1p

Öt év után először Európában a kínai elnök, Franciaországban cikket is írt látogatása céljáról.

Vasárnap megérkezett Hszi Csin-ping kínai elnök Franciaországba, ahol Gabriel Attal miniszterelnök fogadta a repülőtéren. A kínai vezető hétfőn Emmanuel Macron francia elnökkel, illetve Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével is találkozik, hogy aztán Szerbia, valamint Magyarország felé vegye az irányt.

Hszi Csin-ping kínai elnök és felesége, Peng Li-jüan érkezik a párizsi Orly repülőtérre 2024. május 5-én. A kínai elnöki pár kétnapos hivatalos látogatást tesz Franciaországban
Hszi Csin-ping kínai elnök és felesége, Peng Li-jüan érkezik a párizsi Orly repülőtérre 2024. május 5-én. A kínai elnöki pár kétnapos hivatalos látogatást tesz Franciaországban
Fotó: MTI/EPA/AFP pool/Stephane De Sakutin

Hszi egy véleménycikket is írt a Le Figaro francia lapba, amelyben kifejtette, három üzenettel érkezett francia földre: új távlatokat nyitna meg a francia-kínai kapcsolatokban, még inkább meg szeretné nyitni országát a világ előtt, valamint fenn szeretné tartani a világ békéjét és stabilitását.

Az ukrajnai háborúról Hszi azt írta, megérti, hogy az ukrán válság milyen káros következményekkel jár Európa népei számára, ám hangsúlyozta, Peking sem nem háborús fél, sem nem résztvevője a konfliktusnak.

A várakozások szerint Macron egyik fő üzenete az lesz, hogy megpróbálja eltántorítani Kínát Oroszország további támogatásától a háborúhoz szükséges eszközök előállításában és beszerzésében.

(Guardian)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Visszájára sülhetett el az orosz cselszövés, már Trump is kételkedik
Privátbankár.hu | 2026. január 1. 11:50
A CIA igazgatója cáfolhatta azt a hírt, hogy az ukránok merényletet kíséreltek meg Vlagyimir Putyin orosz elnökkel szemben.
Nemzetközi Kína és Tajvan egyesítéséről beszélt Hszi Csin-ping újévkor
Privátbankár.hu | 2025. december 31. 17:04
Néhány nappal Kína tengeri hadgyakorlata után Tajvan és Kína újraegyesítésének gondolatával köszöntötte a 2026-os évet Hszi Csin-ping. 
Nemzetközi Hogyan ünneplik az újévet a szomszédban?
Elek Lenke | 2025. december 31. 11:01
Johann Strauss, Denevér, az újévi koncert a Bécsi Filharmonikusokkal, a Kék Duna keringő – és a szilveszteri, ilyenkor fényárban úszó bécsi belváros. A szomszédban megint kitaláltak egy ügyes turisztikai programsort, amely nem igényel szinte semmilyen beruházást, de százezreket vonz.
Nemzetközi Litvánia arra készül, hogy akár hidakat is fel kell robbantaniuk
Privátbankár.hu | 2025. december 31. 10:23
Fontos a felkészültség, mert ezzel növelhető az elrettentő erő: erről beszélt a litván hadsereg szóvivője az LRT-nek. A hidakat is felszerelik olyan eszközökkel, amikbe szükség esetén robbanóanyagot lehet telepíteni.
Nemzetközi Áramszünet Moszkva környékén: százezrek maradhattak világítás nélkül
Privátbankár.hu | 2025. december 31. 09:37
Akár több százezer ember is érinthet az áramkimaradás Moszkva régióban, eközben ukrán drónok érték el az orosz fővárost.
Nemzetközi Mégis jönnek az uniós pénzek, német csodafegyvert kap Ukrajna? Olvasóink kedvenc külpolitikai cikkei
Wéber Balázs | 2025. december 30. 17:56
Ukrajnai háború, uniós pénzek, Weidel- és Netanjahu-vizit Budapesten – ezek a külpolitikai témák érdekelték legjobban olvasóinkat az idei évben Nagyító rovatunk toplistája alapján.
Nemzetközi Szaúd-Arábia lecsapott, az Egyesült Arab Emírségek meghátrált – mi történik Jemenben?
Privátbankár.hu | 2025. december 30. 17:06
Összefeszült a Perzsa-öböl két nagyhatalma, az Egyesült Arab Emírségek pislogott először.
Nemzetközi Ítéletet mondott a dán elnökségről a magyar kormány minisztere: elégséges
Privátbankár.hu | 2025. december 30. 16:49
Bóka János értékelte a dán uniós elnökség féléves munkáját. Közepesnél jobb osztályzatot semmire nem tudott adni.
Nemzetközi Bendarzsevszkij Anton: nem valószínű, hogy az ukránok célba vették volna Putyint
Privátbankár.hu | 2025. december 30. 16:21
Se bizonyítékok, se racionális magyarázat nincs arra, hogy tényleg ukrán drónok támadtak volna Putyin rezidenciájára. Rácz András véleménye még egyértelműbb.
Nemzetközi Orosz győzelmi jelentés jött, Ukrajna evakuál
Privátbankár.hu | 2025. december 30. 14:53
Tovább nyomulnak előre az oroszok? 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG