál a hadifoglyok érzékeny kérdésével”.

„Nem lehet nem megdöbbentő az a cinizmus, amikor emberek szabadon bocsátásának kérdését a magyarországi választások előtti politikai PR részévé teszik és aprópénzre váltják a Kremllel való kapcsolatokban. Nyilvánvaló, hogy sem (Vlagyimir) Putyin (orosz elnök), sem pedig a jelenlegi budapesti vezetés nem ismer határokat a cinizmusban”

- olvasható az állásfoglalásban.

A tárca reményét fejezte ki, hogy az érintetteknek „lehetővé teszik, hogy saját maguk dönthessenek a saját életükről”.

A közleményben az ukrán minisztérium az „etnikai kártyával való magyar manipulációról” tett említést.

Hozzátették: „Ukrajna mindig elsődleges fontosságot tulajdonít polgárai védelmének, függetlenül etnikai származásuktól. A valódi humanitárius erőfeszítések, amelyeket a világ azon államai tesznek, amelyek őszintén segítik Ukrajnát a fogságban tartott emberek kiszabadításában és az életek védelmében, soha nem járnak ilyen cinikus PR-ral és átpolitizálással” – hangoztatta a tárca.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Ki állíthatja meg Trump utódját 2028-ban?
Kollár Dóra | 2026. június 26. 05:46
Egyre többen tekintenek előre a Demokrata Párt berkeiben, már zajlik a felkészülés a 2028-as elnökválasztásra. 
Nemzetközi Ebben az afrikai országban építhet kitoloncolási központot Hollandia
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 17:02
Kenya politikai helyzete stabil, és afrikai viszonylatban az ország gazdasága is a fejlettebbek közé tartozik. A holland kabinet még idén végleges döntést hozna a központ helyszínéről.
Nemzetközi 3,2 milliárd eurót utalt Ukrajnának az EU
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 11:51
A hitel költségvetési támogatást foglal magában, valamint a védelmi szükségleteket fedezi.
Nemzetközi Kína is segítséget ígért a brutális földrengéssel sújtott Venezuelának
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 11:28
 A mentési és kutatási munka továbbra is folyik.
Nemzetközi Szumi lakónegyedét is támadta az orosz hadsereg
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 10:57
Az ukrán légvédelem a drónok zömét elfogta.
Nemzetközi Foci-vb: a nők egynegyede is belenéz a meccsekbe
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 10:26
A mérkőzések döntő többségére, magyar idő szerint „lehetetlen” időpontokban, az éjjeli, vagy a hajnali órákban kerül sor.
Nemzetközi Brutális földrengés rázta meg Venezuelát
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 09:26
A végleges halálos áldozatszám akár több ezerre is emelkedhet.
Nemzetközi Donald Trump kért még 87 milliárd dollárt a Kongresszustól az iráni háborúra
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 08:10
Ebből 21 milliárd dollárt lőszerre, 17,3 milliárd dollárt működési költségekre és 12,1 milliárd dollárt pedig titkos programokra szánnának.
Nemzetközi Vinícius Junior vezérletével nyertek a brazilok – eredmények
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 06:37
A mexikói válogatott története során először százszázalékos teljesítménnyel zárta a világbajnoki csoportkört.
Nemzetközi Lavrov: „Oroszország nem fog megelégedni átmeneti megoldásokkal”
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 19:33
Még van lehetőség az ukrajnai háború diplomáciai eszközökkel történő rendezésére – jelentette ki Szergej Lavrov orosz külügyminiszter szerdán Moszkvában a Primakovi Előadások elnevezésű nemzetközi tudományos és szakértői fórumon.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG