1p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Néhány nappal Kína tengeri hadgyakorlata után Tajvan és Kína újraegyesítésének gondolatával köszöntötte a 2026-os évet Hszi Csin-ping. 

Kína és Tajvan újraegyesítéséről ejtett szót újévi beszédében Hszi Csin-ping – írja a South China Morning Post. A kínai elnök szerint az egyesítés elkerülhetetlen. Hszi emellett az ország technológiai fejlődéséről is beszélt, például kickbokszoló robotokról, és az űripatban történt fejlesztésekről.

A kínai hadsereg december végén nagyszabású tengeri hadgyakorlatot tartott Tajvan körül. Ez a gyakorlat közelebb zajlott a szigetország partjaihoz, mint a korábbiak. A tajvaniak többsége azonban elutasítja, hogy az ország Kína része legyen – írja a Guardian

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Nagy tüntetésre készülnek Pozsonyban
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 19:21
A Beneš-dekrétumok vitatását kriminalizáló törvény ellen.
Nemzetközi Az EU jegeli az USA-val kötött kereskedelmi megállapodást Trump miatt
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 18:59
Határozatlan időre befagyasztják az Egyesült Államok és az Európai Unió közötti, tavaly júliusban nyélbe ütött kereskedelmi megállapodás végrehajtását – jelentette be Bernd Lange. 
Nemzetközi Trump magának is árt, ha tényleg megszerzi Grönlandot?
Kollár Dóra | 2026. január 21. 18:31
Valószínűleg az amerikai alkotmányos rendszeren is fennakadna a hódítási terv. 
Nemzetközi Trump Davosban: „Grönland csak egy jégdarab, Dánia hálátlan”
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 15:49
Trump azzal kezdte beszédét Davosban, hogy jó visszatérni ennyi tiszteletben álló üzleti vezetőhöz, ennyi baráthoz és néhány ellenséghez is szólni. 
Nemzetközi Tényleg bevetettek csoda-hangfegyvert az amerikaiak a Maduro-akcióban?
Litván Dániel | 2026. január 21. 14:31
Lehetséges volna, hogy az amerikai kommandósok valamilyen titokzatos csodafegyvert használtak a venezuelai elnök testőrei ellen? Régóta kísérletezik ilyesmikkel az amerikai haderő.
Nemzetközi Davosba repül Orbán Viktor Trump kérésére
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 14:02
A kormányfő és az amerikai elnök a Világgazdasági Fórumon tervezi megalakítani az úgynevezett béketanácsot.
Nemzetközi Japán újraindította a világ legnagyobb atomerőművét
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 13:19
Japán újraindította a világ legnagyobb atomerőművének egyik reaktorát közel 15 évvel azután, hogy a fukusimai erőműben történt katasztrófa miatt az ország kénytelen volt leállítani az összes atomreaktorát.
Nemzetközi Szijjártó Péter: Ukrajna berendelte a magyar nagykövetet
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 12:28
Nem tetszik az ukránoknak a kormány nemzeti petíciója.
Nemzetközi Meglepőt nyilatkozott Kaja Kallas Venezuela ügyében – Győri Enikő pedig rátett három lapáttal
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 11:46
Bár a január eleji amerikai katonai intervenció a dél-amerikai országban nyilvánvalóan sérti a nemzetközi jogot, az EU külügyi főképviselője a jelek szerint nem lát különösebb kivetnivalót benne. A Fidesz EP-képviselője pedig egyenesen dicsérte a beavatkozást.
Nemzetközi 23 évet kapott a volt dél-koreai miniszterelnök
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 09:53
A szükségállapot kihirdetésében való bűnrészesség miatt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG