2p

Nem biztos, hogy Izrael képviselteti magát Ferenc pápa temetésén. Sőt, a halálát méltató posztot is törölték. 

Míg a világ számos országa megemlékezett Ferenc pápa haláláról, illetve küldtek részvétnyilvánító üzeneteket, addig Izrael hallgat – írja a hvg.huJerusalem Post-ra hivatkozva. Izraeli tisztviselők nem titkolták ennek a hallgatásnak az okát: az elmúlt évben a katolikus egyházfő többször is arról beszélt, hogy ami Gázában történik, az nem háború, hanem népirtás jellegű cselekedet.

Egyedül Jichák Hercog elnök adott ki egy közleményt, amiben részvétét fejezte ki a keresztényeknek „nagy lelki atyjuk, Őszentsége Ferenc pápa elvesztése miatt”. Ezzel szemben Benjámin Netanjáhú miniszterelnök semmit sem adott ki, ahogy Gideon Szaár külügyminiszter sem.

Lehet, hogy Izrael nem képviselteti magát Ferenc pápa temetésén
Lehet, hogy Izrael nem képviselteti magát Ferenc pápa temetésén
Fotó: Depositphotos

A külügyminisztérium esetében ráadásul egy rendkívül furcsa esetről írnak. A tárca az Instagramon, a Facebookon és az X-en is közzétett egy rövid szöveget, melyben azt írták, „Nyugodj békében, Ferenc pápa.

Legyen áldás az emléke”, azonban ezeket a posztokat rövid idő után törölték.

Az sem világos, hogy a temetésen képviseltetni fogja-e magát Izrael. Raphael Schutz, aki tavaly nyárig volt Izrael vatikáni nagykövete, azt mondta, hogy valakinek mindenképpen ott kellene lennie, mert ha távol tartják magukat tőle, azzal elszigetelhetik magukat a világ többi részétől.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Háborúpártisággal gyanúsítják a téli olimpián induló orosz sportolókat
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 16:51
A BBC Sport által megszerzett bizonyítékok szerint több orosz sportoló, akik semlegesként indulhatnak a téli olimpián, kapcsolatban állnak az ukrajnai háborút támogató tevékenységgel.
Nemzetközi Maja T. nyolc év fegyházat kapott
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 16:21
Nagy nemzetközi sajtóérdeklődés közepette. 
Nemzetközi Rettentő sok embert öltek meg fegyveresek egy nyugat-nigériai támadásban
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 15:41
A kormány terrorszervezeteket hibáztat a Woro faluban történt támadásért, amely az ország egyik legvéresebb esete volt az elmúlt hónapokban.
Nemzetközi Orosz után amerikai függőség? A német kancellár inkább az Arab-öbölben keres alternatívát
Bózsó Péter | 2026. február 4. 15:20
Friedrich Merz háromnapos útja az Arab-öböl menti államokban Berlin „középhatalmak” felé fordulását jelzi, miközben elhidegül Washingtontól, és küzd Pekinggel.
Nemzetközi Magyar Péter is kitűzte évértékelője időpontját
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 14:16
A Tisza Párt elnöke Facebook-oldalán jelentette be. 
Nemzetközi Elképesztő: Epstein kezelhette Putyin vagyonának egy részét?
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 13:55
A lengyelek veszik górcső alá. 
Nemzetközi Újra bombázta Izrael Gázát
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 10:43
A felek egymásra mutogatnak.
Nemzetközi Szijjártó Péter messzire ment, hogy átadjon egy magyar hitelből épült beruházást
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 10:11
Laoszból jelentkezett be a külgazdasági és külügyminiszter.
Nemzetközi Korrupciós ügyet tártak fel, letartóztatták az újságírókat Kínában
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 09:03
Egy párttitkár ügyeiről írtak.
Nemzetközi Megint megpróbál dűlőre jutni egymással Oroszország és Ukrajna
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 08:21
Szerdán indul az újabb egyeztetési kör.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG