3p

A királyi pár az árvíz sújtotta területre utazott, nem fogadták őket örömmel.

VI. Fülöp király és felesége, Letícia királyné vasárnap Valenciába utaztak, hogy találkozzanak azokkal, akiket  a súlyos árvizk érintettek Valenciában. A királyi pár azonban nem fogadta kitörő lelkesedéssel a helyi lakosság: Paiportában felháborodott emberek sárral, kövekkel, palackokkal és botokkal dobálták meg őket, és „gyilkosoknak” nevezték a királyt és a királynét, erről a Kronen Zeitung írt.

A felbőszült tömeg egyre csak kiabálta: „Takarodjatok, takarodjatok!” Bár Fülöp király higgadtan tűrte az indulatokat, Letiziát szemmel láthatóan megrázta az incidens. Testőrei próbálták védeni őt a repülő tárgyaktól, de az arcára mégis sár fröccsent.

Pedro Sánchez miniszterelnök és Carlos Mazón regionális elnök szintén nehezen tudott áthaladni a tömegen, amely hangosan követelte a nagyobb segítséget.

„Neked mindened megvan, míg az emberek itt haldokolnak!” – kiabálta egy férfi a királynénak. „Neked van vizetek, nekünk semmink sincs!” – hangzott egy másik kiáltás.

Az indulatos tömeg körülvette a királyi párt, és csak nagy erőfeszítésekkel tudták biztonságba kísérni őket. 

Spanyolországban a pusztító áradások már 272 emberéletet követeltek, és sokan elvesztették mindenüket. A Valenciától nyugatra és délre fekvő falvak lakói úgy érezték, hogy a katasztrófa első óráiban és napjaiban magukra hagyták őket: sáros utcák, ivóvíz- és élelmiszerhiány, valamint áramkimaradások lehetetlenítették el a védekezést, az első komolyabb segítség a kritikusok szerint önkéntesektől érkezett.

Azóta azonban megérkezett az állami segítség is: csaknem 4000 katona csatlakozott a mentőcsapatokhoz, és további ezer rendőrt is bevetettek. Azonban a katasztrófa még nem ért véget, a területen továbbra is narancsszínű riasztás van érvényben, és a mentési munkálatok még nem fejeződtek be.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Megszólalt a német kancellár: katonákat küldhet Ukrajnába a tűzszünet után
Privátbankár.hu | 2026. január 7. 10:09
Ukrajna újjáépítése elválaszthatatlanul összefonódik a biztonsági garanciákkal – jelentette ki kedden Friedrich Merz német kancellár a kijevi vezetést támogató úgynevezett tettrekész országok koalíciójának tanácskozását követően.
Nemzetközi Földi pokolban raboskodik az elrabolt venezuelai elnök – ezek a megdöbbentő körülmények
Kollár Dóra | 2026. január 7. 09:56
Kétes hírű létesítményben várja a sorsát Nicolás Maduro.
Nemzetközi Ez gyorsan ment: Trump máris rátette a kezét a venezuelai olajra
Privátbankár.hu | 2026. január 7. 08:09
Az Egyesült Államok venezuelai olajat foglal le és értékesít „a venezuelai és az amerikai nép javára” Donald Trump amerikai elnök Truth Social közösségi platformon közzétett üzenete szerint.
Nemzetközi Megállapodott az ukrajnai békefenntartásról Nagy-Britannia és Franciaország
Privátbankár.hu | 2026. január 7. 06:36
Keir Starmer brit miniszterelnök és Emmanuel Macron francia elnök kedden írta alá a szándéknyilatkozatot. Más partnerországok is küldhetnek katonákat Ukrajnába egy esetleges békemegállapodás után a tettrekészek koalíciójából.
Nemzetközi Venezuelában csaphat össze az Egyesült Államok és az Európai Unió?
Bózsó Péter | 2026. január 7. 05:42
Az Európai Unió hamarosan véglegesítheti a szabadkereskedelmi megállapodását a dél-amerikai Mercosur kereskedelmi blokkal, amelyben Venezuela felfüggesztett tagsággal rendelkezik, miközben Donald Trump elnök „átvette” Venezuela irányítását.
Nemzetközi A Trump-kormányzat egyeztetéseket tervez amerikai olajcégekkel Venezueláról
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 19:35
Donald Trump elnök kormányzata a héten találkozókat tervez amerikai olajcégek vezetőivel, hogy megvitassák a venezuelai olajtermelés növelését, miután az amerikai erők eltávolították a hatalomból Nicolás Madurot – közölte az ügyet ismerő forrás.
Nemzetközi Magyar Péter várja Orbán Viktor aláírását a szlovák miniszterelnökhöz írt levelére
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 18:01
A Beneš-dekrétumokkal kapcsolatos szlovák jogszabály-módosítás ellen tiltakozik, és ki is hagyta Orbán számára az aláírása helyét.
Nemzetközi Izrael külügyminisztere megérkezett Szomáliföldre – erősítve a félelmeket a palesztinok kitelepítéséről
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 17:30
Ez az első magas szintű diplomáciai látogatás keretében azóta, hogy az ország másfél héttel ezelőtt elsőként a világon elismerte a szakadár régió függetlenségét.
Nemzetközi Amerika venezuelai beavatkozása aláásta a nemzetközi jog egyik alapelvét – állítja az ENSZ hivatala
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 16:42
Az ENSZ Emberi Jogi Főbiztosának Hivatala szerint a világ már kevésbé biztonságos az Egyesült Államok venezuelai akciója után.
Nemzetközi Az Egyesült Államok ezzel a lépéssel szétverné a NATO-t
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 13:40
A dán miniszterelnök figyelmeztette a NATO vezető országát a kilátásba helyezett támadás lehetséges következményeire.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG