2p

Az Izraeli Védelmi Erők (IDF) szerint „korlátozott, helyi és célzott” szárazföldi hadművelet indítottak a Hezbollah ellen Dél-Libanonban magyar idő szerint kedd hajnali 1 órakor – számolt be a BBC

Az IDF szerint célpontjaik közvetlen fenyegetést jelentenek az izraeli közösségekre - írta a Telex.

Az Izraeli Védelmi Erők közleményében azt írta, hogy a vezérkar és az északi parancsnokság által meghatározott terv szerint járnak el, amelyre az IDF katonái az elmúlt hónapokban kiképzést kaptak. „Az izraeli légierő és az IDF tüzérsége a térségben lévő katonai célpontokra mért pontos csapásokkal támogatja a szárazföldi erőket.” A CNN azt írja, hogy a szárazföldi hadművelet megindítása után a libanoni határ közelében tüzérségi tűz, drónok és helikopterek hangja hallatszott, a libanoni oldalon található Aadaysit Marjaayoun falu irányából pedig több robbanást, füstfelhőt és villanásokat is láttak.

Izrael részéről a bejelentés azután történt, hogy a BBC helyszíni tudósítója újabb csapásokat hallott Bejrút déli részén. Az izraeli hadsereg korábban a város három területének kiürítésére utasította a lakosokat. Még a támadás előtt a Hezbollah helyettes vezetője, Naim Qassem azt mondta, hogy a csoport készen áll egy izraeli szárazföldi offenzívára, illetve elhúzódó harcokra készültek fel.

Joáv Galant izraeli védelmi miniszter már hétfőn arról beszélt, hogy hamarosan megkezdődik a Hezbollah elleni háború következő szakasza, és Izrael várhatóan szárazföldi offenzívát is indít Libanon területén. Galant szerint az akció lehetővé teszi az észak-izraeliek hazaköltözését.

Joe Biden amerikai elnök eközben hétfő délután egy sajtótájékoztatón ismét azonnali tűzszünetre szólította fel Izrael és a Hezbollah vezetőit. 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Tömegeknek lett elegük a játékpénzből Iránban, de nincs forgatókönyv a hatalomváltásra
Vámosi Ágoston | 2026. január 11. 05:59
Az iráni társadalom többsége lefelé csúszik, a héten már egy elit negyedben is utcára vonultak az emberek. Luxustermék lett a hús, a tojás ára pedig napokon belül a többszörösére emelkedett. A tüntetők számos kisvárost is elleptek, egy általános sztrájk elvileg mindent boríthatna. N. Rózsa Erzsébet, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem szakértője a Privátbankárnak ugyanakkor arról beszélt: nincs forgatókönyv a hatalomváltásra. Az amerikai elnök pedig egyelőre csak a közösségi oldalán fenyegetőzik.
Nemzetközi A világ egyötöde választ idén, köztük mi, magyarok is – mutatjuk a legfontosabb helyszíneket
Imre Lőrinc | 2026. január 10. 17:01
Ha 2026 és választás, akkor minden magyarnak a várhatóan április 12-én tartandó országgyűlési voksolás jut az eszébe. Pláne, hogy rendkívül szoros versenyfutásra lehet számítani a kormányzó Fidesz-KDNP és a legnagyobb ellenzéki erő, a Tisza Párt között. Azonban, ha Magyarországról kitekintünk, akkor világszerte még további mintegy 40 országban rendeznek idén választást, 1,6 milliárd embert érintve.
Nemzetközi Heteken belül megarakétát lőhet fel a NASA a Holdra
Privátbankár.hu | 2026. január 10. 16:31
Az Artemis misszió négy űrhajóst visz majd egy 10 napos Hold körüli repülésre.
Nemzetközi Elon Musk: „Az Egyesült Királyság el akarja nyomni a szólásszabadságot”
Privátbankár.hu | 2026. január 10. 14:59
Merthogy a szigetország Elon Musk X-csatornájának betiltását tervezi. 
Nemzetközi Összefogott öt grönlandi párt
Privátbankár.hu | 2026. január 10. 12:41
Közös közleményük lényege: „Mi nem akarunk amerikaiak lenni”. Azok után adták ki nyilatkozatukat, hogy Trump kijelentette: így vagy úgy, de beavatkozik Grönland életébe. 
Nemzetközi Itt az EU reakciója az újabb iráni tüntetésekre
Privátbankár.hu | 2026. január 10. 11:51
Az Európai Unió nagy aggodalommal követi az iráni tüntetések áldozatairól szóló jelentéseket, és elítéli a biztonsági erők által alkalmazott erőszakot, az önkényes fogva tartást és megfélemlítést – jelentette ki az uniós külügyi és biztonságpolitikai főképviselő szombaton.
Nemzetközi Újabb tüntetések Iránban
Privátbankár.hu | 2026. január 10. 11:31
Ali Khamenei ajatollah „vandáloknak” és „szabotőröknek” nevezte a tüntetőket, és az Egyesült Államokat hibáztatja a zavargások szításáért.
Nemzetközi Hogyan árazták be az orosz fegyvereket Venezuelában? Elég csúnyán, de van néhány mentő körülmény
Litván Dániel | 2026. január 10. 11:01
Ennyit tudnak a korábban rettegett orosz fegyverek valójában az amerikai technika ellen? Vannak mentő körülmények, de az összkép így is elég sötét orosz szempontból.
Nemzetközi Trump: „Az USA cselekedni fog Grönlandon, akár tetszik nekik, akár nem”
Privátbankár.hu | 2026. január 10. 09:44
Az amerikai elnök „szeretne megállapodást kötni” a dán területről, és figyelmeztet, hogy hajlandó „a nehezebb utat választani”, nehogy Oroszország vagy Kína elfoglalja előtte a szigetet.
Nemzetközi Raportra hívták a varsói magyar nagykövetet
Privátbankár.hu | 2026. január 10. 09:12
Lengyelország bekérette a magyar nagykövetet, miután Magyarország újabb két lengyel állampolgárnak adott menedékjogot, ami tovább mélyíti a két ország közötti diplomáciai feszültséget.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG