2p

Elkerülhetetlen lesz a választások utáni megszorítás?
Tényleg egy újabb Bokros-csomagot szeretne a Tisza Párt?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. november 26. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Több európai ország részvételével közös fegyvervásárlást szervez a NATO az Egyesült Államokból Ukrajna számára. Franciaország azonban elhatárolódott, szerintük inkább európai fegyvereket kellene vásárolni.

4,3 milliárd euró, azaz 1637 milliárd forint értékben vásárolhatnak amerikai fegyvereket Ukrajna számára európai országok és Kanada – mondta Mark Rutte NATO-főtitkár szerdán Brüsszelben. Az üzletet még idén megköthetik Washingtonnal.

Az Egyesült Államok vezetése jelentősen csökkentette az Ukrajnának nyújtott fegyvertámogatást az utóbbi hónapokban. Az Ukrajnát támogató országok vezetői ez után kezdtek el pénzt gyűjteni a fegyverekre: Németország, Lengyelország és Norvégia összesen 429 millió eurót, Hollandia 214 millió eurót tesz a közösbe. A NATO-nak ugyan nem tagjai, de Ausztrália és Új-Zéland vezetése is jelezte, hogy hozzájárulna a kezdeményezéshez – írja az Euronews. Rutte szerint a résztvevő országok a jövő év végéig akár havonta egymilliárd dollárt is össze tudnak gyűjteni Ukrajnának. A főtitkár szerint a következő évben 15 milliárd dollár értékű adománnyal kellene segíteni a háború sújtotta országot.

A francia elnökség azonban nem része az egyezménynek: Emmanuel Macron úgy gondolja, Ukrajnának inkább Európában gyártott fegyvereket kellene adni, mint hogy az amerikai fegyvergyárakat támogassák. A litván külügyminiszter, Kęstutis Budrys szerint azonban nem ez a jó irány, a terheket Franciaországnak, és a szintén elhatárolódó Olaszországnak is vállalnia kellene. Magyarország szintén kimarad ebből a kezdeményezésből.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Csalással és korrupcióval gyanúsítják az EU korábbi külügyi főképviselőjét
Privátbankár.hu | 2025. december 3. 16:46
A fiatal diplomaták uniós képzése nem biztos, hogy úgy működött, ahogy kellett volna. Most vizsgálják a 2021-2022-es projektet, és három embert őrizetbe vettek.
Nemzetközi Robbanás volt a Barátság kőolajvezeték oroszországi szakaszán
Privátbankár.hu | 2025. december 3. 14:18
A Moszkvától délre fekvő szakaszon egy távirányítós robbanószerkezet lépett működésbe az ukrán hírszerzési információk szerint.
Nemzetközi Maszkos izraeli telepesek támadtak nyugati önkéntesekre
Privátbankár.hu | 2025. december 3. 10:48
Komoly incidens történt.
Nemzetközi Trump találkozni akart Kim Dzsongunnal?
Privátbankár.hu | 2025. december 3. 09:07
Erről a dél-koreai elnök beszélt.
Nemzetközi Emiatt mondhatott megint nemet Putyin a béketervre
Privátbankár.hu | 2025. december 3. 08:06
Az oroszok számára a területi kérdés a legfontosabb.
Nemzetközi Megint átverhette Izraelt a Hamász
Privátbankár.hu | 2025. december 3. 07:47
Erre jutott az izraeli kormány vizsgálata az átadott holttestekről. 
Nemzetközi Sok hűhó a semmiért? Putyin továbbra sem enged, eredménytelen lett a tárgyalás
Privátbankár.hu | 2025. december 3. 07:08
Közel öt órányi megbeszélésen sem született érdemi eredmény.
Nemzetközi Gigantikus korrupciós botrány, fájdalmas béketerv – már meg is van Zelenszkij utódja?
Wéber Balázs | 2025. december 2. 18:36
Zelenszkij az elnöksége alighanem legnehezebb napjait éli: a méretes korrupciós botrányba a legfontosabb embere is belebukott, a stratégiai jelentőségű Pokrovszkot elfoglalhatták az oroszok, miközben egyre nagyobb a nyomás rajta egy súlyos kompromisszumokat tartalmazó béketerv elfogadása érdekében. És hirtelen aktivizálódott egy régi riválisa, aki mihamarabb lezárná a háborút. Mi történik Ukrajnában? Ezt nézzük meg az e heti Nagyítóban.
Nemzetközi Csak nem a rejtélyes magyar katonai attasé vett részt a csádi ünnepségen? (frissítve)
Privátbankár.hu | 2025. december 2. 17:48
Egyelőre nem lehet tudni, kicsoda a katona, és mit keresett a vitatott afrikai vezető díszszemléjén. A Honvédelmi Minisztérium jelenleg hallgat az ügyben.
Nemzetközi Putyin: „Ha Európa harcolni akar, akkor most készen állunk”
Privátbankár.hu | 2025. december 2. 17:17
Az orosz elnök ezt az orosz-amerikai külügyi tárgyalások előtt mondta. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG