1p

Mi és ki ránthatja ki a gödörből a magyar gazdaságot?
Elkerülhetőek még a megszorítások?
Kik állják a 14. havi nyugdíj cechét?

Online Klasszis Klub élőben Petschnig Mária Zitával!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. november 26. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az Alternatíva Németországért már az Európai Parlament szélsőségesebb frakciójának is vállalhatatlanná vált.

A németországi szélsőjobboldali Alternatíva Németországért (AfD) pártot egy sor botrányt követően kizárják az Identitás és Demokrácia képviselőcsoportjából – tudta meg a Politico. Az AfD hónapok óta egyre szélsőségesebb kijelentéseket tesz, amelyek többek közt jelentős tiltakozássorozatot is kiváltottak Németországban.

A végső lökést azonban az adta meg, hogy Maximilian Krah, akkor még a párt EP-listavezetőjeként (azóta az óriási felháborodás miatt eltávolították a posztról) egy olasz lapnak azt mondta, hogy a náci SS tagjai nem feltétlenül voltak bűnözők.

Azt, hogy ez a kijelentés mennyire vállalhatatlan, mi sem mutatja jobban, minthogy Marine Le Pen francia szélsőjobboldali politikus, akinek Nemzeti Összefogás pártja ugyanahhoz a csoportosuláshoz tartozik, mint az AfD, azt mondta, hogy nem akar többé egy frakcióban ülni a párttal.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Az Eurovízió megváltoztatja a szavazási szabályait az izraeli botrány után
Bózsó Péter | 2025. november 22. 14:01
A döntés előzménye, hogy az elmúlt két évben az izraeli indulók alig kaptak pontot a szakmai zsűriktől, viszont hatalmas támogatást szereztek a közönségszavazásokon.
Nemzetközi Ukránok elleni dróncsapásokkal melegítettek az oroszok a békekötésre
Privátbankár.hu | 2025. november 22. 13:17
Az odesszai vámőrség szerint Putyin hadserege a román határnál lévő orlivkai határátkelőre csapott le.
Nemzetközi Trump kijárta: több tucat ukránnak kegyelmezett meg a fehérorosz elnök
Privátbankár.hu | 2025. november 22. 12:52
Az amerikai elnök és Aljakszandr Lukasenka közötti megállapodás alapján 31 olyan ukrán vált szabaddá, akik bűncselekményeket követtek el Fehéroroszországban.
Nemzetközi Kattant a bilincs Orbán Viktor szövetségesének csuklóján
Privátbankár.hu | 2025. november 22. 12:39
A magyar kormányfővel jó viszonyban lévő brazil Jair Bolsonarot az otthonából vitték el.
Nemzetközi Ursula von der Leyen figyelheti a postást: Orbán Viktortól kap levelet
Privátbankár.hu | 2025. november 22. 10:58
Ezt maga a miniszterelnök jelentette be a Facebook-oldalán.
Nemzetközi Csütörtökön vége lesz a háborúnak?
Privátbankár.hu | 2025. november 22. 09:14
Az amerikai elnök a tengerentúli hálaadás napjáig adott határidőt Kijevnek, hogy elfogadja a béketervét.
Nemzetközi Ez a videó majdnem annyira fájhat Zelenszkijnek, mint az amerikai béketerv
Privátbankár.hu | 2025. november 22. 08:44
Nyugodtan sétálgatnak az orosz katonák ott, ahol nem szabadott volna nekik.
Nemzetközi Zelenszkij: Ukrajna történetének egyik legnehezebb pillanatát éljük
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 17:28
Az ukrán elnök szerint egy fontos szövetségesük, és a méltóságuk elvesztése között kell választaniuk. Ha nem fogadják el az amerikai béketervet, akkor egy szélsőségesen nehéz tél elé néz az ország.
Nemzetközi Rácz András a 28 pontos békéről: „nemigen lesz ebből semmi”
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 15:28
Súlyos problémákat lát a kiszivárgott amerikai-orosz béketervvel a szakértő.
Nemzetközi Nagyot dobott az új japán kormány: élénkít
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 12:01
A japán kormány 21 300 milliárd jen, mintegy 135,27 milliárd dollár, gazdasági támogatási csomagot hagyott jóvá pénteken. Ez a legnagyobb ösztönző csomag a koronavírus-járvány óta.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG