2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Az EU újabb egy évvel meghosszabbította a Krím és Szevasztopol annektálása nyomán bevezetett szankciókat.

Az Európai Unió újabb egy évvel, 2025. június 23-ig meghosszabbította a Krím és Szevasztopol Oroszország általi jogellenes annektálása nyomán bevezetett korlátozó intézkedések hatályát - közölte az Európai Unió Tanácsa hétfőn.

Az intézkedések területi hatálya a Krím és Szevasztopol területére korlátozódik - jelenti Gebauer Szabolcs, az MTI tudósítója.

A szankciók értelmében tilos a Krím félszigetről vagy Szevasztopolból származó termékek behozatala az EU-ba és a Krímbe, valamint Szevasztopolba irányuló mindenfajta beruházás. Ez utóbbi azt jelenti, hogy európai magánszemélyek és uniós székhelyű vállalkozások nem vásárolhatnak sem ingatlant, sem cégeket a Krím-félszigeten, továbbá nem finanszírozhatnak krími vállalkozásokat, illetve azok számára nem nyújthatnak tevékenységükhöz kapcsolódó szolgáltatásokat sem.

Kinek áll a zászló?
Kinek áll a zászló?
Fotó: Depositphotos

Tilos mindenfajta turisztikai szolgáltatás nyújtása a Krím és Szevasztopol területén, így európai kirándulóhajók csak vészhelyzet esetén köthetnek ki a félszigeten. Tiltott továbbá a közlekedési, távközlési és energiaágazatban használatos, valamint a kőolaj, a földgáz és az ásványi anyagok kutatásához, feltárásához, illetve kitermeléséhez szükséges termékek és technológiák exportja krími vállalkozások részére. A tilalom az ezeket az ágazatokat kiszolgáló infrastruktúrához kapcsolódó technikai segítségnyújtásra, valamint építési és mérnöki szolgáltatásokra is vonatkozik - közölték.

Az uniós tanács közleménye megerősítette: az EU továbbra sem ismeri el a Krím és Szevasztopol Oroszország általi elcsatolását, és változatlanul elítéli az orosz fél lépését, amely sérti a nemzetközi jogot.

Kiemelték: Oroszország újabb jogsértést követett el Ukrajna szuverenitása és területi egysége ellen az Ukrajna elleni háború megindításával. Az EU továbbra is szilárdan elkötelezett Ukrajna nemzetközileg elismert határain belüli függetlensége, önállósága és területi egysége, valamint az orosz agresszióval szembeni önvédelemhez való joga mellett - tették hozzá.

A szankciókat először 2014-ben vezették be, indoklás szerint válaszul az Ukrajna területi egységének szándékos aláásására és az ukrajnai helyzet destabilizálására irányuló kísérletekre.
 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Pálfordulat Venezuelában?
Privátbankár.hu | 2026. február 21. 16:29
Ismét politikai foglyokat engedtek szabadon Venezuelában. A 379 ember szabadon bocsátását Caracas szombatra virradóra, nem sokkal azt követően jelentette be, hogy a parlament jóváhagyta az amnesztiát a politikai foglyok számára.
Nemzetközi Szokatlanul súlyos kudarcot szenvedett Donald Trump – mondja a szakértő
Privátbankár.hu | 2026. február 21. 15:56
Nagy Attila Tibor elemző szerint az amerikai elnök súlyos vereséget szenvedett, amikor a Legfelsőbb Bíróság jogellenesnek nyilvánította vámháborúját. 
Nemzetközi Dunaszerdahely volt a 4,3 as erősségű földrengés epicentruma
Privátbankár.hu | 2026. február 21. 15:26
Földmozgásokat észleltek a magyar-szlovák határon. 
Nemzetközi Rácz András: „Addig fog folytatódni a háború, míg Vlagyimir Putyin hatalmon van”
Privátbankár.hu | 2026. február 21. 15:05
A genfi orosz-ukrán tárgyalások teljesen eredménytelenül zárultak le. Ezzel kapcsolatban fejtette ki álláspontját Rácz András Oroszország-szakértő. 
Nemzetközi Meghalt a médiamogul volt felesége
Privátbankár.hu | 2026. február 21. 13:49
Rupert Murdoch három gyermekének édesanyja, a News Corp korábbi igazgatója, Anna Murdoch-Mann 81 éves volt. 
Nemzetközi Sulyok Tamás a Vatikánba utazik
Privátbankár.hu | 2026. február 21. 11:29
Ez lesz az első magánkihallgatás, amin a köztársasági elnök részt vesz a Szentatyánál.
Nemzetközi András herceg repülhet a trónörökösök közül
Privátbankár.hu | 2026. február 21. 09:14
A brit kormány megfosztaná a királyi trón öröklésének jogától a korábban András hercegként ismert Andrew Mountbatten-Windsort.
Nemzetközi Üzent Zelenszkij: ennek nem fog Moszkva örülni
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 18:09
A háború rendezésének kérdésében emlékezni kell arra, ki az agresszor, azok az orosz ultimátumok pedig elfogadhatatlanok, amelyek Ukrajna még nagyobb területének megszállására vonatkoznak – jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a Kyodo News japán hírügynökségnek adott interjújában, amelyet az Ukrinform állami hírügynökség szemlézett pénteken.
Nemzetközi Megjött az Európai Unió válasza a Barátság kőolajvezeték ügyében
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 15:45
Az Európai Bizottság az ellátásbiztonság megőrzését és a feszültség csillapítását tekinti elsődleges célnak a Barátság kőolajvezeték leállása és a Magyarország, illetve Szlovákia által Ukrajna felé felfüggesztett dízelszállítások nyomán kialakult helyzetben.
Nemzetközi Orosz bérgyilkos-hálózatot találtak az ukránok, sokat fizettek volna ukrán politikusok fejéért
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 12:26
Az ukrán és a moldáv hatóságok közösen csaptak le, tíz embert tartóztattak le. Állítólag százezer dollárt fizettek volna a sikeres akciókért.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG