3p

Felpörögtek az események: szerdán Vlagyimir Putyinnal és Volodimir Zelenszkijjel is beszélt Donald Trump, mindenki bizakodó, szervezik a személyes találkozásokat.

A közösségi médiában közzétett bejegyzésében Trump közölte, hogy „hosszas és rendkívül eredményes telefonbeszélgetést” folytatott Putyinnal, és megállapodtak abban, hogy „csapataink azonnal megkezdik a tárgyalásokat”. Azt is közölte, hogy ő és Putyin megállapodtak abban, hogy meglátogatják egymás országait.

„Ahogy mindketten egyetértettünk, véget akarunk vetni az orosz-ukrán háborúban bekövetkező több millió halálesetnek” – írta Trump a TruthSocialon.

„Putyin elnök még az én nagyon erős kampánymottómat is használta: „JÓZAN ÉSZ”. Mindketten nagyon erősen hiszünk benne. Megállapodtunk abban, hogy együtt fogunk dolgozni, nagyon szorosan, beleértve egymás nemzetének meglátogatását is”.

Donald Trump amerikai elnök egy  rendeletet ír alá 2025. február 10-én. Vajon egy tűzszüneti megállapodásra, békemegállapodásra is rákerül a kézjegye hamarosan?
Donald Trump amerikai elnök egy rendeletet ír alá 2025. február 10-én. Vajon egy tűzszüneti megállapodásra, békemegállapodásra is rákerül a kézjegye hamarosan?
Fotó: MTI/EPA/Bloomberg/Al Drago

Amerikai részről a tárgyaló küldöttség tagja lehet Marco Rubio külügyminiszter, John Ratcliffe, a CIA igazgatója, Michael Waltz nemzetbiztonsági tanácsadó, valamint Steve Witkoff nagykövet és különmegbízott.

Zelenszkijt is felhívta Trump

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a Donald Trump amerikai elnökkel folytatott telefonbeszélgetése után posztolt a közösségi médiában szerda este. Arról írt, hogy Trump beszámolt neki a Vlagyimir Putyinnal folytatott korábbi beszélgetéséről és az Ukrajnával kapcsolatos azonnali béketárgyalások terveiről.

Zelenszkij elmondta, hogy Trumppal „a béke elérésének lehetőségeiről” beszélt, és az Egyesült Államokkal közösen dolgozik „a következő lépéseink feltérképezésén az orosz agresszió megállítása és a tartós, megbízható béke biztosítása érdekében”.

Megállapodtak abban, hogy kapcsolatban maradnak és további találkozókat terveznek.

Donad Trump is posztolt a telefonbeszélgetésről. 

„Most beszéltem Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel. A beszélgetés nagyon jól sikerült. Ő is, akárcsak Putyin elnök, BÉKÉT akar teremteni”

- írta.

Ukrán és európai tisztviselők aggodalmuknak adtak hangot az amerikai tárgyalási álláspont miatt, amely kizárná, hogy az USA csapatokat küldjön Ukrajnába, vagy Ukrajna belépjen a NATO-ba.

Szerdán több hír is jött az amerikaiak álláspontjáról, a tűzszünethez vezető lehetséges útról. Egyrészt úgy tűnik, hogy örökre elveszthetik a Krím-félszigetet az ukránok, és a NATO-csatlakozásuk is lekerülhet a napirendről. Másrészt Zelenszkij ukrán elnök nem zárta ki, hogy az amerikai támogatásért cserébe ritkaföldfémeket adjanak.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Így tisztelegtek a vizimentősök a Bondi Beach tragédiája után egy héttel
Privátbankár.hu | 2025. december 20. 13:02
A szörfösök életmentői kritikus szerepet játszottak a támadás utáni időszakban. 
Nemzetközi Megérkezett Harry és Meghan karácsonyi üdvözlőlapja is
Privátbankár.hu | 2025. december 20. 11:12
Katalin és Vilmos karácsonyi fotója már kijött, Harry és Meghané azonban csak most került nyilvánosságra. 
Nemzetközi Hét elefántot ütött el egy indiai gyorsvonat
Privátbankár.hu | 2025. december 20. 11:11
2020 óta legalább egy tucat elefánt pusztult el gyorshajtó vonatok következtében India Asszám államában.
Nemzetközi Úgysem találja ki, kit neveznek ki havannai magyar nagykövetnek
Privátbankár.hu | 2025. december 20. 10:11
Egy kétszeres olimpiai bajnokot.  
Nemzetközi Amerika szíriai célpontokat tarolt le
Privátbankár.hu | 2025. december 20. 08:49
Beváltotta ígéretét Donald Trump, nem hagyta megtorlás nélkül, hogy december 13-án az Iszlám Állam támadásaiban amerikai katonák haltak meg. Mintegy 100 precíziós eszközzel vettek célba 70, az Iszlám Államhoz köthető célpontot a Szíria középső részén fekvő Palmyra körzetében.
Nemzetközi Újabb csontvázak esnek ki az Epstein-aktákból
Privátbankár.hu | 2025. december 20. 08:05
Számos ismert közéleti személyiség és politikus neve is feltűnik az amerikai igazságügyi minisztérium által a törvény által megszabott határidőben pénteken nyilvánosságra hozott Epstein-aktákban.
Nemzetközi Az ukránok már a Földközi-tengere is kiterjesztették támadásaikat
Privátbankár.hu | 2025. december 19. 18:01
Az orosz szankciókat megszegő árnyékflottához tartozó tankert támadtak meg ukrán drónok – közölte egy forrás az az Ukrán Biztonsági Szolgálattól (SZBU).
Nemzetközi Az Egyesült Államok felfüggeszti a zöldkártya lottóprogramot
Privátbankár.hu | 2025. december 19. 16:20
Donald Trump elnök felfüggesztette az amerikai zöldkártya lottóprogramot a Brown Egyetemen történt múlt heti két halálos áldozatot követelő terrorista lövöldözés hatására.
Nemzetközi Putyin: Oroszország nem fogja megtámadni a Nyugatot
Vámosi Ágoston | 2025. december 19. 14:35
Évértékelőt tart az orosz elnök, Vlagyimir Putyin, ahol azt is megkérdezték tőle, szükség van-e még „különleges katonai múveletekre”. Eközben az orosz jegybank kamatdöntő ülést tartott, Volodimir Zelenszkij ukrán elnök pedig a varsói elnöki palotában tárgyal Karol Nawrockival.
Nemzetközi Már félmilliárd forintnyi adományt kapott a sydney-i lövöldözés hőse
Privátbankár.hu | 2025. december 19. 12:19
Még a kórházban átvette a csekket az egyik merénylőt lefegyverző szír származású férfi.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG