A listán szereplő cégek közé tartozik a General Dynamics, a Boeing Defense, a Space & Security, a Lockheed Martin és a Raytheon Missiles & Defense — jelentette a Reuters.
Kína csütörtöktől megtiltja a kettős — polgári és katonai — felhasználású termékek exportját ezeknek a cégeknek – közölte a minisztérium. A nyilatkozat szerint ezen vállalatokkal kapcsolatos minden ilyen folyamatban lévő exporttevékenységet azonnal le kell állítani.
Fotó: Wikipédia
Az intézkedések összhangban vannak a kínai törvényekkel és szabályozásokkal, beleértve a kínai export-ellenőrzési törvényt és a kettős felhasználású termékek export-ellenőrzésére vonatkozó rendelkezéseket, amelyeknek célja a nemzeti- és nemzetbiztonsági érdekek védelme, valamint a non-proliferációs és egyéb nemzetközi kötelezettségek teljesítése — hangsúlyozta a minisztérium.
Különleges esetekben, amikor az export mindenképpen szükséges, az exportőröknek engedélyt kell kérniük a minisztériumtól – teszi hozzá a Global Times.
A kínai kormány továbbra is töretlenül támogatja a magas szintű nyitást, határozottan védi a különböző gazdasági társaságok törvényes jogait és érdekeit, és előmozdítja a kereskedelemnek a szabályozásokkal összhangban lévő fejlesztését — húzta alá a minisztérium.
A cseh központi bank 72,9 milliárd cseh korona (körülbelül 3,5 milliárd dollár, 1 korona=15,87 forint) veszteséggel zárta a tavalyi évet.

