2p

Mi és ki ránthatja ki a gödörből a magyar gazdaságot?
Elkerülhetőek még a megszorítások?
Kik állják a 14. havi nyugdíj cechét?

Online Klasszis Klub élőben Petschnig Mária Zitával!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. november 26. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Ha az új kritériumok sikeresnek bizonyulnak, a programot más uniós támogatási rendszerekre is kiterjeszthetik.

Az Európai Unió két magas rangú tisztviselője a Financial Timesnak arról beszélt, hogy az Európai Unió új feltételeket vezetne be a kínai cégek támogatásának szabályozására, erről a Hvg írt.

Az új szabályok szerint az uniós támogatásokhoz szükséges lenne, hogy a kínai cégek gyárakat működtessenek az EU területén, valamint megosszák technológiai know-how-jukat.

A tervezett intézkedéseket már decemberben életbe léptethetik, amikor meghirdetik az 1 milliárd eurós akkumulátor-fejlesztési pályázatot. Ha az új kritériumok sikeresnek bizonyulnak, a programot más uniós támogatási rendszerekre is kiterjeszthetik – közölték a tisztviselők az FT-vel.

A lap megjegyzi, hogy a javasolt lépés hasonló Kína gyakorlatához, de annál kisebb léptékű. Az EU célja az intézkedéssel, hogy megvédje saját cégeit az olcsóbb, de környezetszennyezőbb kínai importtól. Az európai környezetvédelmi szabályok szigorúbbak, mint az ázsiai előírások, ami versenyhátrányt jelent az uniós gyártóknak. A szigorítás mögött emellett az is állhat, hogy Donald Trump megválasztott amerikai elnök azt tervezi, hogy 60 százalékos vámot vet ki a kínai árukra. Ha ez megvalósul, a kínai termékek az európai piacot áraszthatnák el, amit az EU szeretne megelőzni.

Az Európai Bizottság egyelőre nem reagált a Financial Times megkeresésére.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Ursula von der Leyen figyelheti a postást: Orbán Viktortól kap levelet
Privátbankár.hu | 2025. november 22. 10:58
Ezt maga a miniszterelnök jelentette be a Facebook-oldalán.
Nemzetközi Csütörtökön vége lesz a háborúnak?
Privátbankár.hu | 2025. november 22. 09:14
Az amerikai elnök a tengerentúli hálaadás napjáig adott határidőt Kijevnek, hogy elfogadja a béketervét.
Nemzetközi Ez a videó majdnem annyira fájhat Zelenszkijnek, mint az amerikai béketerv
Privátbankár.hu | 2025. november 22. 08:44
Nyugodtan sétálgatnak az orosz katonák ott, ahol nem szabadott volna nekik.
Nemzetközi Zelenszkij: Ukrajna történetének egyik legnehezebb pillanatát éljük
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 17:28
Az ukrán elnök szerint egy fontos szövetségesük, és a méltóságuk elvesztése között kell választaniuk. Ha nem fogadják el az amerikai béketervet, akkor egy szélsőségesen nehéz tél elé néz az ország.
Nemzetközi Rácz András a 28 pontos békéről: „nemigen lesz ebből semmi”
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 15:28
Súlyos problémákat lát a kiszivárgott amerikai-orosz béketervvel a szakértő.
Nemzetközi Nagyot dobott az új japán kormány: élénkít
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 12:01
A japán kormány 21 300 milliárd jen, mintegy 135,27 milliárd dollár, gazdasági támogatási csomagot hagyott jóvá pénteken. Ez a legnagyobb ösztönző csomag a koronavírus-járvány óta.
Nemzetközi A budapesti békecsúcs közeledik – Orbán Viktor szerint
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 09:05
Ezt jelzi a 28 pontos amerikai béketerv is állította a miniszerelnök a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország c. műsorában.
Nemzetközi Putyinnak jelentették: az orosz erők elfoglalták az ukrán Kupjanszkot – de Ukrajna tagadja
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 08:51
Oroszország vezérkari főnöke csütörtökön azt közölte Vlagyimir Putyin elnökkel, hogy az orosz erők ellenőrzésük alá vonták az északkelet-ukrajnai Kupjanszk városát, de az ukrán hadsereg tagadta, hogy a település gazdát cserélt volna.
Nemzetközi Amerika átadná Németországnak a NATO európai parancsnokságát
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 06:59
Az Egyesült Államok azt szeretné, hogy Németország vegye át a NATO európai erőinek parancsnokságát – jelentette ki Donald Trumpnak a katonai szövetséghez delegált megbízottja.
Nemzetközi Örömmel szólt visssza a horvát gazdasági miniszter és a Janaf a Molnak
Privátbankár.hu | 2025. november 21. 06:41
A horvát vállalat szerint a szállítások Magyarországra megfelelően haladnak. A gazdasági miniszter örömét fejezte ki, hogy a Mol megindította az illetékes európai szervek előtti vizsgálatokat.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG